dlaczego pralka nie kończy prania, pralka nie kończy programu prania

Pralka jest bez wątpienia ważnym, o ile nie najważniejszym urządzeniem w domu. Stały kontakt z wodą oraz częstotliwości użytkowania sprawiają, że sprzęt ulega różnych awariom. Zdarza się na przykład, że pralka nie kończy prania. Przyczyn może być co najmniej kilka i nie wszystkie sytuacje wymagają wizyty fachowca. Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się więcej na ten temat.

Pralka nie kończy programu? Winne niskie ciśnienie wody

Zanim wezwiesz fachowca, sprawdź szczelność podłączenia pralki oraz czy nie ma wycieków wody. Czasami zdarza się również, że wskutek nagromadzanych zanieczyszczeń pojawia się słabsze ciśnienie wody. Słaby strumień uniemożliwia prawidłową pracę urządzenia, między innymi powodując, że pralka nie kończy prania. Dlatego sprawdź dokładnie rury odprowadzające i doprowadzające wodę oraz wszystkie uszczelki.

Zapchane sitko przy wężu odpływowym

Jeśli posiadasz odpływ ścienny, zdemontuj syfon, a następnie przeczyść cały element i sitka. Wszelkie nieczystości z prania gromadzą się właśnie tam. Mogą one prowadzić do zatorów, a tym samym powodować, że pralka nie kończy prania. Po dokładnym oczyszczeniu problem powinien zniknąć. Przyczyną może być także niedrożny filtr pompy odpływowej, dlatego nie zapomnij sprawdzić i oczyścić także tego elementu.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Pralka nie kończy prania – uszkodzona grzałka lub termostat

Inną przyczyną nieprawidłowego działania pralki jest uszkodzona grzałka. Zazwyczaj znajduje się pod modułem sterowania. Problemy z podgrzewaniem wody najczęściej wiążą się z przepaleniem grzałki. W tej sytuacji konieczna będzie wymiana podzespołu. Należy zwrócić także uwagę na czujnik termostatu. Czasami zdarza się, że woda z bębna przecieka do termostatu, zalewając jego przewody. Jeśli zauważysz korozję lub zacieki, jest to najprawdopodobniej przyczyna całego zamieszania.

Już wiesz, dlaczego pralka nie kończy prania. Posiadając choć niewielką wiedzę na temat urządzenia oraz instrukcję obsługi, niektóre awarie jesteś w stanie pokonać sam. Jeśli chcesz, aby urządzeniu przyjrzał się sprawdzony specjalista, wybierz nasz serwis AGD. Umów dogodny termin wizyty i przekonaj się, że naprawa pralek to nasza specjalność.

Przeczytaj również:

Pralka cieknie od spodu

Pralka parowa – czy warto ją kupić?

Dlaczego pralka wybija korki podczas prania

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Dowiedz się dlaczego pralka trzaska przy wirowaniu!

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD