pralka trzeszczy przy wirowaniu, pralka trzaska przy wirowaniu przyczyny, pralka skrzypi przy wirowaniu, pralka trzęsie przy wirowaniu

Twoja pralka trzaska przy wirowaniu? Dziwne odgłosy dochodzące z urządzenia podczas tego etapu prania mogą wskazywać na kilka usterek. Chcesz dowiedzieć się jakich? Przeczytaj zatem nasz dzisiejszy wpis.

Pralka trzaska przy wirowaniu – element blokujący w bębnie

Często zdarza się, że podczas prania odrywają się guziki, zamki błyskawiczne, kamyczki oraz inne ostre elementy odzieży. Mogą one zaczepiać się o bęben i powodować, że pralka trzeszczy przy wirowaniu. Dźwięk może być podobny do tego, jak w przypadku zużytych łożysk, o których będziemy pisać za chwilę, jednak na szczęście nie jest to usterka i wystarczy wyjąć ostry przedmiot, który zahaczył o bęben. Aby uniknąć tarcia drobnych przedmiotów o bęben w przyszłości, warto stosować specjalne siatki i woreczki do prania, zwłaszcza do bielizny, jak i odzieży z koronkami, cekinami i ozdobnymi kamyczkami.

Pralka trzaska przy wirowaniu – zużyte łożysko

Gdy pralka trzęsie przy wirowaniu, najczęstszą przyczyną awarii są zużyte łożyska. W zależności od producenta dostęp do łożysk jest łatwiejszy lub nieco bardziej skomplikowany, Na przykład w wielu pralkach Candy czy Electrolux bęben jest łączony klejem, a w pralkach Samsung czy Amica można go zdemontować. Wymiana łożysk nie jest bardzo skomplikowana, ale wymaga nieco wprawy i doświadczenia z uwagi na konieczność ich wybicia. Należy dobrać również odpowiednie łożyska zamienne na podstawie tablicy znamionowej. Jeśli nie widzisz informacji, ponieważ tabliczka się zatarła, ważnymi parametrami są średnica wewnętrzna i zewnętrzna, jak również szerokość łożyska. Jeśli chcesz zlecić to zadanie fachowcowi, wybierz nasz serwis AGD, szybko i sprawnie dokonamy wymiany łożysk na nowe.

Pralka trzaska przy wirowaniu – uszkodzony pasek napędowy

Pasek napędowy z czasem rozciąga się lub pęka. Gdy przestaje trzymać się powierzchni, pralka skrzypi przy wirowaniu lub wydaje inne dziwne dźwięki. Jeśli Twój pasek zsuwa się, należy wymienić go na nowy. Zalecamy skorzystanie w tej sytuacji z pomocy fachowca, ponieważ istotne jest prawidłowe nałożenie paska, czyli stroną rowkową do wewnątrz. Wybierz naszą usługę serwis pralek, a my w kilka chwil uporamy się z wymianą uszkodzonego paska.

Pralka trzaska przy wirowaniu – wyrobione sprężyny

Jeśli Twoja pralka skrzypi przy wirowaniu, być może zużyciu uległy sprężyny i ocierają się o budowę pralki, wydając podejrzany hałas. Najczęściej przyczyną są zużyte zawleczki lub wyrobione gniazdo sprężyny.

Pralka może wydawać dziwne odgłosy w trakcie wirowania z kilku powodów. Najlepiej, aby urządzeniu przyjrzał się fachowiec, który w kilka chwil oceni przyczynę problemu i usunie zaistniałą usterkę.

Mieszkasz w Bydgoszczy lub Toruniu i Twoja pralka nie działa? Wybierz jedną z naszych usług – naprawa pralek Toruń lub naprawa pralek Bydgoszcz i ciesz się szybką wizytą oraz wsparciem najlepszych specjalistów z Twojej okolicy.

To może Cię zainteresować:

Brzydki zapach z pralki

Pralka parowa – czy warto ją kupić?

Pralka cieknie od spodu

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD