jak krochmalić w pralce automatycznej, krochmal do pralki, krochmal w pralce, jak krochmalić firany w pralce, jak krochmalić pościel w pralce

Krochmal kojarzy się wielu osobom z czasami dzieciństwa i niekoniecznie przyjemnymi w dotyku ubraniami. Nadal ma jednak wielu zwolenników. Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się, jakie są zalety krochmalu oraz jak krochmalić w pralce.

Krochmal do pralki – dlaczego warto?

Krochmalenie tkanin znały nasze babcie oraz mamy. Stosowały je głównie dlatego, aby zakonserwować włókna materiałów. Krochmal w pewien sposób oblepia tkaniny, chroniąc je przed działaniem kurzu, wilgoci i namnażaniem bakterii. To sprawia, że ubrania i materiały dłużej zachowują swoją świeżość i fason. Dlatego warto poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się, jak krochmalić w pralce.

Co krochmalić w pralce? Jest to świetna metoda do wydłużenia świeżości i nadania pożądanej sztywności zasłonom i firanom, które często po praniu w pralce są bardzo pomięte. Warto również stosować krochmal do pralki automatycznej, piorąc pościel. Zastosowanie krochmalu zmniejsza wnikanie potu i wilgoci w materiał, co jest bardzo higieniczne, zwłaszcza w miesiącach letnich. Krochmal świetnie sprawdza się również do serwet i obrusów, nadając im nienaganny wygląd i świeżość na dłużej,

Jak krochmalić w pralce? – Jaki krochmal?

Warto wziąć pod uwagę fakt, że domowy krochmal nie jest najlepszym pomysłem do prania w pralce automatycznej. Zawarta w krochmalu skrobia ziemniaczana może bowiem zatkać pralkę. Również wypłukanie krochmalu z tkanin może być trudniejsze. Dlatego zdecydowanie polecamy zakup gotowego produktu. Jeśli jednak stawiasz na domowe rozwiązania, nie stosuj więcej skrobi niż 1 łyżeczka na litr wody.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Jak krochmalić w pralce?

Krochmal w pralce można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy z nich sprawdzi się, jeśli zastanawiasz się jak krochmalić firanki w pralce. Wypierz firany, stosując nasze porady z innego wpisu – Jak prać firanki w pralce. Następnie włóż firany do miski z wodą i krochmalem (przygotuj zawiesinę według zaleceń producenta). Namocz firany, a następnie ponownie przełóż do pralki, np. w siatce do prania i odwiruj krochmal stosując niskie obroty. Nie powinny one przekraczać 400 obrotów na minutę, aby nie wypłukać krochmalu. Tę metodę warto stosować także do obrusów i serwet.

Jak krochmalić pościel w pralce?

Pościel nie wymaga aż tak starannej i wieloetapowej pracy. Możesz wrzucić poszwy do bębna pralki i ustawić pranie z niskimi obrotami wirowania. Krochmal dodaje się w trakcie płukania, dlatego należy śledzić pracę urządzenia i dolać go, gdy pralka zacznie pobierać wodę. Dokładne proporcje znajdziesz na opakowaniu krochmalu. Gdzie wlać krochmal do pralki? Zwykle wlewa się go do przegrody na płyn do płukania. .

Już wiesz, jak krochmalić w pralce. Jeśli do tej pory sceptycznie podchodziłeś do tematu krochmalenia, wypróbuj powyższe sposoby. Efekt świeżości i sztywności gwarantowany!

Twoja pralka nie działa lub nie odprowadza wody? Chcesz, aby przyjrzał się jej sprawdzony serwis AGD? Nie czekaj i już teraz skorzystaj z naszej oferty! Przekonaj się, że naprawa pralek do nasza specjalność!

Przeczytaj również:

Jak wyprać kołdrę w pralce?

Worki do prania – optymalne zabezpieczenie ubrań

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Domowe sposoby na kamień w pralce

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD