uszkodzony bęben pralki objawy, uszkodzony bęben w pralce

Choć bęben pralki jest solidną konstrukcją, niekiedy dochodzi do jego usterki wskutek niewłaściwego użytkowania, uszkodzeń mechanicznych lub zużycia. Jak objawia się uszkodzony bęben pralki i co jest tego przyczyną? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się więcej na ten temat.

Uszkodzony bęben w pralce – dziury w ubraniach

Na ten temat pisaliśmy szerzej w naszym innym artykule – Dlaczego pralka dziurawi ubrania? Zdarza się, że na bębnie tworzą się zadziory lub małe dziurki będące wynikiem nagromadzonego kamienia i korozji, które zaciągają materiał w trakcie cyklu prania. Jeśli chcesz uniknąć dalszego niszczenia Twojej garderoby, nie czekaj i spiłuj zadziory lub jeśli uszkodzenia bębna są bardziej poważne, wymień go na nowy. Pamiętaj, aby w przyszłości cyklicznie odkamieniać urządzenie.

Uszkodzony bęben pralki – głośna praca bębna

Taka usterka może wskazywać na słabe amortyzatory, które mają za zadanie tłumić drgania lub poluzowanie jednego z elementów odpowiadających za kręcenie się bębna. Najczęściej towarzyszy temu trzeszczący hałas i bęben obija się o obudowę urządzenia podczas wirowania. Czasami za głośną pracę pralki odpowiada również niesprawna pompa.

Pranie znika

Często zdarza się, że po praniu brakuje jednej lub kilku skarpet? Najprawdopodobniej trafiły do filtra pompy lub pod fartuch. Sporadyczne sytuacje nie wymagają interwencji, jednak jeśli taka sytuacja ma miejsce co najmniej kilka razy w miesiącu, nie czekaj i wezwij nasz serwis AGD. Chwilowym rozwiązaniem będzie wrzucanie odzieży do worków na pranie.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Uszkodzony bęben pralki – pralka nie wiruje

Jeśli pralka nie wiruje, oznacza to, że zerwał się pasek napędowy, na którym znajduje się bęben. Zwykle powodem jest przeładowywanie bębna pralki. Pamiętaj, że Twoje urządzenie ma maksymalny wsad, a podczas prania odzież staje się cięższa pod wpływem wody. Przyczyną problemów z wirowaniem może być również jakiś przedmiot, który doprowadził do zablokowania bębna. Często winne są drobne monety, wsuwki, spinki lub drut od stanika. Pamiętaj, żeby dokładnie sprawdzać kieszenie przed każdym praniem oraz stosowania worków do prania bielizny.

Uszkodzony bęben pralki może być wynikiem zużycia tego elementu, ale również niewłaściwego użytkowania. Pamiętaj o regularnym odkamienianiu pralki, jak również nieprzeładowywaniu bębna zbyt dużą ilością ubrań. Jeśli chcesz, aby wymianą bębna na nowy zajął się dobry serwisant AGD, skorzystaj z naszej oferty naprawa pralek. Zapewniamy wsparcie najlepszych specjalistów oraz szybkie terminy wizyt.

Przeczytaj również:

Mata antywibracyjna pod pralkę – na co zwrócić uwagę?

Pralka zatrzymuje się podczas prania

Woda w pralce po praniu

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD