płyta indukcyjna głośno chodzi, płyta indukcyjna głośno pracuje, płyta indukcyjna buczy

Płyt indukcyjna coraz częściej gości w mieszkaniach Polaków ze względu na wygodę użytkowania. Indukcja nie wydaje szczególnie głośnych dźwięków w tracie pracy. Jeśli Twoja płyta indukcyjna głośno chodzi i zastanawiasz się czy to powód do niepokoju, przeczytaj nasz dzisiejszy wpis.

Głośna praca płyty indukcyjnej – co może się do niej przyczyniać?

Płyta indukcyjna nie jest zupełnie bezgłośnym urządzeniem. W trakcie jej pracy i po zakończeniu gotowania można usłyszeć odgłos wentylatora. Stosunkowo wolno schładzają się kuchenki indukcyjne Amica i Beko, wiatraki działają jeszcze od kilku do kilkunastu minut po zakończeniu gotowania. Zwykle im tańsza płyta indukcyjna, tym bardziej hałaśliwy system chłodzenia. Jeśli jednak wentylator pracuje głośniej niż zwykle lub pracuje bez przerwy, jest to powód do niepokoju i wymaga wizyty serwisanta. Być może doszło do uszkodzenia bądź obluzowania wentylatora.

Dlaczego płyta indukcyjna buczy? Urządzenie może pracować głośniej na wyższych poziomach grzania lub przy wykorzystaniu funkcji booster. Jest to efekt wzmożonej pracy wiatraków i nie powinien wzbudzać Twoich podejrzeń. Spróbuj gotować także na niższej mocy, ponieważ przy codziennym przygotowywaniu posiłków nie zawsze konieczne jest użycie wyższych poziomów grzania.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Płyta indukcyjna głośno chodzi – winna wilgoć i garnki

Płyta indukcyjna głośno pracuje jeśli jest wilgotna. Zwracaj szczególną uwagę, aby dno patelni czy garnków było zawsze suche. Podobnie przed użyciem warto przetrzeć szkło indukcji suchą ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Przy wyborze garnków na indukcję zwróć uwagę, aby miały gładkie, równe i przede wszystkim grube dno, dzięki czemu podczas pracy indukcja nie będzie hałasować. Niestety jedne garnki pracują ciszej, inne głośniej, dlatego warto czytać opinie w Internecie przed ich zakupem. Przejrzyj również obecne naczynia, być może posiadają odgniecenia, które generują hałas.

Zazwyczaj głośna praca indukcji nie jest spowodowana awarią urządzenia, a wynika z używania wysokiej mocy urządzenia lub niewłaściwych garnków. Jeśli płyta indukcyjna chodzi głośniej niż zwykle, być może doszło do uszkodzenia wiatraków. Jeśli szukasz dobrego serwisu AGD, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.

To może Cię zainteresować:

Czyszczenie płyty indukcyjnej

Kuchenka indukcyjna nie działa?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa płyt, Serwis AGD