Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro
płyta gazowa

Ostatnio na naszym blogu pojawił się wpis „Płyta gazowa – jaką kupić? Na co zwrócić uwagę?”. Dziś kontynuujemy ten temat i przedstawiamy płyty gazowe wiodących marek do 1300 złotych. Prezentowane modele cieszą się wysoką oceną na stronie Ceneo.pl i pozytywnymi opiniami użytkowników. Jeśli przymierzasz się do zakupu płyty gazowej, być może zainteresuje Cię jedna z dzisiejszych propozycji.

Płyta gazowa Electrolux KGG6436S

Płyta gazowa marki Electrolux ma 59 cm szerokości, 4,5 cm wysokości oraz 52 cm głębokości. Urządzenie posiada cztery strefy grzejne. Na uwagę zasługuje srebrny kolor płyty oraz szklana powłoka ułatwiająca czyszczenie. Dzięki temu płyta gazowa Electrolux KGG6436S pasuje do nowoczesnych wnętrz i dodaje elegancji każdej kuchni. Produkt posiada ciekawe rozmieszczenie palników, które umożliwia swobodne gotowanie jednocześnie w kilku garnkach o różnych rozmiarach. Płyta gazowa ma solidny dwuczęściowy ruszt żeliwny, przez co zapewnia lepszą stabilność dla garnków i patelni. Precyzyjne sterowanie i dokładną regulację mocy umożliwiają ergonomicznie rozmieszczone stożkowe pokrętła. Dodatkowo w skład wyposażenia wchodzą dwie dysze do gazu płynnego.

Płyta gazowa Electrolux KGG6436S – funkcje

Płyta Electrolux skrywa w sobie wiele ciekawych funkcji oraz zabezpieczeń. Znajdziemy tu:

 • Palnik WOK – palnik WOK o mocy 4kW umożliwia równomiernie rozprowadzenie ciepła w przypadku przygotowywania potraw w dużych garnkach i na większych patelniach. Dodatkowo, dzięki dużej mocy, skraca czas gotowania posiłków.
 • Palnik Speed Burner – umożliwia szybkie ogrzewanie dna naczyń i pozwala zaoszczędzić do 20% energii podczas przygotowywania potraw.
 • Zintegrowana zapalarka – umożliwia bezproblemowe obsługiwanie urządzenia bez konieczności używania zapałek.
 • Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu – urządzenie odcina automatycznie dopływ gazu do palnika w przypadku nagłego zgaśnięcia płomienia. Funkcja zwiększa bezpieczeństwo stosowania i zmniejsza ryzyko ulatniania się gazu.

Płyta gazowa Electrolux KGG6436S – cena i opinie

Cena płyty gazowej Electrolux KGG6436S zaczyna się od 1131 złotych. Szkło nie sprawia problemów w czyszczeniu, a ze względu na srebrny kolor powłoki, wszelkie smugi i zabrudzenia są mniej widoczne. Dodatkowo dużą zaletą płyty jest funkcjonalne rozstawienie palników, możliwość szybkiego nagrzewania garnków, jak również wysoka jakość wykończenia.

Płyta gazowa Freggia HR750VGTAN

Włoska płyta gazowa została wykonana z wysokiej jakości komponentów wiodących producentów palników gazowych, takich jak Sabaf czy Defendi. Ma 74 cm szerokości, 9,5 cm wysokości i 50 cm głębokości. Składa się aż z 5 gazowych palników, dzięki czemu to ciekawe rozwiązanie dla bardziej licznych rodzin oraz pasjonatów sztuki kulinarnej. Płyta gazowa Freggia HR750VGTAN zapewnia wysoką wydajność gotowania i skraca czas przygotowywania posiłków dzięki turbo palnikowi z potrójną koroną. Znajdziemy tu wytrzymały, trzyczęściowy ruszt żeliwny. Płyta gazowa marki Freggia charakteryzuje się ciekawym designem. Ma piękny, antracytowy kolor, a mosiężne pokrętła sprawiają, że sprzęt prezentuje się niezwykle wytwornie. Powierzchnia płyty została wykonana z łatwo czyszczącej się emalii oraz metalu. Do płyty dołączony jest komplet dysz do podłączenia sprzętu do butli gazowej.

Płyta gazowa Freggia HR750VGTAN – funkcje

Włoska płyta posiada standardowe opcje, które wpływają na jej funkcjonalność:

 • Automatyczna zapalarka – zapalenie palników jest możliwe poprzez lekki obrót pokrętła i jego naciśnięcie.
 • Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu – urządzenie automatycznie odcina dopływ gazu w przypadku zalania lub zdmuchnięcia płomienia.
 • Palnik turbo – płyta posiada palnik turbo, który umożliwia szybsze gotowanie niż w przypadku konwencjonalnych palników.

Płyta gazowa Freggia HR750VGTAN – cena i opinie

Cena płyty gazowej Freggia HR750VGTAN zaczyna się od 1289 złotych. Opinie na temat urządzenia są bardzo pozytywne. Na szczególną uwagę zasługują komfortowo rozstawione palniki, ich ilość oraz moc. Sprzęt pięknie się prezentuje, a dodatkowo jego powierzchnia jest bezproblemowa w pielęgnacji.

Płyta gazowa Teka VR 90 4G AI AL TR

Urządzenie ma szerokość 90 cm, wysokość 5,5 cm i głębokość 51 cm. Płyta gazowa Teka VR 90 4G AI AL TR odznacza się nietypowym, owalnym kształtem, który świetnie pasuje do nowoczesnej kuchni. Produkt producenta Teka to płyta ceramiczna, co sprawia, że łatwo się ją czyści. Jest dostępna w kolorze czarnym. Płyta posiada palnik z potrójnym płomieniem, który dzięki dużej mocy pozwala przyśpieszyć przygotowywanie potraw i równomiernie rozprowadza ciepło po dnie naczynia. Znajdziemy tu czteroczęściowy ruszt żeliwny, który zapewnia stabilne podparcie dla garnków. Funkcjonalne rozmieszczenie pól grzewczych umożliwia ustawienie kilku naczyń do gotowania o różnych wielkościach. Do sprzętu są dołączane dysze do podpięcia pod butlę gazową.

Płyta gazowa Teka VR 90 4G AI AL TR – funkcje

Płyta marki Teka posiada wszystkie podstawowe funkcje, które usprawniają gotowanie i dbają o nasze bezpieczeństwo:

 • Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu – płyta posiada zabezpieczenie, które odcina dopływ gazu w przypadku zalania płomienia, na przykład w trakcie kipienia.
 • Automatyczna zapalarkapłyta Teka posiada automatyczną zapalarkę, dzięki której można wygodnie włączyć płomień przy użyciu jednej ręki.
 • Palnik potrójna korona – funkcja palnika z potrójną koroną pozwala zaoszczędzić czas i skrócić czas przygotowywania potraw.

Płyta gazowa Teka VR 90 4G AI AL TR – cena i opinie

Cena płyty gazowej Teka VR 90 4G AI AL TR zaczyna się od 1289 złotych. Użytkownicy płyty chwalą sobie perfekcyjnie działającą zapalarkę oraz szeroki rozstaw palników. Dodatkowo często podkreślany jest niecodzienny design płyty, który jest niekwestionowaną ozdobą blatu kuchennego.

Płyta gazowa Electrolux EGH6343ROR

Płyta ma szerokości 59,5 cm, wysokość 4 cm i głębokość 51 cm. Sterowanie płytą jest możliwe dzięki pokrętłom znajdującym się w przedniej części płyty. Sprzęt jest wyposażony w dwuczęściowym żeliwny ruszt, który stanowi solidną podporę dla garnków i patelni. Płyta gazowa Electrolux EGH6343ROR została wykonana z bardzo wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia stali nierdzewnej. Jest dostępna w kolorze czarnym, a charakteru nadają jej złote pokrętła. To sprawia, że idealnie odnajduje się w nowoczesnych wnętrzach i dopełnia stylizację kuchni. Do płyty dołączane są dysze do podłączenia urządzenia do gazu płynnego.

Płyta gazowa Electrolux EGH6343ROR – funkcje

Płyta gazowa Electrolux skrywa w sobie następujące funkcje:

 • Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu – urządzenie samoczynnie odcina dopływ gazu w przypadku jego nagłego zgaśnięcia
 • Palnik Wok – funkcja umożliwia przyrządzanie potraw w szybszym czasie, przy wykorzystaniu większej mocy, niedostępnej w przypadku standardowych palników
 • Automatyczne zapalanie – umożliwia szybkie włączenie palnika bez używania zapałek.

Płyta gazowa Electrolux EGH6343ROR – cena i opinie

Płyta gazowa Electrolux EGH6343ROR kosztuje od 1299 złotych. Na uwagę zasługuje elegancka, matowa powierzchnia, którą łatwo się czyści. Automatyczna zapalarka działa bardzo szybko, a kurki są wykonane z największą dbałością o szczegóły. Użytkownicy chwalą wytrzymały, dwuczęściowy ruszt żeliwny, który stanowi solidną podporę dla naczyń do gotowania i smażenia.

Płyta gazowa AEG HKB64440NB

Wymiary płyty to 59 cm szerokości, 4 cm wysokości i 52 cm głębokości. Płyta gazowa AEG HKB64440NB jest wyposażona w cztery palniki. Umożliwia sprzątanie podczas gotowania, na przykład gdy potrawa wykipi, ponieważ powierzchnia płyty wokół palników nie nagrzewa się. Pokrętła znajdujące się na panelu przednim są bardzo czułe na regulację płomienia i umożliwiają precyzyjne dobranie parametrów. Jest to szklana płyta w kolorze czarnym, co sprawia, że wygląda niezwykle szlachetnie i nowocześnie. Dodatkowo szeroki rozstaw palników umożliwia przygotowywanie kilku potraw jednocześnie.

Płyta gazowa AEG HKB64440NB – funkcje

Płyta producenta AEG posiada wiele przydatnych funkcji:

 • Speed Burner – dzięki funkcji Speed Burner gotowanie jest o 20% szybsze.
 • Palnik Wok – palnik Wok o mocy 4kW generuje maksymalną ilość ciepła dzięki potrójnej koronie, co znacząco przyspiesza gotowanie i umożliwia przygotowywanie specjałów kuchni azjatyckiej.
 • Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu – sprzęt jest wyposażony w termoelementy, które automatycznie odcinają dopływ gazu w przypadku zgaśnięcia płomienia.
 • Automatyczna zapalarka – umożliwia włączanie palników bez konieczności używania zapałek.

Płyta gazowa AEG HKB64440NB – cena i opinie

Cena płyty gazowej AEG HKB64440NB zaczyna się od 1299 złotych. Opinie o płycie są bardzo pochlebne. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka jakość wykonania oraz możliwość szybszego gotowania dzięki funkcjom Speed Burner, jak również palnikowi Wok. Innowacją jest także nienagrzewająca się powierzchnia płyty, co znacznie zmniejsza ryzyko ewentualnego poparzenia.

Płyta gazowa Whirlpool AKW7523NB

Urządzenie ma 73 cm szerokości, 4 cm wysokości i 51 cm głębokości. Płyta gazowa Whirlpool AKW7523NB posiada 5 palników, dzięki czemu jest ciekawym rozwiązaniem dla licznych rodzin oraz pasjonatów gotowania. Jest to szklana płyta z solidnym, trzyczęściowym rusztem. Czarna i odbijająca światło powierzchnia oraz szczotkowane, chromowane pokrętła sprawiają, że urządzenie prezentuje się niezwykle nowocześnie. Intuicyjne sterowanie pozwala na precyzyjne ustawienie parametrów gotowania i smażenia. Wysokowydajne palniki z pionowym płomieniem umożliwiają redukcję zużycia energii o około 20%.

Płyta gazowa Whirlpool AKW7523NB – funkcje

Płyta marki Whirlpool posiada następujące funkcje, wpływające na lepszą pracę urządzenia:

 • Zabezpieczenia przeciwwypływowe gazu – urządzenie odcina dopływ gazu w przypadku zgaśnięcia płomienia.
 • Palnik 4kW – dzięki palnikowi o mocy 4kW możliwe jest jeszcze szybsze przygotowywanie potraw i równomiernie nagrzewanie dna garnków i patelni.
 • Szybkie wrzenie – urządzenie wykorzystuje w efektywny sposób energię płomieni i ciepło dociera bezpośrednio do garnków i patelni, zwiększając rezultaty gotowania.

Płyta gazowa Whirlpool AKW7523NB – cena i opinie

Cena płyty gazowej Whirlpool AKW7523NB zaczyna się od 1128 złotych. Użytkownicy doceniają możliwość szybszego przygotowywania potraw dzięki specjalnie zaprojektowanym palnikom. Dodatkowo produkt nie wymaga specjalnej pielęgnacji i łatwo zadbać o jej nienaganny wygląd.

 

W dzisiejszym zestawieniu najbardziej atrakcyjnymi płytami gazowymi okazały się płyta AEG HKB64440NB i Electrolux KGG6436S. Posiadają najwięcej funkcji, które usprawniają przygotowywanie posiłków i dbają o bezpieczeństwo użytkowania. Odznaczają się również uniwersalnym wyglądem, który pasuje do większości kuchni.

Decydując się na zakup sprzętu, nie można zapominać o jego profesjonalnym podłączeniu. Zachęcamy do umówienia wizyty gazownika za pośrednictwem strony usterka.pl. Zapewniamy montaż płyty gazowej w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Trójmieście.

 

PSZOK Warszawa i okolice

Z racji tego, że działamy również na terenie Warszawy, poniżej prezentujemy PSZOKi – Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Warszawie i okolicy, gdzie można oddać zużyty sprzęt AGD.

LEKARO, ul. Zawodzie 1, 01-001 Warszawa;

PSZOK, ul. Płytowa 1, 03-046 Warszawa Białołęka;

PSZOK, ul. Bryły 2, 05-808 Pruszków;

PUK Piaseczno, ul. Techniczna 6, 05-500 Piaseczno;

GPSZOK, ul. Mirkowska 43C, 05-510 Konstancin-Jeziorna;

PSZOK, ul. Żurawia 2, 05-091 Ząbki;

PSZOK, ul. Duża 2, 05-260 Marki.

 

 

 

 

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: