montaż kabiny prysznicowej

Montaż kabiny prysznicowej we Wrocławiu

Bez względu na to, czy planujemy gruntowny remont łazienki, czy też urządzamy ją od podstaw, szybko stajemy przed dylematem – wanna, czy prysznic? Obecnie większość osób wybiera to drugie rozwiązanie i decyduje się na montaż kabiny prysznicowej we Wrocławiu m.in. ze względu na oszczędność miejsca w łazience i krótki czas potrzebny na kąpiel.  Nie bez znaczenia jest też oszczędność wody – kilkuosobowa rodzina może zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. 

Montaż kabiny prysznicowej we Wrocławiu – jaki materiał?

Jeśli wybraliśmy już rodzaj i układ naszej kabiny prysznicowej, warto poświęcić chwilę czasu, by dowiedzieć się, która kabina prysznicowa wykonana została z odpowiadającego nam materiału. Ten czynnik ma duży wpływ na wygląd kabiny, jej trwałość, łatwość czyszczenia oraz oczywiście cenę. Najpopularniejsze materiały używane przy produkcji to:

Polistyren – cieszy się dużą popularnością głównie ze względu na niską cenę. Ścianki kabiny wykonanej z polistyrenu mają zwykle około 2 do 4 mm grubości. Często pokryte są wzorami, które maskują osady wapienne zbierające się w trakcie użytkowania. Polistyren w przeciwieństwie do szkła jest łatwy w przycinaniu, dzięki czemu dostosowanie jego kształtu do układu pomieszczenia jest bardzo proste. Tworzywo to cechuje się jednak słabą odpornością na uszkodzenia i zarysowania. 

Klasyczne szkło hartowane – grubość szyb szklanych waha się od 4 do nawet 12 mm. Jest ono wytrzymałe na uszkodzenia i ścieranie. Często podczas produkcji szyb używa się specjalnych technologii, które zabezpieczają je przed powstawaniem zacieków i osadów – na przykład Glass Protect, czy Antical. Ceny takich kabin w dużym stopniu zależą od kształtu szyb – najtańsze są te, które bazują na płaskich taflach. Elementy z giętego szkła podnoszą koszty. 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Szkło barwione i zdobione – osoby z bardziej zasobnym portfelem mogą sobie pozwolić na eleganckie odmiany szkła. Może być ono barwione na praktycznie dowolny kolor. Może być też zmatowione lub pokryte wzorami wykonanymi przy pomocy piaskowania lub sitodruku. Jedną z najbardziej efektownych form zdobienia szkła jest fusing, czyli łączenie różnokolorowych elementów szklanych w wysokiej temperaturze.

Trwałość kabiny prysznicowej

O trwałości kabiny decydują trzy czynniki. Pierwszy z nich to rodzaj materiałów, z których jest wykonana. Drugi czynnik to charakterystyka wody w naszym kranie. Ostatni element to nasza dbałość o utrzymanie kabiny w dobrej kondycji. 

Oprócz oceny materiału, z którego wykonana jest szyba kabiny, zwróćmy też uwagę na profile, uszczelki i okucia. Profile i okucia mogą być wykonane z aluminium o odpowiedniej grubości. Droższe i bardziej wytrzymałe są te ze stali nierdzewnej. Każdy z elementów powinien być zabezpieczony m.in. poprzez niklowanie i anodowanie. 

Na skład wody w naszej łazience niestety nie mamy wpływu. Twarda woda bardzo szybko tworzy trudne do usunięcia zacieki, które po kilku latach mogą być praktycznie nie do usunięcia. Dlatego warto regularnie czyścić kabinę środkami przeznaczonymi do tego celu.

Producenci kabin

Decydując się na montaż kabiny prysznicowej we Wrocławiu, możemy wybierać w ofertach kilkudziesięciu producentów obecnych w sklepach na terenie Polski. Warto zacząć od naszych rodzimych marek, takich jak Sanplast, Radaway, Besco czy Koło. W asortymencie tych firm znajdziemy praktycznie wszystkie popularne rodzaje kabin.

Z producentów zagranicznych godnymi polecenia firmami są Geberit, Ravak, czy Huppe. Jeśli szukamy ekskluzywnych produktów z wyższej półki, warto zapoznać się z asortymentem takich firm, jak Lagard, Albatros, czy Wasserfalle.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Jeśli szukasz szybkiego i sprawdzonego montażu kabin i brodzików, wybierz usługę usterka.pl. Wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy i ciesz się szybko i sprawnie zamontowaną kabiną!

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Wymiana i montaż kabin prysznicowych