Palnik w kuchence gazowej nie działa, nie pali palnik w kuchence gazowej, palnik nie daje iskry, Palnik kuchenki gazowej nie pali

Kuchenki gazowe nadal mają wielu zwolenników i podobnie jak inne urządzenia, mogą ulec awarii. Jedne z częstszych awarii to te dotyczące palnika. Dowiedz się, co może być przyczyną, jeśli palnik w kuchence gazowej nie działa.

Palnik nie pali – zabrudzony iskrownik

W przypadku, gdy palnik nie pali, nie zawsze przyczyną jest awaria podzespołów. Być może w ostatnim czasie podczas gotowania wykipiała zawartość garnka, wskutek czego został zabrudzony iskrownik. Zanim wezwiesz specjalistę, postaraj się dokładnie go wyczyścić, a być może pomoc fachowca nie będzie konieczna.

Palnik kuchenki gazowej nie pali – uszkodzony iskrownik

Jeśli palnik nie daje iskry, winowajcą może być iskrownik. Jest on odpowiedzialny za wygenerowanie iskry zapalającej gaz, który wypływa z palnika. W przypadku, gdy doszło do awarii iskrownika, palnik w kuchence gazowej nie działa. Do uszkodzenia tego elementu dochodzi zwykle podczas niewłaściwego czyszczenia. Na szczęście wymiana iskrownika nie jest skomplikowana i poradzi sobie z nią każdy fachowiec.

Palnik w kuchence gazowej nie działa – uszkodzenie dyszy gazu

Jeśli problem z palnikiem nie jest permanentny i pojawia się wyłącznie od czasu do czasu, być może powodem niesprawnego działania palnika jest uszkodzenie lub zanieczyszczenie wylotu gazu, czyli dyszy. W przypadku, gdy wylot jest zabrudzony, do korpusu palnika przedostaje się zbyt mało gazu, uniemożliwiając tym samym zapalenie się palnika.

Nie pali palnik w kuchence gazowej – uszkodzona termopara

Jeżeli palnik gaśnie po puszczeniu pokrętła, winna może być termopara. Termopara pełni w kuchence rolę czujnika temperatury i jest niezwykle ważnym elementem układu zabezpieczającego przed zatruciem lub wybuchem. Jej zadaniem jest wykrywanie płomienia w palniku. W przypadku, gdy go nie wykrywa, układ zabezpieczający odcina dopływ gazu. Pomocna może okazać się wymiana termopary.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

W przypadku, gdy palnik w kuchence gazowej nie działa i pomimo wyczyszczenia iskrownika problem nie znika, nie czekaj i wezwij wizytę naszego gazownika, który szybko usunie usterkę.

To może Cię zainteresować:

Kuchenka nie działa?

Czyszczenie kuchenki

Kuchenka gazowa -dobre i tanie kuchenki gazowe

Kuchenka gazowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Płyta gazowa – jaką płytę do 1300 zł wybrać?

Płyta gazowa – jaką kupić?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa kuchenek, Serwis AGD