uszkodzone łożysko pralki, uszkodzone łożysko w pralce, uszkodzone łożysko bębna pralki, zepsute łożysko w pralce, zepsute łożysko bębna pralki

Jak objawia się uszkodzone łożysko w pralce? Co powoduje usterkę tego podzespołu? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się więcej na ten temat.

Jak objawia się uszkodzone łożysko bębna pralki?

Na szczęści objawy uszkodzonego łożyska są dość oczywiste i łatwe do zaobserwowania. Dzięki temu w porę zauważysz awarię urządzenia. Pamiętaj, aby nie lekceważyć wszelkich odchyleń związanych z działaniem sprzętu, ponieważ skraca to jego żywotność.

Uszkodzone łożysko pralki – pralka buczy

Nadmierny hałas podczas pracy urządzenia niekiedy nie jest zauważalny, zwłaszcza gdy pralka znajduje się w zamykanym pomieszczeniu. Buczenie pralki jest jednak jednym z podstawowych objawów towarzyszących zepsutemu łożysku bębna pralki. Ponadto dźwięk może nasilać się podczas kolejnych cyklów prania.

Wolniejsza praca bębna

Uszkodzone łożysko bębna pralki powoduje, że bęben będzie obracać się wolniej. Zatarte łożysko hamuje ruchy bębna, zmniejszając skuteczność prania i obciążając cały mechanizm. Dodatkowo problem będzie zauważalny również w postaci wyższych rachunków za prąd. Dlaczego? Po prostu silnik potrzebuje więcej energii do wykonania pełnego obrotu bębna.

Uszkodzone łożysko niszczy inne elementy pralki

Choć wolniejsza praca bębna, hałas czy większe rachunki nie sprawiają, że urządzenie nie może dalej działać, warto zająć się jego naprawą. Uszkodzone łożysko przyczynia się bowiem do awarii innych podzespołów i skraca żywotność urządzenia. Naprawy może wymagać na przykład silnik napędowy, bęben czy układ zawieszenia.

Dlaczego łożysko ulega uszkodzeniu?

Najczęstszą przyczyną zepsutego łożyska jest rdza. Aby upewnić się, że masz z nią problem, zdejmij tylny panel. Gromadzi się ona szczególnie wokół silnika. Dodatkowym testem sprawdzającym działanie łożyska jest ręczne obrócenie bębna. Jeśli w trakcie obrotu usłyszysz dudnienie, wskazuje to na uszkodzone łożysko.

Zepsute łożysko pralki jest dość łatwe do zdiagnozowania, jednak wiele osób bagatelizuje problem z głośną pracą sprzętu czy wolniejszym obracaniem się bębna. Reakcja następuje dopiero wtedy, gdy uszkodzeniu ulegają kolejne podzespoły, uniemożliwiając efektywną pracę pralki. Jeśli szukasz fachowca do naprawy pralki, wybierz nasz serwis AGD. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w większości polskich miast oraz ich okolic. Gwarantujemy ekspresową pomoc oraz równie szybkie naprawy.

Przeczytaj również:

Twoja pralka nie płucze? Poznaj najczęstsze przyczyny!

Pralki Eco Bubble – czy warto kupić urządzenie z technologią Eco Bubble?

Dlaczego pralka nie wypompowuje wody?

 

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD