pralka nie płucze, pralka źle płucze, dlaczego pralka nie płucze

Twoja pralka nie płucze i martwisz się, że wiąże się to z usterką urządzenia? Na szczęście najczęściej przyczyna jest zazwyczaj błaha i nie wymaga naprawy. Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się, dlaczego pralka źle płucze!

Pralka nie płucze – stosowanie zbyt dużej ilości proszku

Zastanów się, czy nie dodajesz zbyt dużej ilości proszku do prania lub płynu do płukania. Powinno dozować się detergenty według zaleceń producenta, aby woda mogła wypłukać je dokładnie z tkanin. W nowych pralkach z dozowaniem detergentów na podstawie wielkości wsadu ten problem nie powinien się pojawiać. Pamiętaj także, żeby brać pod uwagę ładowność pralki, wrzucając odzież do bębna. Załadowywanie zbyt dużej ilości ubrań uniemożliwia płukanie i może powodować inne awarie urządzenia.

Pralka nie płucze – zapchany filtr

Filtr zapycha się włosami, kłaczkami, sierścią zwierząt, drobnymi cekinami, odpadającymi z odzieży podczas wirowania oraz innymi niewielkimi przedmiotami, które zap. W przypadku zatkanego filtra, brudna woda z detergentem wróci do bębna pralki, a pompa nie będzie w stanie odprowadzić jej prawidłowo. Pamiętaj, aby regularnie czyścić filtr. Dodatkowo warto prać odzież w specjalnych workach na pranie.

Pralka źle płucze – brudna szuflada na proszek

Często zapominamy o czyszczeniu szuflady na proszek. Z czasem płyn i proszek tworzą gruba warstwę brudu, która nie tylko wywołuje problemy z płukaniem, ale również powoduje brzydki zapach z pralki, ponieważ zalegające mydliny zaczynają gnić. Czasami dochodzi do uszkodzenia szuflady na pranie, przez co podaje ona detergent w nieodpowiednim momencie cyklu.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Pralka nie płucze – uszkodzony wąż odpływowy

Jeśli pralka nie odprowadza wody z mydlinami, może to wskazywać na uszkodzony wąż odpływowy. Jednak częściej winę za ten stan rzeczy ponosi kamień. Zakamieniony wąż nie jest w stanie odprowadzić wody, dlatego pamiętaj o regularnym odkamienianiu urządzenia.

Problemy z pobieraniem wody

Pralka źle płucze w przypadku pobierania zbyt małej ilości wody. Przyczyn takiej sytuacji może być kilka. Warto sprawdzić ciśnienie wody oraz czy zawór jest w pełni drożny. Za pobieranie zbyt małej ilości wody może odpowiadać również elektrozawór lub hydrostat.

Jeśli Twoja pralka nie płucze, w pierwszej kolejności zadbaj o odpowiednie użytkowanie urządzenia, dokładne wyczyszczenie pralki, sprawdzenie filtra i węża odpływowego. Warto również użyć środka odkamieniającego. Jeśli to nie pomoże, wezwij nasz serwis AGD, który w kilka chwil znajdzie przyczynę usterki. Przekonaj się, że naprawa pralek to nasza specjalność i już teraz zarezerwuj termin wizyty.

To może Cię zainteresować:

Pralka z funkcją pupil – jak to działa?

Mata antywibracyjna pod pralkę – jak to działa?

Uszkodzony bęben pralki – najczęstsze przyczyny i objawy

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD