Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro
kody błędów elextrolux, błąd i10 electrolux, błąd i20 electrolux, błąd i30 electrolux, najczęstsze kody błędów w zmywarkach electrolux

Kody błędów w zmywarkach Electrolux, które pojawiają się na wyświetlaczu, ułatwiają zdiagnozowanie problemu. Większość z nich usuniesz bez konieczności wizyty serwisanta. Poniżej przedstawiamy najczęstsze kody błędów Electrolux w zmywarkach.

Zmywarka Electrolux błąd i20

Kod błędu i20 dotyczy problemów z odprowadzaniem wody. Sprawdź, czy wąż spustowy nie jest przygnieciony lub zagięty. Skontroluj również drożność syfonu umywalki oraz systemu wewnętrznych filtrów.

Kody błędów w zmywarkach Electrolux i10 lub i11

Błąd i10 lub i11 oznaczają, że urządzenie nie zapełnia się wodą. Sprawdź, czy zawór wody jest otwarty. Powodem problemu może być także zbyt niskie ciśnienie wody. Skontroluj drożność zaworu wody oraz węża doprowadzającego. Niekiedy zalegają w nich resztki, uniemożliwiające pobór wody. Wąż dopływowy nie powinien być przygnieciony ani zagięty.

Zmywarka Electrolux błąd i30

Kod błędu Electrolux i30 oznacza, że włączyło się zabezpieczenie przed zalaniem. W tej sytuacji należy zakręcić zawór wody i sprawdzić, czy urządzenie zainstalowano prawidłowo, jeśli korzystasz ze zmywarki po raz pierwszy. W przypadku dłuższego użytkowania sprawdź, czy kosze są załadowane według zaleceń producenta.

Kody błędów w zmywarkach Electrolux i41-i44

Kod błędu i41 oraz i44 wskazują na usterkę czujnika wykrywania poziomu wody. Skontroluj czystość i drożność wszystkich filtrów, a następnie wyłącz urządzenie i włącz je ponownie.

Kody błędów Electrolux i51-i59 lub i5A-i5F

Powyższe kody błędów Electrolux oznaczają usterkę pompy opróżniającej lub myjącej. W tej sytuacji wyłącz i ponownie włącz urządzenie.

Kody błędów Electrolux i61 lub i69

Kod błędu i61 lub i69 oznacza zbyt wysoką temperaturę wody i może wskazywać na usterkę czujnika temperatury. Skontroluj temperaturę wody (nie powinna przekraczać 60 stopni Celsjusza), a następnie wyłącz i ponownie włącz urządzenie.

Kody błędów Electrolux iC0 lub iC3

Jest to usterka techniczna urządzenia. Problem powinno rozwiązać wyłączenie, a następnie ponowne uruchomienie zmywarki.

Zmywarka Electrolux błąd iF1

Wskazanie iF1 oznacza, że poziom wody w zmywarce jest zbyt wysoki. Sprawdź czystość filtrów oraz czy wąż spustowy znajduje się na odpowiedniej wysokości nad podłogą. Następnie wyłącz urządzenie i włącz je ponownie.

Kody błędów w zmywarkach Electrolux pozwalają w szybki sposób znaleźć przyczynę usterki, dzięki czemu wizyta fachowca nie zawsze jest konieczna. Jeśli Twoja zmywarka nie włącza się lub wykazuje inny problem, wybierz nasz serwis AGD. Oferujemy błyskawiczne terminy wizyt, dlatego być może pojawimy się u Ciebie jeszcze dziś! Nie zwlekaj i przekonaj się, że naprawa zmywarek od usterka.pl to usługa na najwyższym poziomie.

To może Cię zainteresować:

Jakie kody błędów zmywarka Whirlpool wyświetla najczęściej?

Awarie i kody błędów AGD

Awarie i kody błędów lodówek LG i Whirlpool

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD