zmywarka nie działają przyciski, zmywarka bosch nie reaguje na przyciski, zmywarka amica nie reaguje na przyciski

Właśnie załadowałeś brudne naczynia do zmywarki i chcesz uruchomić cykl zmywania, ale Twoja zmywarka Bosch nie reaguje na przyciski? Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Zmywarka nie reaguje na przyciski – winny włącznik

W większości przypadków przyczyną problemu jest uszkodzony włącznik. Wskutek częstej eksploatacji mogła wyrobić się sprężyna przycisku. Pod samą obudową przycisków znajduje się również plastikowa ramka, która z czasem może popękać i wymagać wymiany.

Włączona blokada rodzicielska

Jeśli nie możesz uruchomić zmywarki, być może przez przypadek została uruchomiona blokada rodzicielska, zabezpieczająca urządzenie przed włączeniem przez najmłodszych członków rodziny. Sprawdź w instrukcji urządzenia, czy Twoja zmywarka ma taką funkcję oraz jak ją wyłączyć stosując odpowiednią kombinację klawiszy.

Zmywarka nie reaguje na przyciski – sprawdź kabel zasilający

Jeśli zmywarka Amica nie reaguje na przyciski, warto sprawdzić także kable zasilający. Być może uległ przetarciu lub doszło do uszkodzenia wtyczki. Nierzadko zdarza się, że kabel ulega przepaleniu, na przykład po burzy.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Uszkodzony moduł sterujący

W zmywarce nie działają przyciski, jeśli doszło do awarii modułu sterującego. Najczęściej uszkodzeniu ulegają przekaźniki, oporniki lub rezystory. Jest to dość skomplikowana usterka, wymagająca wiedzy, ponieważ początkujący elektronik może uszkodzić podczas naprawy inne podzespoły. Dodatkowo moduł może wymagać zaprogramowania przed zamontowaniem do zmywarki, z czym także nie będziemy w stanie poradzić sobie na własną rękę. Dlatego usunięciem usterki powinien zająć się dobry serwis AGD. Jeśli szukasz sprawdzonego specjalisty, z pewnością zainteresuje Cię nasza naprawa zmywarek.

Jeśli zmywarka nie reaguje na przyciski, nie zawsze konieczna jest wizyta fachowca. Z niektórymi przyczynami usterki poradzisz sobie samodzielnie.

 

To może Cię zainteresować:

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń?

Zmywarka ciągle pobiera wodę

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD