jak wyposażyć łazienke

Wystrajanie łazienki może być naprawdę trudnym zadaniem. Jak wyposażyć łazienkę, aby zachwycała stylem i użytecznością? Nie ograniczaj się do montażu lustra oraz urządzeń sanitarnych. Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, w których spędzamy nawet kilkadziesiąt minut dziennie. Nic więc dziwnego w tym, iż chcemy, aby w pełni spełniała nasze wymagania. Dowiedz się, jak wyposażyć łazienkę w kilku prostych krokach!

Planujesz remont łazienki? Sprawdź nasz artykuł, który w prosty sposób wyjaśnia, jak powinien przebiegać remont łazienki!

Jak wystroić łazienkę? – Pamiętaj o szafkach łazienkowych!

Pomyślałeś już gdzie schowasz wszelkie szampony, mydła i ręczniki? Szafki w łazience to jedna z najważniejszych inwestycji Twojego życia. Funkcjonalne wyposażenie łazienki nie powinno być jednak widoczne dla każdego, kto odwiedza nasze mieszkanie. Świetnym rozwiązaniem jest umywalka połączona z szafką. Szafka z umywalką to perfekcyjne wykorzystanie przestrzeni łazienkowej. Jak wyposażyć łazienkę o dużym metrażu? Tutaj możesz pozwolić sobie na nieco więcej ekstrawagancji. Wybierz odpowiadający Ci kolor i rozmiar szafek, a następnie dobierz idealny rozstaw półek, dostosowany do Twoich potrzeb.

Jeśli nie jesteś fanem niepotrzebnego hałasu, zainwestuj w szafki z systemem cichego domykania. Specjalny sposób mocowania zawiasów i wytłumienie drzwi wpłynie pozytywnie na jakość i ergonomiczność uchwytów.

Jak wyposażyć łazienkę korzystając z dywaników?

Dywaniki to coś, co sprawdzi się świetnie w niemal każdej łazience. Ich struktura i wygląd wprowadza w pomieszczeniu poczucie domowego spokoju, a grubsze dywaniki ocieplą nasz organizm po wieczornym prysznicu. Po co zatem wyposażać łazienkę w dywanik?

  • Ochrona przed poślizgnięciami na mokrej podłodze;
  • Izoluje stopy od posadzki;
  • Poprawia komfort i bezpieczeństwo zabiegów pielęgnacyjnych;
  • Zmniejsza szansę na przeziębienie się po kąpieli lub prysznicu;

Głównym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu dywanika to oczywiście… jego kolor. Postaw na model, który jest zbliżony barwą do koloru posadzki lub idealnie dopełni ją kontrastem. Ponadto, w zależności od potrzeb zainwestuj w dywanik grubszy lub cieńszy, pamiętając o tym, aby zawsze był miły w dotyku i wchłaniał wodę.

Wyposażenie łazienki – Jakie akcesoria stojące?

Dywaniki i szafki to jednak nie wszystko! Akcesoria mocowane na ścianach lub akcesoria stojące skutecznie podwyższą użyteczność całego pomieszczenia. Nie zapomnij zarówno o uchwytach na papier toaletowy oraz ręczniki, jak i miejsce na suszarkę, utensylia do kąpieli oraz szampony. Ponadto, zrób miejsce na szczotkę do toalety, której braku nie chciałbyś odczuć. Jeśli zastanawiasz się, jak wyposażyć łazienkę dla kobiety, zainwestuj w lusterko kosmetyczne oraz specjalne organizery, które dodatkowo zwiększą użyteczność pomieszczenia.

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Złota rączka