zmywarka pod płytą gazową, płyta gazowa nad zmywarką, zmywarka pod płytą indukcyjną, płyta gazowa do zabudowy nad zmywarką, Czy płyta gazowa może być nad zmywarką

Zmywarka jest dla wielu osób niezbędnym urządzeniem. Czasami zdarza się, że z powodu ograniczonej przestrzeni jest konieczne stosowanie niestandardowych rozwiązań. Jednym z nich jest zmywarka pod płytą gazową. Czy płyta gazowa może być nad zmywarką? Przeczytaj nasz wpis i uzyskaj odpowiedź na to pytanie.

Zmywarka pod płytą gazową – czy to możliwe?

Płyty gazowe nadal cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza u osób, które często gotują i wiedzą, że prawdziwy płomień pod patelnią podnosi walory smakowe potrawy. Czy płyta gazowa do zabudowy nad zmywarką jest dobrym pomysłem? Nie ma przeciwwskazań co do takiego połączenia. Choć trzeba wziąć pod uwagę dwie ważne kwestie, takie jak temperatura oraz para wodna. Aby uniknąć zniszczenia obu sprzętów, należy zamontować płytę i zmywarkę według zaleceń producenta, stosując się do odpowiednich odległości pomiędzy obydwoma urządzeniami. Płyta grzewcza nad zmywarką wymaga odpowiedniej wentylacji, która przeciwdziała jej przegrzewaniu się. Jeśli zamontujemy ją zbyt blisko zmywarki, wysoka temperatura może działać niekorzystnie na działanie zmywarki. Podobnie para wodna uchodząca ze zmywarki może uszkodzić płytę grzewczą. Zmywarka pod płytą gazową nie jest problemem, ponieważ większość nowoczesnych zmywarek odprowadza jednak parę wodną bezpośrednio do kanalizacji, więc nie jest to właściwie dużym problemem. Ważne jest jednak zachowanie odpowiedniej odległości między obydwoma sprzętami, dlatego być może konieczne będzie zamontowanie mniejszej zmywarki, tak, aby sprzęty nie znajdowały się zbyt blisko siebie.

Czy może być zmywarka pod płytą indukcyjną?

Płyta gazowa nad zmywarką to nie jedyne rozwiązanie. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku płyt indukcyjnych. Aby nie utracić gwarancji producenta, należy zachować bezpieczny odstęp pomiędzy urządzeniami. Sprawa z płytą indukcyjną jest nieco bardziej skomplikowana ze względu na jej budowę. Często jest ona wpuszczana dość głęboko w blat i cała elektronika znajdowałaby się tuż nad zmywarką. Z tego powodu warto wybierać płyty indukcyjne typu slim oraz grubsze blaty. Konieczny może okazać się również montaż dodatkowych otworów wentylacyjnych, które będą odpowiadać za odpowiednią wentylację.

Zmywarka pod płytą gazową lub zmywarka pod płytą indukcyjną nie jest niemożliwym do zrealizowania rozwiązaniem. Należy jednak zachować wszelkie środki ostrożności, odpowiednie odległości, aby nie doprowadzić do uszkodzenia obydwu urządzeń. Warto wybierać również sprzęty typu slim i wersje mini, co zapewni wystarczającą odległość pomiędzy płytą a zmywarką.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Jeśli interesuje Cię naprawa płyty indukcyjnej lub podłączenie płyty indukcyjnej, skontaktuj się z nami. Oferujemy atrakcyjny cennik usług i wsparcie najlepszych fachowców w okolicy.

To może Cię zainteresować:

Kuchenka indukcyjna nie działa – jak naprawić indukcję?

Płyta indukcyjna nie grzeje?

Płyta gazowa – jaką płytę do 1300 zł wybrać?

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Elektryk, Podłączanie płyt indukcyjnych