suszarka do prania wyłącza się trakcie suszenia, suszarka do prania przerywa suszenie

Suszarka do prania jest bez wątpienia bardzo przydatnym urządzeniem gospodarstwa domowego. Zdarza się, że suszarka do prania wyłącza się w trakcie suszenia i przerywa cykl. Co może być przyczyną takiej awarii? Przeczytaj nasz wpis!

Suszarka do prania przerywa cykl – uszkodzony termostat

Termostat znajduje się z tyłu bębna i stanowi zabezpieczenie termiczne. Zapobiega przegrzaniu się suszarki. Gdy dojdzie do jego awarii, suszarka do prania wyłącza się w trakcie suszenia i konieczna będzie wymiana termostatu na nowy.

Suszarka do prania wyłącza się w trakcie suszenia – uszkodzona grzałka

Grzałka podgrzewa w suszarce powietrze, które trafia do bębna. Najczęściej suszarka przerywa suszenie, gdy dochodzi do uszkodzenia tej części. Dzieje się tak wskutek zwarcia i w tej sytuacji będzie konieczna wymiana grzałki. W suszarkach z pompą ciepła to właśnie pompa odpowiada za podgrzewanie powietrza. W przypadku konieczności wymiany tej części, koszt jest zdecydowanie wyższy niż w suszarce z grzałką i może wynosić nawet połowę wartości urządzenia. Na szczęście pompa ciepła ulega rzadziej awarii niż grzałka.

Suszarka do prania przerywa suszenie – Pełny zbiornik na wodę

Jedną z częstszych przyczyn, dla których suszarka do ubrań wyłącza się w trakcie suszenia, jest przepełnienie zbiornika na wodę skroplinami. Na szczęście nie wiąże się to z poważną awarią urządzenia i wystarczy usunąć wodę. Pamiętaj o regularnym opróżnianiu zbiornika po każdorazowym korzystaniu z urządzenia.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Sprawdź wentylator!

Kolejną częścią, która może powodować problemy z ukończeniem cyklu, jest wentylator. Czasami może obracać się zbyt wolno lub dochodzi do uszkodzenia jego silnika, lub łopatek. Być może trzeba będzie wymienić ten podzespół na nowy.

Suszarka do prania przerywa suszenie – Uszkodzony moduł sterowania

Moduł sterowania jest „mózgiem” suszarki, odpowiadającym za wszystkie procesy. Nie zawsze konieczna jest wymiana całego modułu, a awaria dotyczy jego poszczególnych elementów. Naprawą powinien zająć się profesjonalny serwis AGD, aby nie doprowadzić samodzielnymi próbami do nieodwracalnego uszkodzenia urządzenia.

Suszarka do prania wyłącza się w trakcie suszenia z wielu powodów. Niektóre z nich nie wymagają wizyty specjalisty, jednak lepiej unikać naprawy na własną rękę i skorzystać z usług specjalisty. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – naprawa suszarek do ubrań. Oferujemy pomoc w wielu polskich miastach. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi fachowcami, gwarantując sprawne i trwałe naprawy!

Przeczytaj również:

Czyszczenie suszarki do ubrań

Dlaczego suszarka nie suszy ubrań?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Instalacja suszarki do prania – o czym pamiętać?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa suszarek do ubrań, Serwis AGD