Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro
zmywarka ciągle pobiera wodę

Zmywarka jest wybawieniem dla wielu osób, które nie lubią zmywać lub cenią swój wolny czas. Jednak korzystanie z tego cudownego urządzenia nie jest możliwe w przypadku różnego rodzaju usterek. Twoja zmywarka ciągle pobiera wodę? Sprawdź co może być przyczyną takiego stanu rzeczy!

Zmywarka ciągle pobiera wodę – uszkodzony hydrostat

Hydrostat reguluje przepływ wody. Gdy dojdzie do jego uszkodzenia, nie jest w stanie zasygnalizować o konieczności zamknięcia elektrozaworu. Tym samym cykl zmywania nie rozpocznie się, a nadmiar wody przeleje się przez drzwi zmywarki.

Uszkodzona pompa

Pompa odpowiada za odpowiednią cyrkulację wody. W przypadku jej awarii zmywarka nie przeprowadzi normalnego cyklu mycia. Jeśli urządzenie dodatkowo głośno pracuje, być może będzie konieczna wymiana pompy.

Zmywarka ciągle pobiera wodę – wadliwy moduł sterowania

Uszkodzony układ elektryczny również może przyczyniać się do problemu z ciągłym pobieraniem wody. Jest to jedna z poważniejszych awarii, a samodzielna naprawa może doprowadzić do trwałego uszkodzenia zmywarki. Przyczyną awarii programatora może być na przykład wada fabryczna lub zwarcie w instalacji.

Zmywarka ciągle pompuje wodę – uszkodzony elektrozawór

Elektrozawór jest jedną z najważniejszych części w zmywarce, ponieważ odpowiada za dopływ wody. Awaria elektrozaworu może powodować ciągły pobór wody, dlatego należy niezwłocznie odciąć dopływ wody, aby zapobiec zalaniu kuchni. Konieczna może być wymiana części.

Zmywarka ciągle pobiera wodę – to musisz wiedzieć

Tego typu awarii nie usuniesz samodzielnie i na pewno potrzebna będzie pomoc ze strony specjalisty. Jeśli szukasz dobrego fachowca, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Nigdy nie bagatelizuj  problemu, ponieważ tego typu usterka może doprowadzić do zalania kuchni, a tym samym zniszczenia mebli kuchennych, podłogi lub innych sprzętów AGD.

 

Przeczytaj również:

Nabłyszczacz do zmywarki

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD