zatrzymanie pralki podczas prania, pralka zatrzymuje się w czasie prania, pralka wyłącza się trakcie prania, pralka przerywa pracę w trakcie prania, pralka zawiesza się w trakcie prania

Zatrzymanie pralki podczas prania jest niewątpliwie źródłem stresu. Dlaczego pralka zatrzymuje się podczas prania? Jakie podzespoły mogą odpowiadać za tę usterkę? Zachęcamy do lektury naszego dzisiejszego artykułu.

Pralka zatrzymuje się podczas prania-uszkodzony zamek lub blokada drzwi

Jednym z częstych powodów zatrzymywania się pralki w trakcie cyklu prania jest problem z drzwiami. Uszkodzony zamek sprawia, że drzwiczki urządzenia nie są odpowiednio domknięte, a sama pralka uznaje je za otwarte i może przerwać pranie. Zwykle uszkodzenie zamka jest widoczne gołym okiem i problem zażegna jego wymiana. Czasami przyczyną problemu nie jest uszkodzony zamek, a awaria blokady drzwi. Blokada włącza się po zatrzaśnięciu drzwiczek i pozwala uruchomić pranie. Jeśli dojdzie do jej uszkodzenia, pomimo zamknięcia drzwi urządzenie uzna je błędnie za otwarte. To z kolei prowadzi do sytuacji, że niekiedy pralka zatrzymuje się podczas prania. W tej sytuacji konieczna będzie wymiana blokady.

A może winny jest programator?

Jeśli Twoja pralka zawiesza się podczas prania, warto sprawdzić programator odpowiadający za mechaniczną zmianę programów. Czasami wystarczy zresetowanie urządzenia, czyli odłączenie urządzenia od źródła prądu, odczekanie kilkunastu sekund i ponowne podłączenie pralki do zasilania. Jeśli reset nie pomaga, należy skontrolować podłączenie kabli i zmierzyć przepływ prądu. Warto skorzystać z pomocy sprawdzonego fachowca, dlatego zachęcamy do umówienia wizyty naszego serwisanta pralek. Bez problemu wymieni popsuty programator na nowy.

Pralka zatrzymuje się w czasie prania? Sprawdź elektrozawór

Elektrozawór jest komponentem pralki, który otwiera i zamyka przepływ wody. Jeśli dojdzie do jego awarii, elektrozawór się nie otworzy, co powoduje, że pralka zatrzymuje się podczas prania. Warto skontrolować przepływ prądu w elektrozaworze przy pomocy miernika. Jeśli nie ma prądu, należy wymienić ten element na nowy.

Uszkodzony bęben pralki

Jeśli pralka zatrzymuje się w trakcie pracy i nie wiruje, być może winę za ten stan ponosi uszkodzony bęben. Może dojść do zerwania lub poluzowania się paska napędowego. Niekiedy bęben nie obraca się z powodu drobnych elementów w jego wnętrzu, które blokują jego pracę, np. drut od stanika lub wsuwka czy guzik.

Awaria modułu elektronicznego

Twoja pralka Samsung zatrzymuje się podczas prania i nie jest to wina drzwi, blokady ani elektrozaworu? Być może doszło do uszkodzenia jednego z elementów modułu sterowania. Jest to bardzo rzadka awaria, jednak należy ją wykluczyć. Warto, aby urządzeniu przyjrzał się dobry serwis AGD, dlatego nie czekaj i już teraz skorzystaj z naszej oferty.

Jak widać, zatrzymanie pralki podczas prania może spowodować wiele podzespołów. Skuteczna diagnoza pozwoli szybko zażegnać problem, dlatego, jeśli nie czujesz się na siłach, żeby samodzielnie poszukać przyczyny problemu, wybierz nasz serwis pralek.

 

To może Cię zainteresować:

Grzyb w pralce

Pralka nie grzeje wody?

Jak prać ręczniki w pralce?

Jak prać firanki w pralce?

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD