Bolesławiec – to musisz wiedzieć

Bolesławiec jest miastem leżącym w województwie dolnośląskim, zaś prawa miejskie otrzymał już w 1251 roku. Obecnie miasto zamieszkuje około 39 tysięcy mieszkańców. Miasto słynie z zakładów ceramicznych, a wyroby z Bolesławca mają rzesze fanów nie tylko w Polsce.

Bolesławiec – to warto wiedzieć

Miasto posiada dobrze zachowany, średniowieczny układ ulic z pięknymi kamienicami. Będąc w Bolesławcu warto zobaczyć kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, jak również kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dodatkowo na uwagę zasługuje także wiadukt kolejowy, cmentarz żołnierzy rosyjskich, gmach arsenału czy ratusz miejski.

Ponadto przez Bolesławiec przebiega Dolnośląska Droga św. Jakuba, odcinek szlaku pielgrzymkowego do grobu św. Jakuba, znajdującego się w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Bolesławiec – usługi usterka.pl

Masz problem ze znalezieniem dobrego serwisanta do naprawy sprzętu AGD lub planujesz remont i poszukujesz sprawdzonych specjalistów do wykończenia łazienki? Skorzystaj z naszej oferty już teraz! Zapewniamy wsparcie doświadczonych fachowców z zakresu kilkunastu specjalizacji, oferując kompleksową usługę na najwyższym poziomie.

Bolesławiec – obsługiwane lokalizacje

Obsługujemy wszystkie osiedla Bolesławca – Południa, Piastów, Kwiatowe, Śródmieście, Leśne, Witosa, ul. 22 lipca (Lubańska), Czterdziestolecia, Przylesie, Przylesie II, Zabobrze, Staszica, Kościuszki, Nadzieja i Jana Pawła II. Ponadto dojeżdżamy do klientów z okolic miasta.

 

Obsługiwane dzielnice to przykładowo:

  • Bolesławice
  • Lelów
  • Stare Miasto