BlogElektryk Warszawa – dobry elektryk w Warszawie

31 lipca 2019
https://usterka.pl/wp-content/uploads/2019/06/AdobeStock_157708414-1-1.jpeg

Elektryk Warszawa

Elektryk i hydraulik Warszawa
Elektryk Warszawa

Dobry elektryk w Warszawie. Jak znaleźć fachowca i przygotować się do remontu instalacji?

Remont instalacji elektrycznej w Warszawie warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Stolica Polski to od wielu lat wielki plac budowy. Zapotrzebowanie na fachowców zgłaszają zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Dlatego też jeszcze przed etapem planowania, zarezerwujmy sobie termin u elektryka.

Elektryk Warszawa – wizja i harmonogram prac

Niezależnie od tego, czy planujemy kompleksowy remont, czy też mniejszy zakres prac, jak choćby wymiana rozdzielni, warto poświęcić chwilę i przemyśleć, co i kiedy chcemy zrobić. Im lepiej będziemy przygotowani, tym więcej zaoszczędzimy czasu i pieniędzy. Co więc musimy zrobić przed wizytą elektryka?

Przede wszystkim zastanówmy się, jakie urządzenia chcemy mieć w danym pomieszczeniu. Zarówno teraz, jak i w perspektywie kilku lat. Dla fachowca to cenna informacja, szczególnie jeśli chcemy instalować sprzęt wymagający wysokiej mocy przyłączeniowej. Bierzmy pod uwagę, że podłączanie płyt indukcyjnych lub bojlerów wymaga odpowiedniej instalacji. Przy okazji wymiany przewodów elektrycznych, możemy też przebudować nasze systemy multimedialne, na przykład schować w ścianach przewody łączące głośniki z kinem domowym.

Przygotowanie dokumentacji

Kolejna sprawa to przygotowanie wszelkiej dokumentacji, szczególnie w przypadku poważniejszych prac remontowych. Poszukajmy dokumentacji powykonawczej sporządzonej przez poprzednie ekipy. Przydatne będą też zdjęcia wykonane podczas prac. Dowiedzmy się, gdzie znajduje się wyłącznik główny i zabezpieczenia obwodów. 

Bardzo przydatną informacją będą miejsca, w których poprowadzone są przewody w ścianach. Jeśli jednak nie mamy takiej wiedzy, nie martwmy się, że elektryk będzie zmuszony kuć ściany na chybił trafił w ich poszukiwaniu. Do wykrywania przewodów służą specjalne urządzenia. Niestety ich użycie będzie się dla nas wiązało z dodatkowymi kosztami. 

Kiedy przyłącze trójfazowe?

Remont to szansa na zmianę przyłącza jednofazowego na trójfazowe. Elektryk Warszawa bez problemu przystosuje nam instalację. Jakie są korzyści z takiej zmiany?

Prąd jednofazowy stosowany w większości mieszkań korzysta z dwóch kabli i ma napięcie 230 V. Prąd trójfazowy płynie czterema kablami (trzy fazy oraz tzw. 0 robocze), a jego napięcie to 400 V. Większa moc oznacza większe możliwości. W naszym mieszkaniu bez problemu podłączymy płytę indukcyjną, przepływowy podgrzewacz wody, czy klimatyzator. Korzystanie z tych urządzeń przy jednej fazie, oznaczałoby częste wybijanie korków i w konsekwencji powtarzający się brak prądu.

Rozdział instalacji na trzy sieci

Przyłącze trójfazowe oznacza też rozdział instalacji na trzy sieci. Możemy więc rozdzielić fazy pomiędzy „energożerne” urządzenia i klasyczne sprzęty takie jak telewizor, czy lodówka. Dzięki temu spadki mocy po uruchomieniu pierwszej grupy sprzętów nie będą oddziaływać na pozostałe. Nawet jeśli na jednej z faz wybije nam bezpiecznik, to dwie pozostałe będą nadal działać i nie będzie nam grozić całkowity brak zasilania.

Niestety nie w każdym bloku jest możliwe wykonanie przyłącza trójfazowego. O taką możliwość zapytajmy nasz lokalny zakład energetyczny. 

Wizyta elektryka – przygotowanie pomieszczeń

Przed wizytą elektryka musimy przygotować pomieszczenia, w których będzie pracował. O ile naprawa gniazdek lub montaż lamp nie spowodują większego bałaganu, o tyle wymiana przewodów i usuwanie poważnych awarii elektrycznych będzie wymagać kucia ścian. Pokoje muszą być zabezpieczone folią. Wszystkie meble należy wynieść lub odpowiednio ochronić. Usługi elektryczne w Warszawie mogą obejmować także prace budowlane, ale nie zawsze tak jest. Dlatego warto precyzyjnie uzgodnić zakres prac.

Elektryk Warszawa – wybór rozdzielnicy

Gruntowny remont instalacji w naszym domu z reguły wiąże się z koniecznością wymiany rozdzielni. Jeśli zastanawiasz się, co to jest, spójrz na miejsce, gdzie zgromadzone są wszystkie „korki” i inne zabezpieczenia. To jest właśnie rozdzielnia. Jest też nazywana potocznie skrzynką elektryczną lub tablicą rozdzielczą. Do tego miejsca doprowadzona jest linia zasilająca. Tu też rozpoczynają się wszystkie linie odpływowe. 

O ile możesz czuć się na siłach, żeby tak drobne prace jak wymiana bezpieczników, czy montaż lamp wykonywać samodzielnie, o tyle instalację rozdzielni zdecydowanie pozostaw profesjonalistom. Sam czas na wymianę nie jest długi – elektryk Warszawa powinien wymienić rozdzielnię w mieszkaniu w ciągu maksymalnie kilku godzin. Jednak do tego zakresu prac wymagana jest duża wiedza i odpowiednie uprawnienia. 

Do prawidłowego montażu rozdzielni potrzebny będzie projekt instalacji elektrycznej w naszym domu. Warto też poprosić elektryka, aby pozostawił w niej nieco wolnego miejsca. Dzięki temu, jeśli w przyszłości będziemy rozbudowywać naszą instalację, nie będzie już konieczności wymiany rozdzielni.

Elektryk Warszawa- czym kierować się przy wyborze elektryka?

Przed zleceniem prac elektrykowi upewnijmy się, że jest to fachowiec mający odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Wybór przypadkowej osoby może skutkować dla nas kłopotami w przyszłości. Pamiętajmy, że odpowiednio wykonana instalacja to nie tylko komfort dla mieszkańców – brak awarii i możliwość swobodnego korzystania ze wszystkich urządzeń. To także kwestia bezpieczeństwa. Niedbale przygotowana instalacja stwarza zagrożenie pożarem lub porażeniem prądem. 

Dobry elektryk powinien posiadać uprawnienia SEP dla instalacji elektrycznych do co najmniej 1 kV. Powinien też mieć uprawnienia do pomiarów odbiorczych instalacji elektrycznej. Dla sprawnego przeprowadzania prac dobrze, żeby miał też możliwość składania dokumentów w zakładzie energetycznym.

Fachowców bez kłopotu znajdziemy we wszystkich dzielnicach Warszawy – Mokotów, Ursynów, Wola, Bemowo itd. Pamiętajmy jednak, aby odpowiednio wcześniej umówić termin i zakres prac.

Elektryk Warszawa – podsumowanie

Z remontem instalacji elektrycznej nie ma co czekać na ostatnią chwilę. Przepisy prawa zobowiązują nas do wykonywania przeglądu w domach jednorodzinnych raz na pięć lat. Jeśli jednak widzimy objawy jej poważnego zużycia (częste awarie, iskrzenie, zapach spalenizny), od razu zadzwońmy na pogotowie elektryczne lub skontaktujmy się z fachowcem. Zachęcamy do umawiania terminów poprzez formularz na stronie usterka.pl. Zapewniamy terminy na dziś lub jutro! Sprawdź system rezerwacji.

Obsługujemy Bemowo, Wola, Praga Południe, Praga Północ, Mokotów, Ursus, Wola i wiele innych dzielnic Warszawy. Sprawdź swoją w systemie rezerwacji terminów.

Umów błyskawiczną wizytę

Sprawdź, jak szybko możemy się spotkać

O nas

kontakt@usterka.pl
Stanisławowska 47, Wrocław
Wrocławska 67, Kraków
Aleja Waszyngtona 2B, Warszawa
Pozostałe oddziały: Poznań, Gdańsk, Katowice, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Łódź.

Dla obcokrajowców:

Electrician

Plumber

Handyman

електрик

водопровідник

배관공

전공

montir listrik

tukang ledeng