bateria kuchenna z wyciąganą wylewką opinie, bateria kuchenna z wyciąganą wylewką montaż, bateria kuchenna z wyciaganą wylewką cena, bateria z wyciąganą wylewką

Remontując kuchnię, skupiamy się zwykle na sprzęcie AGD i meblach. Ważnym miejscem w tym pomieszczeniu jest jednak także zlewozmywak. Na rynku znajdziemy mnóstwo baterii do kuchni, jednak to bateria kuchenna z wyciąganą wylewką cieszy się w ostatnim czasie największą popularnością. Na czym polega jej zadanie? Czy warto ją kupić? Il kosztuje? Na te oraz inne pytania odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie.

Bateria z wyciąganą wylewką działanie

Głowica baterii zamocowana na wyciąganym wężu lub sprężynie jest ruchoma. Jej zasięg działania wynosi zwykle od 1-1,5 metra. Wylewka może obracać się o 360 stopni, co pozwala na dowolność ruchów. Zazwyczaj znajdziemy tutaj dwa rodzaje strumienia – standardowy oraz prysznic. Droższe modele posiadają nierzadko perlator, który pozwala zaoszczędzić wodę. Bateria z wyciąganą wylewką posiada zwykle głowicę ceramiczną, która zapewnia niezawodność działania.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – materiał wykonania

Baterie z wyciąganą wylewką wykonuje się najczęściej ze stali szlachetnej lub mosiądzu. Często posiadają specjalną powłokę odporną na wysoką temperaturę oraz ułatwiającą czyszczenie. Obecnie najbardziej modna jest czarna bateria kuchenna z wyciąganą wylewką, chociaż na rynku znajdziemy baterie w innych kolorach oraz klasyczne srebrne. Decydując się na kolor, warto dobierać go pod zlewozmywak lub na zasadzie przeciwieństw, jeśli chcemy, aby bateria odgrywała dekoracyjną rolę. Ze względu na szeroki wybór rozmiarów oraz wykończenia baterii, odnajduje się ona w pomieszczeniach w każdym stylu.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – opinie

Bateria kuchenna w wyciąganą wylewką to bardzo praktyczne rozwiązanie. Pozwala dokładnie umyć zlew, owoce, warzywa czy mięso. Sprawdza się także do napełniania dużych garnków i czajnika. Z powodzeniem napełnisz za jej pomocą wiaderko lub miskę, np. do mycia podłóg. Montując baterię z wyciągną wylewką w łazience bez trudu umyjesz włosy w umywalce.

To również ciekawa opcja do niewielkiej kuchni z jednokomorowym zmywakiem. Mały zlewozmywak uniemożliwia wygodne mycie butelek czy napełnianie garnków z wodą, jednak wyciągana wylewka rozwiąże ten problem na stałe.

Bateria kuchenna z wyciągana wylewką montaż

Można ją stosować w zlewozmywakach z otworem na baterię, na blacie roboczym lub na ścianie. Jej montaż nie różni się od tradycyjnej baterii. Zwykle producent załącza w komplecie zestaw mocujący, uszczelki oraz wężyki do podłączenia.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką cena

Ceny różnią się w zależności od użytego materiału wykonania oraz wielkości i dodatkowych funkcji baterii. Najprostsze modele kupimy od około 150 złotych. Droższa bateria kuchenna z wyciąganą wylewką wykonana ze stali szlachetnej z perlatorem może kosztować nawet około 450-700 złotych. Dodatkowo warto wybierać produkty objęte gwarancją producenta.

Bateria z wyciąganą wylewką to dobre i wygodne rozwiązanie do każdej kuchni. Warto wybierać modele z dodatkowymi funkcjami i gwarancją, co zapewni dłuższą żywotność baterii.

Chcesz wymienić stary kran na baterię z wyciąganą wylewką? Skorzystaj z naszej oferty wymiana i montaż kranów. Nasz hydraulik pojawi się u ciebie tak szybko, jak to możliwie i perfekcyjnie wykona to zadanie!

To może Cię zainteresować:

Jaki zlew do kuchni wybrać?

Przeniesienie kuchni do salonu – o czym należy pamiętać?

Dobry hydraulik w Warszawie – kiedy wezwać fachowca?

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Wymiana i montaż kranów