pralka zjada skarpetki, pralka wciąga skarpetki, pralka pozera skarpetki, giną skarpetki w pralce, skarpetki w pralce, zaginione skarpetki w pralce

Po każdym praniu giną Twoje skarpety? Kto lub co stoi za tym tajemniczym zniknięciem? Najprawdopodobniej to Twoja pralka zjada skarpetki . Ale jak to, czy pralka może wciągnąć skarpetkę ? Jak najbardziej i zazwyczaj jest to wina wadliwych podzespołów. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i raz na zawsze rozwiązać zagadkę znikających skarpetek?:) Zatem zapraszamy do lektury!

Pralka wciąga skarpetki – dlaczego skarpetki znikają w pralce?

Zaginione skarpetki w pralce to wbrew pozorom częste zjawisko, które zastanawia wiele osób. Na początku większość nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie pralka zjada skarpetki, zrzucając ich zniknięcie na swoje roztargnienie. Choć może się to wydawać dziwne, istnieje kilka wiarygodnych wyjaśnień, dlaczego znikają skarpetki w pralce .

Przeważnie powodem jest nieszczelny fartuch, inaczej nazywany kołnierzem. To gumowa uszczelka, która łączy komorę bębna z oknem wsadu. Podczas prania skarpetki wpadają przez szczelinę za kołnierz, co powoduje, że pralka kradnie skarpetki. Szczególnie podczas intensywnego płukania i wirowania lub w przypadku przeciążenia bębna zbyt dużym wsadem.

Warto sprawdzić także filtr pompy odpływowej, w którym mogą gromadzić się małe przedmioty, takie jak monety, guziki lub skarpetki. Aby sprawdzić, czy pralka zjada skarpetki, zapoznaj się z instrukcją obsługi pralki, co pomoże Ci zlokalizować filtr i wyczyścić go w razie potrzeby. Rozwiązanie problemu skarpetek w pralce wymaga podjęcia konkretnych kroków. Co możesz zrobić?

Pralka zjada skarpetki – czy da się temu przeciwdziałać?

Aby zminimalizować problem znikających skarpetek, możesz wypróbować następujące wskazówki:

1.  Dokładnie sprawdź odzież przed praniem, aby upewnić się, że wszystkie skarpetki mają parę.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

2.  Zawsze używaj do prania specjalnych torebek z siateczki, co zapobiegnie ewentualnemu wciąganiu skarpet.

3.  Dbaj o regularną konserwację pralki, zwracając szczególną uwagę na uszczelkę łączącą komorę bębna z oknem wsadu oraz czyszczenie filtrów. Jeśli zauważysz wszelkie nieprawidłowości, nie czekaj i wezwij serwis AGD, który wymieni fartuch lub wyczyści filtr.

4.  Unikaj przeładowania pralki, wkładaj do bębna tyle ubrań, ile zaleca producent dla danego programu. To właśnie częste wrzucanie zbyt dużej ilości odzieży może powodować rozszczelnienie fartucha, choć ten element może ulec także uszkodzeniu w wyniku częstej eksploatacji urządzenia.

Pralka zjada skarpetki – jak wyciągnąć skarpetki z pralki?

Już wiesz, gdzie giną skarpetki w pralce. Jak jednak wydostać je z urządzenia? Przede wszystkim sprawdź, czy uszczelka uległa uszkodzeniu. Czasami skarpetki lubią się zawieruszyć wśród innych ubrań i być może Twoja pralka działa sprawnie 😊 W tym celu obejrzyj dokładnie wnętrze pralki, zwracając uwagę na bęben i gumową uszczelkę. Oczywiście zanim przystąpisz do prac, pamiętaj o odłączeniu urządzenia od zasilania.W przypadku, gdy zauważysz uszkodzony fartuch, zapoznaj się z instrukcją obsługi. Twoja pralka zjada skarpetki i należy je wydostać. Sprawdź w instrukcji pralkę pod kątem zdejmowanych paneli, w celu wyjęcia zaginionych skarpet. Zazwyczaj znajdziesz je z przodu pralki. Skarpetki oraz inne elementy odzieży możesz wyciągnąć ręcznie lub szczypcami. Pamiętaj, aby wykazać się delikatnością i nie uszkodzić wewnętrznych elementów pralki.

W sytuacji, gdy fartuch jest w dobrej kondycji, obejrzyj filtr pompy odpływowej. Zazwyczaj znajduje się z przodu pralki, na samym dole, za charakterystyczną klapką. Oczywiście jest to zadanie dla osób, które mają nieco więcej pojęcia o budowie pralki oraz posiadają umiejętności techniczne.

 

Jeśli Twoja pralka zjada skarpetki i sprawdzenie urządzenia pod kątem usterek wolisz zlecić profesjonaliście, wybierz naszą usługę naprawa pralek. Zapewniamy terminy wizyt nawet na ten sam dzień i wsparcie najlepszych fachowców na rynku. Możesz liczyć na szybką i trafną diagnozę oraz błyskawiczną naprawę, ponieważ w większości przypadków jesteśmy w stanie usunąć awarię w ciągu jednej wizyty.

Przeczytaj również:

Dlaczego pralka nie wyłącza się po skończonym cyklu prania?

Zapchany filtr w pralce – objawy, przyczyny, czyszczenie

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Ranking pralek ładowanych od góry 2023

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD