instalacja suszarki do ubrań, montaż suszarki do ubrań

Zakup suszarki do ubrań wymaga przemyślenia odpowiedniego miejsca na to urządzenie, jak również sprawdzenia instalacji elektrycznych i wodnych. Co należy zrobić, zanim przeprowadzisz montaż suszarki do ubrań? Jak powinna wyglądać instalacja suszarki do prania? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się więcej!

Instalacja suszarki do ubrań – pamiętaj o instalacjach

Do Twoich obowiązków należy sprawdzenie, czy instalacja elektryczna jest zgodna z zaleceniami producenta. W przypadku konieczności dokonania zmian konieczna będzie wizyta elektryka. Podobnie wygląda sytuacja z instalacją wodną, jeśli chcesz, aby woda była odprowadzana z urządzenia przez wąż spustowy, powinien przyjrzeć się jej dobry hydraulik.

Instalacja suszarki do prania – co po dostarczeniu urządzenia?

Upewnij się, że suszarka do ubrań nie ma żadnych widocznych wad fabrycznych lub powstałych w trakcie transportu. Oczywiście o ile nie kupiłeś urządzenia powystawowego, o którego wadach była mowa w opisie produktu. Jeśli suszarka ma widoczne pęknięcia i wgniecenia, instalacja suszarki do prania powinna zostać zaniechana dla Twojego bezpieczeństwa. W przypadku, gdy sprzęt nie ma żadnych widocznych skaz, zanim go uruchomisz, odczekaj od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od producenta.

Miejsce montażu suszarki

Zanim przeprowadzisz montaż suszarki do ubrań, musisz zadbać o odpowiednie miejsce. Pamiętaj, aby znalazła się ona na równym, stabilnym podłożu. Nie podkładaj dywanów ani żadnych listew w celu wyciszenia urządzenia lub wyrównania podłoża. Jedynym słusznym pomysłem może się jedynie okazać mata antywibracyjna.

Pamiętaj również, aby nie zasłaniać kratki wentylacyjnej urządzenia, co będzie chronić je przed przegrzaniem. Wielu producentów nie zaleca montażu suszarki bezpośrednio za drzwiami przesuwnymi czy drzwiami na zawiasach, blokujących otwieranie drzwiczek, jak również utrudniających prawidłową cyrkulację powietrza.

Ponadto tylna ściana suszarki nie powinna stykać się z elementami instalacji wodnej lub elektrycznej, na przykład z gniazdkami czy kranem, ponieważ urządzenie powinno znaleźć się bezpośrednio przy ścianie. Nie powinna również stykać się z meblami i warto zachować odstęp około 1 cm, aby nie uszkodzić drewna lub okleiny meblowej.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Instalacja suszarki do prania – dodatkowe zalecenia

Oczywiście zwróć uwagę, aby suszarka nie stała na kablu zasilającym oraz nie znajdowała się w pobliżu produktów łatwopalnych, takich jak środki czystości czy kosmetyki, ponieważ suszarki do prania posiadają łatwopalny czynnik chłodniczy.

Suszarka powinna stać w pomieszczeniu, gdzie temperatura mieści się w przedziale od 5 do 35 stopni Celsjusza. Eksploatacja urządzenia w innych temperaturach może wpływać niekorzystnie na jego działanie oraz prowadzić do potencjalnych uszkodzeń. Przed uruchomieniem suszarki pamiętaj o zdjęciu wszelkich zabezpieczeń transportowych. Włączenie urządzenia wraz z nimi może uszkodzić suszarkę.

Instalacja suszarki do prania – drzwi i wypoziomowanie

Pomyśl również, na którą stronę mają otwierać się drzwi suszarki. Oczywiście tego typu informacje powinieneś sprawdzić przed zakupem, jednak większość suszarek ma możliwość zmiany strony otwierania drzwi, choć można spotkać na rynku kilka wyjątków.

Ważnym etapem jest również odpowiednie wypoziomowanie urządzenia. Reguluj nóżki w lewo lub w prawo, tak, aby urządzenie stało równo, możesz skontrolować jej ustawienie przy pomocy poziomicy. To istotna kwestia, ponieważ źle wypoziomowana suszarka do ubrań będzie głośno pracować. Z czasem może także dojść do uszkodzenia jej podzespołów wskutek drgań.

Instalacja suszarki do prania – o czym pamiętać?

Jeśli będziesz korzystać wyłącznie ze zbiornika na wodę, wystarczy podłączyć suszarkę do zasilania i po każdym użyciu urządzenia opróżnić zbiornik na wodę oraz filtr kłaczków. W przypadku, gdy zależy Ci na odprowadzaniu wody do instalacji wodnej, konieczny będzie montaż załączonego do suszarki węża spustowego. Pamiętaj, aby podłączyć wąż na maksymalnej wysokości, ułatwiając odprowadzanie wody. Dodatkowo wąż nie powinien być także zagięty lub przygnieciony.

Instalacja suszarki do ubrań wymaga odpowiedniego przemyślenia wielu kwestii, jak również przeprowadzenia kilku kroków rzutujących na dalszą pracę urządzenia. Jeśli interesuje Cię montaż suszarki do ubrań lub naprawa suszarki do ubrań, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty! Nasz serwis AGD bez trudu poradzi sobie z tym zadaniem.

Przeczytaj również:

Mata antywibracyjna pod pralkę – na co zwrócić uwagę?

Dlaczego pranie z suszarki nie pachnie?

Czyszczenie suszarki do ubrań

 

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa suszarek do ubrań, Serwis AGD