Ząbki – to warto wiedzieć

Ząbki są miastem w województwie mazowieckim, należącym do aglomeracji warszawskiej i znajdują się zaledwie 10 km od centrum Warszawy. Prawa miejskie otrzymały w 1967 roku. Liczba ludności w Ząbkach wynosi ponad 35 tysięcy i stale rośnie. Pierwotna nazwa miejscowości to Wola Zambkowa, a jej historia sięga XVI wieku. Warto nadmienić, że Ząbki jako pierwsze w Polsce wprowadziły bezpłatną komunikację publiczną dla swoich mieszkańców.

Ząbki – to warto zobaczyć

Na terenie Szpitala Drewnica znajduje się najstarszy zachowany budynek w Ząbkach. Pochodzi on z 1884 roku. Obecnie należy do Oddziału Dziennego Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Drewnica. Ciekawym budynkiem jest także willa Alina, wybudowana w 1919 roku. Właścicielem wspomnianej willi w latach dwudziestych był sam generał Władysław Sikorski. Obecnie mieści się tu Miejski Ośrodek Kultury. Będąc w Ząbkach, warto odwiedzić Kościół pw. Świętej Trójcy. Swoją pierwszą posługę pełnił tu błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko. Według legendy, w przeddzień Bitwy Warszawskiej odprawił tu także swoją ostatnią mszę świętą ksiądz Ignacy Skorupka, który zginął od postrzału w głowę podczas bitwy we wsi Ossów.

Ząbki – usługa usterka.pl

Interesuje Cię montaż zmywarki do zabudowy? Twoja lodówka Indesit nie chłodzi? Mieszkasz w Ząbkach i bezskutecznie szukasz dobrego fachowca? Nie czekaj i skorzystaj z oferty usterka.pl. Zatrudniamy sprawdzonych specjalistów z doświadczeniem oraz niezbędnymi kwalifikacjami. Potrzebny hydraulik, elektryk, gazownik, serwis AGD lub złota rączka na już? Bez problemu umówisz termin na ten sam lub kolejny dzień. Ponadto zapewniamy jasny cennik usług, który jest dostępny na naszej stronie. Nasi fachowcy posiadają przy sobie wiele części zamiennych, dzięki czemu są w stanie dokonać wielu napraw od ręki. Jesteśmy naprawdę szybcy – większość prac wykonujemy w ciągu jednej godziny. Wysoka jakość świadczonych usług przekłada się na świetne opinie w Internecie oraz wysoką ocenę według użytkowników Google. Poświęć zaledwie dwie minuty na dokonanie rezerwacji online i ciesz się z fachowo przeprowadzonych prac naszych specjalistów.