dlaczego zmywarka nie suszy naczyń, zmywarka nie dosusza naczyń, zmywarka nie grzeje wody i nie suszy naczyń, zmywarka electrolux nie suszy

Po wyjęciu ze zmywarki naczynia są mokre? Nie zawsze przyczyną jest usterka sprzętu, choć czasami winę ponosi jeden z uszkodzonych podzespołów. Dlaczego zmywarka nie suszy naczyń? Przeczytaj nasz wpis i poznaj najczęstsze powody.

Mokre naczynia w zmywarce – zbyt duża ilość naczyń w koszu

Zanim zaczniesz martwić się o potencjalną naprawę zmywarki, możliwe, że powodem, dla którego Twoja zmywarka Electrolux nie suszy naczyń, jest wstawianie zbyt dużej ilości garnków i talerzy w koszu. Zwróć również uwagę na ich ułożenie, nie powinny ciasno stykać się ze sobą, umożliwiając swobodny przepływ wody ze zraszaczy. Nigdy nie przeładowuj zmywarki i kieruj się zaleceniami producenta.

Zmywarka nie suszy – zbyt twarda woda

Jeśli Twoja zmywarka Whirlpool nie suszy, być może odpowiedzialny jest za to stan wody. Zbyt twarda woda, czyli zawierająca dużo węglanu wapnia i magnezu, powoduje powstawanie osadów kamiennych w zmywarce, które blokują grzanie. Warto dlatego stosować sól do zmywarek, która zmiękcza wodę. Wiele nowoczesnych urządzeń przypomina o konieczności uzupełnienia soli, gdy zajdzie taka potrzeba. Warto również pamiętać o regularnym czyszczeniu zmywarki, które uchroni urządzenie przed kamieniem.

Zmywarka nie dosusza – nieszczelny zbiornik na nabłyszczasz

Nabłyszczasz wspomaga suszenie naczyń, usuwając kropelki z naczyń. Być może pojemnik na nabłyszczasz jest nieszczelny i płyn spływa do komory. Wymiana dozownika detergentu nie jest czasochłonna i droga, dlatego poradzisz sobie z nią na własną rękę.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Zmywarka nie grzeje wody i nie suszy

Twoja zmywarka Amica nie grzeje wody i nie suszy naczyń jednocześnie? Z pewnością winę za ten stan rzeczy ponosi grzałka, która odpowiada za podgrzewanie wody i suszenie naczyń. Zapewne doszło do jej przepalenia lub korozji. Czasami za problemy z działaniem grzałki odpowiada także uszkodzony termostat. W przypadku zmywarek Amica czy Electrolux wystarczy wymiana samej grzałki, jednak w urządzeniach innych producentów, ten podzespół jest zintegrowany z pompą myjąca (tak zwana pompo-grzałka), dlatego samodzielna naprawa jest bardziej skomplikowana i zalecamy skorzystanie z pomocy serwisu AGD.

Już wiesz dlaczego zmywarka nie suszy naczyń. Przeważnie przyczyną są nasze zaniedbania, dlatego pamiętaj o prawidłowym układaniu naczyń w koszu, stosowaniu soli regeneracyjnej oraz odkamienianiu urządzenia. Jeśli zmywarka mimo tego nie działa, skorzystaj z pomocy naszego serwisanta. Naprawa zmywarek to nasza specjalność!

 

To może Cię zainteresować:

Sól do zmywarki – jaką wybrać?

Spalona grzałka w zmywarce – sprawdź objawy

Suszarka nie odprowadza wody?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD