uszkodzony elektrozawór w zmywarce, jak objawia się uszkodzony elektrozawor w zmywarce

Elektrozawór w zmywarce otwiera się w trakcie poboru wody i zamyka. Chroni również mieszkanie przed zalaniem, dlatego jest jednym z najważniejszych elementów w zmywarce. Jak objawia się uszkodzony elektrozawór w zmywarce? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się więcej na ten temat.

Elektrozawór znajduje się za wężem dopływowym, w przypadku węży aquastop jest wbudowany w wąż dopływowy. Ponadto działa wykorzystując zjawisko pola elektromagnetycznego. Jak objawia się jego uszkodzenie?

Zmywarka zużywa więcej wody

Uszkodzony elektrozawór w zmywarce nie domyka się, przez co do urządzenia przedostaje się za dużo wody. Zazwyczaj jednak nad prawidłowym poziomem wody dla danego programu czuwa presostat. Powinien on wyłączyć pracę urządzenia, choć nie dzieje się tak we wszystkich zmywarkach.

Zmywarka nie pobiera wody

Jeśli zmywarka załącza się, ale nie pobiera wody, być może doszło do awarii elektrozaworu. Uszkodzony elektrozawór blokuje dostęp wody do urządzenia i cykl zmywania nie zostanie przeprowadzony.

Uszkodzony elektrozawór w zmywarce – woda w zmywarce

To kolejna usterka, która może wskazywać na uszkodzony elektrozawór. Najprawdopodobniej elektrozawór zaciął się w pozycji otwartej i przepuszcza wodę nawet podczas spoczynku urządzenia.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Zmywarka nie domywa naczyń

Choć zazwyczaj ten problem wiąże się z przeładowywaniem koszy, niekiedy zły przepływ wody wewnątrz komory zmywarki może wskazywać na elektrozawór.

W przypadku awarii elektrozaworu, warto sprawdzić go miernikiem, odłączając wodę i uruchamiając program mycia. Należy sprawdzić, czy otworzyły się zapadki. W przypadku węży aquastop trzeba zajrzeć do wizjera na początku węża. Jeśli nie widać zielonej kropki, będzie wiadomo, że wąż jest nieszczelny i odciął wodę.

Jeśli chcesz, aby Twojemu urządzeniu przyjrzał się sprawdzony serwis AGD, nie czekaj i skorzystaj z naszej oferty. Współpracujemy z najlepszymi fachowcami, dla których naprawa zmywarek nie jest najmniejszym problemem, dlatego od razu zdiagnozują uszkodzony elektrozawór w zmywarce lub inną awarię. Zarezerwuj termin już dziś i ciesz się najwyższą jakością od usterka.pl.

Przeczytaj również:

Uszkodzony elektrozawór w pralce – jak się objawia?

Zmywarka skraca czas mycia? Dowiedz się dlaczego!

Matowe szkło ze zmywarki – przyczyny matowienia

 

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD