woda w przegrodzie na płyn do płukania, dlaczego pralka zostawia wodę w pojemniku na płyn do płukania, Woda w szufladce na płyn, Woda w pojemniku na płyn, W pralce zostaje woda w pojemniku na płynie

Czasami zdarza się, że w Twojej pralce pozostaje woda w przegrodzie na płyn do płukania? Jest to częsta usterka, niekoniecznie oznaczająca poważne problemy z urządzeniem. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego pralka zostawia wodę w pojemniku na płyn do płukania i jak radzić sobie z tym problemem samodzielnie.

Woda w pojemniku na płyn, a brudna szuflada

Jeśli Twoja pralka zostawia wodę w pojemniku na płyn, zwróć uwagę na szufladę na proszek. Często zapominamy o jej regularnym czyszczeniu, a jest to miejsce, w którym gromadzą się zabrudzenia. Należy czyścić szufladkę przynajmniej raz na kilka prań. Zatkana szuflada powoduje, że w pozostaje woda w przegrodzie na płyn do płukania, ponieważ nagromadzone resztki proszku tamują odpływ płynu. Po umyciu pojemnika należy dokładnie go wysuszyć, gdyż wilgotne środowisko sprzyja powstawaniu pleśni i grzybów. Ponadto brudna szuflada jest często przyczyną nieprzyjemnego zapachu ubrań po praniu. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym wpisie: Twoje ubrania śmierdzą po praniu? Co zrobić, żeby pranie pachniało?

Woda w szufladce na płyn – sprawdź wylot wody

Woda w dozowniku na płyn do płukania może być oznaką zatkanego wylotu wody. Jest to kolejny problem spowodowany nieprawidłową pielęgnacją pralki. Jeśli zapominasz o czyszczeniu pralki, przy wylocie wody gromadzi się brud oraz kamień. Zgromadzone nieczystości i kamień blokują lub ograniczają przepływ wody, a tym samym powodują, że stoi woda w szufladce na płyn do płukania. Jeśli pomimo wyczyszczenia szuflady na proszek, problem powraca, zadbaj o wyczyszczenie urządzenia detergentami. Pomocne są także domowe metody czyszczenia pralki, na przykład przy pomocy octu lub kwasku cytrynowego.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Woda w przegrodzie na płyn do płukania – zatkany syfon

W pralce zostaje woda w pojemniku na płyn? Być może problemem jest zatkany syfon. Duża ilość zanieczyszczeń w syfonie może powodować, że woda nie będzie odprowadzana i pozostawanie w dozowniku na płyn do płukania. Należy pamiętać o systematycznym czyszczeniu syfonu, aby uniknąć takich problemów z pralką.

Z pomocą przychodzi zbiornik na płyn

Zbiorniczek na płyn jest często elementem wyposażenia w nowo zakupionej pralce. To pomocne akcesorium, które należy umieścić w przegrodzie na płyn do płukania. To właśnie ze względu na brak zbiorniczka może zbierać się  woda w dozowniku. Jeśli do Twojej pralki nie został dołączony zbiornik na płyn, bez trudu zakupisz ten przedmiot w uniwersalnym kształcie i rozmiarze.

Już wiesz, dlaczego pralka zostawia wodę w pojemniku na płyn do płukania. Zanim wezwiesz fachowca, sprawdź powyższe elementy pralki i dbaj o czystość urządzenia. To podstawa do jego prawidłowego funkcjonowania i wieloletniej pracy bez większych problemów. Gromadząca się woda w przegrodzie na płyn sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, które w trakcie prania mogą przedostać się na odzież. To nie tylko nie zapewnia optymalnych efektów prania, ale przede wszystkim może być szkodliwe dla zdrowia.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD