mata wygłuszajaca pod pralkę, dobra mata antywibracyjna pod pralkę, mata antywibracyjna do pralki

Mata antywibracyjna pod pralkę jest bardzo przydatnym, a niekiedy wręcz niezbędnym przedmiotem, który zwiększa stabilność urządzenia i zmniejsza drgania. Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się, jaka mata antywibracyjna będzie najlepsza.

Mata antywibracyjna pod pralkę – zalety

Mata antywibracyjna tłumi dźwięki i absorbuje uderzenia, dlatego skutecznie wygłusza hałas generowany przez urządzenie w trakcie wirowania. Dodatkowo zapewnia pralce stabilność, dzięki czemu nie skacze ona po całej łazience, co zmniejsza tym samym ryzyko jej uszkodzenia. Nieodpowiednio wypoziomowana oraz niezabezpieczona pralka jest narażona na różne usterki, na przykład szybsze zużycie łożysk. Ponadto mata zabezpiecza pozostałe przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Pozwala między innymi uniknąć pękania szklanych lub porcelanowych elementów wyposażenia, powstających wskutek drgań niezabezpieczonej matą pralki.

Poza tym montaż maty antywibracyjnej jest banalnie prosty, wystarczy podłożyć ją pod pralkę do zabudowy lub wolnostojącej, pozostawiając po kilka centymetrów przestrzeni po bokach, na wypadek, gdyby urządzenie przesuwało się po macie podczas wirowania. W dodatku to akcesorium jest bardzo tanie, porządnej jakości matę kupisz już za około 70 złotych.

Mata antywibracyjna pod pralkę – na co zwrócić uwagę?

Mata antywibracyjna pod pralkę może być wykonana z różnych materiałów. Na rynku znajdziemy zarówno maty gumowe, z pianki amortyzującej, jak i z technopolimerów. Oprócz materiału wykonania istotną kwestią są jego dodatkowe właściwości. Dobra mata antypoślizgowa pod pralkę powinna charakteryzować się odpornością na wilgoć oraz mieć właściwości antypoślizgowe. Drugą ważną cechą jest odpowiednia grubość. Zbyt cienka mata niekoniecznie poradzi sobie z wygłuszeniem dużej, ciężki pralki, dlatego należy zwrócić uwagę na taką o grubości około 1 cm.

Dobra mata antywibracyjna pod pralkę – czyli jaka?

Na rynku można znaleźć wiele mat antywibracyjnych. Postanowiliśmy przedstawić dwa modele w przystępnej cenie, które są jednymi z najchętniej kupowanych produktów.

HILLMANN mata antywibracyjna do pralki AGDPR02

Jedna z najpopularniejszych mat antywibracyjnych, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Ma wymiary 60 × 60 cm oraz grubość 8 mm. Została wykonana z materiału Regupol, odznaczającego się dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne. To powoduje, że znajduje zastosowanie nie tylko w domu, ale również w garażu czy warsztacie. Na uwagę zasługuje jej duża skuteczność niwelowania dźwięków oraz łatwość czyszczenia. Kosztuje około 70 złotych.

Mata antywibracyjna pod pralkę Dr Home

Mata o wymiarach 60×60 cm jest wykonana z wtórnie spienionej masy poliuretanowej. Charakteryzuje ją wysoka gęstość 800 kg/m3, co zapewnia redukcję dźwięku o około 21 dB. Ponadto zapobiega przesuwaniu się urządzenia, jak również chroni podłogę przed zarysowaniem. Na uwagę zasługuje trwałość maty, która się nie kruszy, a ponadto nie wydziela nieprzyjemnego, gumowego zapachu. Matę można kupić już za około 70 złotych.

Mata antywibracyjna to bardzo przydatne akcesorium, w które powinien wyposażyć się każdy posiadacz pralki lub innego urządzenia gospodarstwa domowego. Nie tylko niweluje hałas i zwiększa stabilność sprzętu, ale również wydłuża jego żywotność, chroni podłogę oraz sąsiadujące z urządzeniem przedmioty,

Twoja pralka nie włącza się lub nie pompuje wody? Nie czekaj i już teraz wezwij nasz serwis AGD. Pojawimy się u Ciebie w kilka chwil i szybko zdiagnozujemy przyczynę problemu. Przekonaj się, że naprawa pralek to nasza specjalność.

To może Cię zainteresować:

Pralka parowa – jaką kupić?

Pierwsze pranie w nowej pralce

Serwis pralek Amica

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD