suszarka do prania głośno chodzi, suszraka glośno chodzi, suszarka glośno pracuje, suszarka buczy, suszarka hałasuje

Suszarka to niewątpliwie wygodne urządzenie, które umożliwia szybkie wysuszenie odzieży po praniu. Często zdarza się, że suszarka do prania głośno chodzi. Choć nie jest to zupełnie ciche urządzenie, to dziwne brzęknięcia czy zgrzyt metalu nie są normalnym zjawiskiem. Dowiedz się, jakie są najczęstsze awarie suszarek, przyczyniające się do tego, że suszarka hałasuje.

Zatkana turbina

W przypadku, gdy suszarka do prania buczy, zanim wezwiemy fachowca, warto wykluczyć inne czynniki. Czasami zdarza się, że urządzenie działa bez zarzutu, jednak do turbiny dostał się jakiś drobny przedmiot. Turbina odpowiada za przepływ powietrza w suszarce, a podczas pracy sprzętu, element, który się do niej dostał, wywołuje hałas i uszkadza turbinę.

Suszarka do prania głośno chodzi — brudna uszczelka filcowa

Uszczelka znajduje się między przednią i tylną płytą bębna suszarki. Mogą się gromadzić na niej kłaczki z tkanin oraz kurz, które powodują charakterystyczne wibracje urządzenia. W tej sytuacji powinna pomóc wymiana filcowej uszczelki.

Uszkodzony silnik napędowy

Jeśli suszarka głośno chodzi, być może przyczyną jest uszkodzony silnik napędowy. Odpowiada za obrót bębna. Składa się z łożysk, które mogą się zużyć w wyniku kontaktu z wilgocią, co prowadzi do ich rdzewienia. To z kolei może wywoływać głośniejszą pracę urządzenia i powoduje, że suszarka hałasuje.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Suszarka do prania głośno chodzi – uszkodzenie paska napędowego

Pasek napędowy jest odpowiedzialny za obrót bębna i łączy silnik z bębnem. Jest to zużywający się element, który może się zerwać lub postrzępić. Konieczna może okazać się jego wymiana, po której głośna praca suszarki ustąpi.

Suszarka do prania głośno chodzi? Być może jest uszkodzona rolka napinacza

Napinacz odpowiada za napinanie paska i jeśli dojdzie do jego usterki, może to doprowadzić do uszkodzenia całego paska. Jak rozpoznać, że problem dotyczy tej części? W trakcie obracania się bębna można usłyszeć zgrzyt.

Zatarte tylne łożysko bębna

Łożysko jest odpowiedzialne za cichy obrót bębna. Można podejrzewać, że doszło do zużycia się lub zatarcia tylnego łożyska, jeśli wydawany dźwięk jest metaliczny.

Suszarka hałasuje – zużyte kółka podpierające

W niektórych modelach suszarek znajdują się kółka, które wspierają bęben od przodu. Wykonuje się je z tworzywa sztucznego, dlatego mogą się dość szybko zużywać. Jeśli suszarka do prania głośno chodzi i wydaje przytłumiony dźwięk w trakcie obracania się bębna, być może pomocna będzie wymiana kółek podpierających.

Powodów głośnej pracy suszarki może być wiele. Przedstawiliśmy tylko niektóre z nich. Jeśli Twoja suszarka do prania głośno pracuje i chcesz, aby przyjrzał się jej dobry serwis AGD, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Przeczytaj również:

Dlaczego suszarka nie suszy ubrań?

Suszarka nie odprowadza wody?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Pranie z suszarki nie pachnie?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa suszarek do ubrań, Serwis AGD