jak zlikwidować neiprzyjemny zapach ze zlewu. dlaczego śmierdzi ze zlewu, przykry zapach ze zlewu, smród ze zlewu

Przykry zapach ze zlewu to dość częsty problem wielu Pań domu. Co jest jego przyczyną i jak zlikwidować nieprzyjemny zapach ze zlewu? Przeczytaj nasz wpis i poznaj skuteczne sposoby, bez konieczności użycia agresywnej chemii.

Dlaczego śmierdzi ze zlewu?

Najprawdopodobniej przyczyna leży w niewłaściwym użytkowaniu zlewu. Wyrzucasz resztki podczas zmywania naczyń do zlewu, spłukując je wodą? Pamiętaj, że miejscem na odpady jest śmietnik, nie zlew. Gromadzące się w rurach odpady i tłuszcz, to idealne miejsce do rozwoju bakterii. Resztki zaczynają gnić, powodując, że śmierdzi ze zlewu. Na szczęście można pozbyć się przykrego zapachu, stosując różne domowe sposoby.

Nieprzyjemny zapach ze zlewu – jak zapobiegać?

Oczywiście zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego, jeśli zdarza Ci się wyrzucać resztki do zlewu, zakup sitko, na którym będą osiadać wszystkie odpady, a następnie szybko i bezproblemowo wyrzucisz je do kosza. Innym pomysłem jest instalacja młynka do rozdrabniania odpadów, jednak jest to droższe rozwiązanie. Ostatecznie, gdy nieczystości nagromadzą się w większych ilościach, nie tylko powodują nieprzyjemny zapach ze zlewu w kuchni, ale również zatory. Z pomocą przychodzi stary, solidny przepychacz, który wypompuje brud ze środka odpływu. Raz na kilka miesięcy warto również odkręcić syfon i podstawić miskę, do której wypłyną wszystkie zanieczyszczenia. Niektóre osady nie chcą spłynąć, dlatego należy usunąć je ręcznie, zakładając gumowe rękawice.

Soda oczyszczona na przykry zapach ze zlewu

Soda oczyszczona jest substancja lekko żrącą, dlatego świetnie nadaje się do czyszczenia różnych powierzchni. Wymieszaj 4 łyżki sody z gorącą wodą i wlej roztwór do odpływu zlewu, pozostaw na 20 minut, a następnie spłucz wodą. Innym sposobem jest wsypanie kilku łyżek sody wprost do odpływu, a po 20 minutach spłukanie jej gorącą wodą.

Nieprzyjemny zapach ze zlewu? Wypróbuj ocet

Smród ze zlewu usuniesz również octem, który działa antybakteryjnie i aseptycznie. Do odpływu wlej szklankę octu lub wodę z octem wymieszaną w proporcji 1:1. Po około 20 minutach spłucz ocet wodą.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Cynamon na smród ze zlewu

Cynamon wykazuje działanie bakteriobójcze, a przy tym pięknie pachnie. Zlikwiduje nieprzyjemny zapach ze zlewu w kilka chwil. Wsyp do odpływu 4 łyżki cynamonu i pozostaw na 20-30 minut, następnie spłucz przyprawę gorącą wodą.

Sól i cytryna na smród ze zlewu

Sól może służyć nie tylko do doprawiania potraw, ale również czyszczenia powierzchni i ich dezynfekcji. Wsyp 3-4 łyżki soli do odpływu i pozostaw je na pół godziny. Możesz wzmocnić działanie soli, dolewając sok z wyciśniętej cytryny. Po upływie 30 minut spłucz zlew gorącą wodą.

Nieprzyjemny zapach ze zlewu to z pewnością woń, której chcielibyśmy uniknąć. Na szczęście istnieje wiele naturalnych, domowych sposobów, dzięki którym pozbędziesz się przykrego zapachu.

Chcesz, aby nasz fachowiec odetkał zatkany zlew? Umów wizytę w kilka chwil, wypełniając nasz formularz online i wybierając usługę udrażnianie rur. Nasz hydraulik pojawi się u Ciebie tak szybko, jak to możliwe.

 

Przeczytaj również:

Brodzik przecieka – jak uszczelnić brodzik?

Rozdrabniacz do zlewu – dowiedz się więcej

Zatkany odpływ zlewu – jak udrożnić zlew?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Wymiana i montaż kranów