zmywarka wyłącza się sama w trakcie mycia, zmywarka wyłącza się w trakcie mycia, dlaczego zmywarka wyłącza się po kilku minutach

Twoja zmywarka wyłącza się po kilku minutach lub w późniejszej fazie mycia? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się co może być powodem takiej sytuacji. Czy zawsze konieczna jest wizyta fachowca?

Brak prądu

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy nie ma przerwy w dostawie prądu. Zdarza się, że podczas pracy urządzenia dochodzi do awarii prądu, która nie ma nic wspólnego z usterką zmywarki. Jeśli zmywarka nie wznowi pracy po pojawieniu się prądu w mieszkaniu, należy zresetować urządzenie. Jak zresetować zmywarkę? Informacje na ten temat znajdują się w instrukcji obsługi Twojego urządzenia.

Awaria programatora

Zwykle zmywarka wyłącza się w trakcie pracy, gdy uszkodzeniu ulegnie programator. Jest to element, który steruje całą pracą urządzenia, dlatego może powodować także typu usterki. Gdy dochodzi do awarii programatora, woda może być pobierana wyłącznie do płaszcza, co często skutkuje przerwaniem cyklu. Niekiedy problem może rozwiązać jedynie wymiana programatora, choć nie zawsze jest to opłacalna inwestycja. Najlepiej, aby urządzeniu przyjrzał się dobry serwis AGD i ocenił jego stan.

Zmywarka wyłącza się po kilku minutach – zapchany filtr

Jeśli zmywarka sama się wyłącza podczas mycia, powodem może być zatkany filtr. Osadzają się na nim resztki jedzenia, dlatego należy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. W zależności od zaleceń producenta należy wyczyścić filtr raz na kilka miesięcy lub co dziesiąty cykl zmywania. Dodatkowo warto zapoznać się z instrukcją, ponieważ niektóre zmywarki posiadają kilka filtrów i należy zadbać o każdy z nich z osobna. Powinno się również skontrolować stan dysz znajdujących się na ramionach zmywarki. Ich zanieczyszczenie również może powodować, że zmywarka wyłącza się podczas mycia lub pojawia się problem z domywaniem naczyń.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Uszkodzony przepływomierz

Element odpowiada za prawidłowy przepływ wody podczas pracy urządzenia. Pobranie zbyt dużej lub z byt małej ilości wody może powodować, że zmywarka sama wyłącza się podczas pracy. Z tą usterką warto zwrócić się do serwisanta.

Zepsuta grzałka

Czasami dochodzi do uszkodzenia grzałki przepływowej, która podgrzewa wodę do zbyt wysokiej temperatury, co skutkuje tym, że zmywarka wyłącza się w trakcie zmywania. Nie jest ona obecna w każdym urządzeniu, jeśli Twoja zmywarka ją posiada, należy wykluczyć jej awarię.

Już wiesz, dlaczego zmywarka wyłącza się w trakcie zmywania. Nie zawsze konieczna jest interwencja fachowca. Jeśli chcesz, aby Twojemu urządzeniu przyjrzał się dobry serwisant, wybierz naszą usługę naprawa zmywarek. Oferujemy błyskawiczne terminy oraz wsparcie najlepszych fachowców w okolicy.

Przeczytaj również:

Zapchana zmywarka – jak odetkać?

Dlaczego zmywarka nie rozpuszcza tabletki?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Twoja zmywarka pobiera ciągle wodę?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD