jak objawia się uszkodzony elektrozawór w pralce, awaria elektrozaworu w pralce

Elektrozawór w pralce otwiera i zamyka w odpowiednim momencie przepływ wody, jest zatem jednym z najważniejszych elementów tego urządzenia. Jak objawia się uszkodzony elektrozawór w pralce? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się więcej!

Pralka nie pobiera proszku

Zauważyłeś, że po pranie proszek pozostaje w komorze? Jeśli nie ma kłopotów z drożnością odpływu, najprawdopodobniej winę za ten stan rzeczy ponosi uszkodzony elektrozawór w pralce. Jego awaria wywołuje problemy z ciśnieniem wody. Zbyt słaby strumień nie jest w stanie wypłukać proszku, dlatego pozostaje w dozowniku po zakończonym cyklu prania.

Uszkodzony elektrozawór w pralce – pralka nie pobiera wody

Tego typu awaria może dotyczyć w pierwszej kolejności niedrożnego węża dopływowego. Sprawdź, czy wąż nie jest uszkodzony, przygnieciony lub zagięty. Jeśli wyeliminujesz źródło usterki, najpewniej doszło do uszkodzenia elektrozaworu. Najlepiej, aby przyjrzał się jemu dobry serwis AGD, który sprawdzi jego napięcie i przeprowadzi ewentualną wymianę elektrozaworu w przypadku jego awarii.

Uszkodzony elektrozawór w pralce – Zbyt duży lub mały pobór wody

Do przeprowadzenia cyklu prania jest konieczna odpowiednia ilość wody. Nad stanem wody czuwa hydrostat, jednak to elektrozawór odpowiada za jej pobór. W przypadku, gdy jest półotwarty, pobierze niedostateczną ilość wody do przeprowadzenia prania, a na odzieży pozostanie detergent. Z kolei elektrozawór ustawiony w pozycji otwartej stale przepuszcza wodę, co może skutkować nawet zalaniem łazienki. W tej sytuacji niezbędna będzie wymiana elektrozaworu na nowy.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Uszkodzony elektrozawór w pralce objawia się na kilka sposobów. Zanim pomyślisz o jego wymianie, wyklucz pozostałe przyczyny problemu. Jeśli chcesz, aby naprawą zajął się dobry serwis AGD, nie czekaj i skorzystaj z naszej oferty. Naprawiamy od lat urządzenia wszystkich producentów oraz zapewniamy błyskawiczne terminy wizyt.

Przeczytaj również:

Czyszczenie filtra w pralce

Dlaczego pralka wylewa wodę? Najczęstsze przyczyny

Dlaczego pralka nie kończy prania?

Uszkodzony bęben pralki – najczęstsze przyczyny i objawy

 

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD