Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro
najlepsze marki pralek

Pralka to podstawowy element wyposażenia każdego domu. Podczas zakupu takiego urządzenia zależy nam na tym, by cechowało się ono długą żywotnością i imponującą funkcjonalnością, jednocześnie nie kosztując zbyt dużo. Na pralki których marek warto zwrócić uwagę?

Nie wiesz na jaką pralkę się zdecydować lub chciałbyś dać swojej ostatnią szansę? Skontaktuj się z naszym serwisem AGD i dowiedz się, czy jest to gra warta świeczki. Wypełnij wygodny formularz internetowy, a nasi fachowcy pojawią się na miejscu jeszcze tego samego dnia.

Na co zwrócić uwagę?

W sklepach ze sprzętem AGD i RTV znaleźć można pralki wielu marek. Jednak jako konsumenci mamy tendencję do wybierania tych, których nazwa kojarzy nam się z wysoką jakością i niezawodnością, pomimo, że być może nigdy nie korzystaliśmy z podobnych produktów. I właśnie przez to zapominamy o sprawdzeniu parametrów danego modelu, a bazujemy jedynie na dobrym zdaniu o konkretnej firmie.

Zdarza się, że popularne marki słynące z solidnych i funkcjonalnych produktów wypuszczą model, który odstaje od innych pod względem jakości. Czy taka pralka będzie warta swojej ceny? Zapewne nie, ale nie oznacza to, że inne warianty od tego samego producenta również nie są jej warte. Mogą one być bowiem jednymi z najlepszych produktów aktualnie dostępnych na rynku.

Skup się na swoich potrzebach

Podczas kompletowania wyposażenia mieszkania warto zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę oczekujesz. Jeśli zależy Ci na sprzęcie energooszczędnym, jednocześnie wykorzystującym niewielką ilość wody, wybór zawęża się jedynie do modeli z właśnie taką funkcją. Sytuacja wygląda podobnie również w przypadku preferowanej pojemności czy poziomu hałasu, jaki generuje urządzenie. Jeśli masz wiele takich wymagań, czasami może okazać się, że tylko nieliczne modele dostępne na rynku są w stanie je spełnić. A w takim przypadku wybór pomiędzy konkretnymi markami ma mniejsze znaczenie niż same parametry pralki.

Cena może mieć znaczenie

Bardzo często wybieramy sprzęt patrząc jedynie na cenę. Popularne marki, takie jak Bosch, Samsung, LG czy Whirlpool zazwyczaj oferują nieco droższe produkty niż firmy, z których istnienia większość konsumentów nie zdaje sobie sprawy. Czy cena idzie w parze z jakością? W wielu przypadkach tak. Pralki od znanych producentów mogą cechować się dłuższą żywotnością, większą oszczędnością prądu i wody oraz bardziej wytrzymałą konstrukcją, ale nie jest to ściśle obowiązująca zasada.

Bezpiecznym rozwiązaniem może okazać się przeczytanie opinii o konkretnym modelu lub zdecydowanie się na produkt marki, którą dobrze znasz. Obecnie na rynku znaleźć można wiele dobrych sprzętów AGD i RTV, a co roku zupełnie inne warianty są uważane za te najlepsze.

Najlepsze pralki w ostatnich latach

Jakie pralki były najlepsze w ostatnich latach? Rynek AGD i RTV ma to do siebie, że ciągle pojawiają się na nim zupełnie nowe sprzęty z innowacyjnymi rozwiązaniami. Z tego powodu rankingi pralek wartych uwagi zmieniają się w zasadzie na przestrzeni całego roku.

W roku 2020 jednymi z lepszych pralek są modele:

  • Indesit IWSC 51052 C ECO PL,
  • Bosch WAN2406EPL Serie 4,
  • LG F2J5WN3W,
  • Samsung WF60F4EFW2W,
  • Samsung AddWash Slim WW60K42138W,
  • Bosch WLT24460PL Serie 6,
  • Samsung AddWash WW70K5213WW,
  • Bosch WAW24540PL.

Wiele osób decyduje się również na kupowanie produktów tworzonych wyłącznie przez polskie marki. Jeśli chodzi o pralki, czołowym producentem z naszego kraju jest firma Amica, w której ofercie można znaleźć naprawdę ciekawe propozycje. Wybierając sprzęt tej firmy wspieramy naszą gospodarkę, co dla wielu konsumentów może mieć coraz większe znaczenie.

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD