rozdrabniacz w zlewie, młynek do odpadków w zlewie, młynek do odpadków w zlewie, rozdrabniacz do zlewu cena

Rozdrabniacz do zlewu jest niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Zapewne niejednokrotnie oglądając amerykański film lub serial zauważyłeś, że resztki z obiadu lub kolacji nie lądują w koszu, a są rozdrabniane przez młynek w zlewie. Taka wizja jest dla wielu osób kusząca w związku ze stale rosnącymi cenami wywozu śmieci. Jakie są zalety młynka? Czy zlew z rozdrabniaczem jest dopuszczony do użytku w Polsce? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się więcej na temat rozdrabniacza

Rozdrabniacz do zlewu – działanie

Co ciekawe w USA rozdrabniacz do zlewu jest popularny od pierwszej połowy XX wieku a w niektórych stanach jego stosowanie jest wręcz obowiązkowe. Rozdrabniacz w zlewie montuje się w otworze ściekowym w zlewie. Składa się z wirujących talerzy, które dzięki działaniu siły odśrodkowej rozbijają i dociskają resztki do rozmiarów około 2 mm. Zmielona papka jest spłukiwana do kanalizacji.

Młynek w zlewie – do czego się stosuje?

Przede wszystkim rozdrabniacz do zlewu służy do mielenia resztek organicznych. Z powodzeniem radzi sobie z fusami, skórkami warzyw i owoców, skorupkami czy makaronem. Dzięki temu opady biologiczne nie zalegają w domu, tworząc nieprzyjemny zapach. W domach, w których segreguje się śmieci, po zamontowaniu młynka nie ma konieczności zakupywania kosza na bioodpady. Rozdrabniacze do zlewu mogą różnić się sposobem uruchamiania. Niektóre z nich włącza się pilotem, inne zatykając otwór ściekowy specjalnym korkiem. Do codziennej utylizacji używa się zwykle młynków o mocy 0,75 KM. Koszt rozdrabniacza waha się od około 600 do nawet kilku tysięcy złotych.

Rozdrabniacz do zlewu zalety

Właściwie młynek do resztek w zlewie stosowany w domowych warunkach nie zmienia zbytnio składu chemicznego ścieków, dodatkowo dobrze zmielone resztki nie zalegają w rurach i nie zatykają ich. Zwykle zmywając naczynia, mimo wszystko część resztek wrzucamy do zlewu. A to sprawia, że i tak trafiają do kanalizacji, jedynie z tą różnicą, że są znacznie większe i mogą powodować zatory. Stosowanie młynków rozwiązuje zatem problem udrażniania rur i stosowania agresywnych środków chemicznych. Ponadto konserwacja młynka ogranicza się do używania zimnej wody oraz ewentualnie soku z cytryny w celu, aby przeczyszczenia całego mechanizmu. Należy jednak pamiętać, że młynek zajmuje miejsce pod zlewem i wymaga podłączenia do energii elektrycznej.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Młynek w zlewie zakazany?

Według wszystkich instytucji państwowych takich jak Główny Inspektorat Sanitarny, Krajowa Rada Gospodarki Wodnej i Ministerstwo Środowiska nie dopuszczają możliwości użytkowania rozdrabniaczy do utylizacji odpadów. Temat dotyczy głównie przedsiębiorców i lokali gastronomicznych, choć nie zaleca się również montowania młynka w domach prywatnych. Jakie są główne powody takiego stanowiska?

Rozdrabniacz do zlewu – dlaczego nie jest zalecany?

Przede wszystkim zmielona papka stanowi źródło pożywienia dla gryzoni. Ich zwalczanie jest niezwykle kłopotliwe, a deratyzacja nie zawsze przynosi pożądane efekty. Ponadto problemem jest także wzrost kosztów oraz zużycia energii w oczyszczalniach. Odpady bio z kanalizacji wymagają zagospodarowania oraz stosowania dodatkowo flokulantów stosowanych w procesie oczyszczania ścieków. Poza tym młynek do odpadów w zlewie nie powinien być stosowany w starych sieciach kanalizacyjnych. Występują w nich przeciwspadki, a więc wody nie odprowadza się grawitacyjnie. To z kolei prowadzi do zastojów zmielonych resztek i ich gnicia.

Rozdrabniacz do zlewu jest popularnym rozwiązaniem w Ameryce i jego stosowanie ma wiele plusów. W Polsce nadal nie cieszy się dobrą sławą, jednak być może w niedalekiej przyszłości otrzyma zielone światło, a tym samym stanie się popularnym urządzeniem w domu Kowalskiego.

Twoim problemem jest zatkany zlew? Wypróbuj udrażnianie rur od usterka.pl. Oferujemy fachowe wsparcie, atrakcyjne ceny oraz błyskawiczne terminy realizacji wizyt. Być może nasz hydraulik pojawi się u Ciebie jeszcze dziś!

To może Cię zainteresować:

Pogotowie kanalizacyjne, WUKO i sprzęt do udrażniania rur

Brodzik przecieka – przyczyny i jak uszczelnić brodzik

Zapchana toaleta – jak radzić sobie z awarią?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Udrażnianie rur