jak objawia się uszkodzony hydrostat w pralce, objawy uszkodzonego hydrostatu

Hydrostat, zwany równie presostatem, określa poziom wody w pralce. Jest zatem ważnym elementem odpowiadającym za prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Jak objawia się uszkodzony hydrostat w pralce? Niektóre nieprawidłowości w działaniu urządzenia mogą wskazywać na jego uszkodzenie. Jesteś ciekawy jakie? Przeczytaj nasz wpis!

Pralka nie pobiera wody lub pobiera jej za dużo

To najczęstsze objawy uszkodzonego hydrostatu. Niesprawny hydrostat nie pobiera wody do wnętrza pralki, ponieważ niewłaściwie wykrywa jej ilość, stopując urządzenie. Jednak zdarza się, że podobne problemy może sprawiać usterka programatora lub elektrozaworu. Uszkodzony hydrostat w pralce może również działać na niekorzyść całego cyklu w drugą stronę, pobierając zbyt duże ilości wody. W nowych pralkach przez zalaniem chroni czujnik przeciwzalewowy, jednak w starszych modelach istnieje ryzyko przepełnienia się urządzenia wodą i zalania łazienki lub kuchni, w zależności od miejsca, w którym stoi sprzęt.

Uszkodzony hydrostat w pralce – za mało wody w pralce i niedoprane pranie

Na każdy wybrany przez Ciebie program pralka pobiera odpowiednią ilość wody. Gdy dojdzie do uszkodzenia hydrostatu, poziom wody w pralce będzie zbyt niski. To z kolei będzie skutkować niedopranym praniem.

Woda w pralce po praniu

To kolejne objawy uszkodzonego hydrostatu. Przez błędne wskazanie hydrostatu, woda pozostaje w bębnie i pralka nie może jej odprowadzić pomimo nastawienia dodatkowego wirowania. Oczywiście taka awaria może wskazywać na nieprawidłowe działanie innych elementów, takich jak przepływomierz czy elektrozawór, dlatego najlepiej, aby przyjrzał się im serwis AGD. W przypadku wykluczenia uszkodzenia innych podzespołów, konieczna będzie wymiana hydrostatu w pralce.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Uszkodzony hydrostat w pralce – zakłócony cykl prania

Właściwie jeden problem rodzi kolejny. W przypadku, gdy pralka w wyniku awarii hydrostatu nie jest w stanie pobrać wody lub pobierze jej za mało, pralka nie przejdzie do kolejnego etapu prania. Ma to na celu zapobieganie uszkodzeniu innych podzespołów.

Jak widać, uszkodzony hydrostat w pralce objawia się na wiele sposobów. Najlepiej, żeby naprawą urządzenia zajął się sprawdzony serwis AGD, ponieważ łatwo pomylić awarię hydrostatu z usterkami innych podzespołów.

Szukasz sprawdzonego fachowca w Twoim mieście? Wybierz nasze usługi i przekonaj się, że naprawa pralek to nasza specjalność! Umów wizytę w kilku prostych krokach, wypełniając formularz online.

Przeczytaj również:

Woda w pralce po praniu – poznaj najczęstsze przyczyny

Dlaczego pralka nie kończy prania?

Pierwsze pranie w nowej pralce – o czym pamiętać?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD