piekarnik grzeje cały czas, piekarnik grzeje po wyłączeniu, piekarnik pracuje bez przerwy

Piekarniki są jednymi z częściej eksploatowanych urządzeń gospodarstwa domowego, co przyczynia się również do powstawania różnego rodzaju usterek w trakcie ich eksploatacji. Czasami zdarza się, że piekarnik grzeje cały czas. Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się, co może być przyczyną tego problemu. Na szczęście powód usterki nie jest trudny do usunięcia, a w niektórych przypadkach poradzisz sobie z wymianą części samodzielnie!

Piekarnik grzeje cały czas-problemy z przełącznikiem funkcji

Funkcje piekarnika, takie jak termoobieg, grzałka górna czy dolna są ustawiane za pomocą przełącznika funkcji. Jeśli piekarnik grzeje po wyłączeniu, może to oznaczać, że przełącznik się zaciął. Po odłączeniu urządzenia od sieci problem znika, a pojawia się ponownie po włożeniu wtyczki do kontaktu? Z pewnością konieczna będzie wymiana przełącznika na nowy.

Piekarnik grzeje po wyłączeniu – uszkodzony termostat

Termostat to część odpowiadająca za uruchamianie i wyłączanie grzałki w odpowiednim momencie. Uszkodzony termostat może powodować, że piekarnik grzeje cały czas. Wymiana tej części nie jest skomplikowaną czynnością, jeśli jednak nie czujesz się na siłach, wezwij do pomocy sprawdzony serwis AGD.

Piekarnik grzeje po wyłączeniu – odczepienie się wtyczki czujnika temperatury

Podczas częstego otwierania lub zamykania drzwiczek piekarnika może dojść do odczepienia się wtyczki czujnika temperatury. To powoduje, że piekarnik nie jest w stanie ustalić odpowiedniej temperatury i pracuje bez przerwy. Czujnik znajduje się wewnątrz komory piekarnika i wystarczy wczepić go ponownie, a problem ustanie.

Piekarnik grzeje cały czas – nieszczelne drzwi piekarnika

W przypadku starszych urządzeń, które służą nam od dekady lub dłużej, przyczyną problemów z grzaniem może być nieszczelność drzwi. Zużyte uszczelki drzwi czy rozregulowane zawiasy mogą sprawić, że drzwi nie będą się domykać, a tym samym piekarnik nie będzie w stanie osiągnąć wymaganej temperatury. Wymiana sparciałych uszczelek pomoże usunąć zaistniały problem z działaniem urządzenia i posłuży Ci ono jeszcze przez kolejną dekadę.

Jeśli Twój piekarnik grzeje cały czas, teraz już wiesz, co może być przyczyną usterki. W przypadku, gdy wykluczysz wszystkie z wymienionych powodów problemów z grzaniem, konieczna będzie wizyta serwisanta, który bez trudu znajdzie uszkodzony element piekarnika.

 

 

Przeczytaj również:

Czyszczenie piekarnika

Piekarnik nie grzeje

Zepsuty termoobieg

Piekarnik przypala jedzenie

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa piekarników, Serwis AGD