wyciek, hydraulik kraków

Hydraulik Warszawa

Dobry hydraulik w Warszawie

Dobry hydraulik w Warszawie. Kiedy poprosić fachowca o pomoc?

Wizyta hydraulika kojarzy nam się głównie z poważnymi awariami. Pęknięta rura wody, wyciek spod brodzika zalewający sąsiada ilekroć bierzemy prysznic, czy też uszkodzony kaloryfer w środku zimy. Jednak dobry hydraulik w Warszawie jest nam w stanie pomóc także w wielu drobniejszych czynnościach. Należą do nich przede wszystkim montaże instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz sprzętu AGD. Sprawdźmy więc, w jakich sprawach możemy się zwrócić do hydraulika.

Dobry hydraulik w Warszawie – podłączanie zmywarek

W większości przypadków urządzenie to umieszczamy w sąsiedztwie zlewozmywaka. Znacznie ułatwia to jego montaż, gdyż wykorzystujemy istniejącą już „po sąsiedzku” instalację. W zmywarce używać można jedynie wody pitnej. Eliminuje to między innymi wszystkie ekologiczne rozwiązania wykorzystujące wodę deszczową. Większość urządzeń wykorzystuje wodę zimną. Zdarzają się jednak modele, które będą wymagać także wody ciepłej o temperaturze do 60 °C.

Jeśli w naszej kuchni posiadamy baterię na zlewie, możliwe jest podłączenie się za pomocą dodatkowego trójnika pod zlewozmywakiem. Jeśli chodzi o odpływ wody, to także warto skorzystać z istniejącej instalacji. Wymiana syfonu nie jest konieczna – wystarczy go tylko lekko zmodyfikować, zastępując górną kształtkę, elementem z podłączeniem bocznym. Zalecany przepływ wody w instalacji powinien wynosić około 10-15 l/min. Ciśnienie określone jest w instrukcji urządzenia. Zwykle wynosi około 0,3 do 0,8 MPa.

Przy okazji montażu zmywarki warto skorzystać z obecności hydraulika i poprosić go o usunięcie innych, drobnych usterek w naszej kuchni. Wyciek wody spod zlewozmywaka, wymiana wężyków, czy nawet wymiana baterii – na wszystkie te usługi można ustalić dogodny termin naprawy.  

Dobry hydraulik w Warszawie – podłączanie pralek

Pomoc hydraulika może się też okazać niezbędna przy podłączaniu pralki. Zwykle stawia się ją w łazience, ale też zdarza się, że instaluje się ją w kuchni lub piwnicy. Montaż należy zacząć od odcięcia dopływu wody na głównym zaworze. Z pomocą kranu spuśćmy jej zapas z rur. Następnie usuńmy z pralki zabezpieczenia transportowe. Są to zwykle oznaczone kolorem śruby. Bez tej czynności sprzęt może ulec uszkodzeniu po włączeniu zasilania. 

Podłączanie pralki do zimnej wody zwykle wymaga montażu zaworu kątowego. Umożliwia on odcinanie dopływu w razie konieczności. Montaż lub wymiana zaworów tego typu nie zajmuje na szczęście dużo czasu. Jeśli chodzi o odpływ brudnej wody, to najczęściej montuje się go, wykorzystując instalację wanny lub umywalki. Pamiętajmy, by nie skracać i nie wyginać nadmiernie węża. Może to spowodować problemy w odprowadzaniu wody. 

Po podłączeniu pralki można też poprosić hydraulika, by rzucił okiem na inne nasze „łazienkowe” problemy. Na przykład, gdy cieknie woda spod umywalki. Może się okazać, że wystarczy wymiana uszczelki lub dokręcenie odpowiednich elementów. W skrajnych przypadkach konieczna będzie wymiana umywalki.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Dobry hydraulik w Warszawie – podłączanie bojlerów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bojlerów. Hydraulik pomoże nam przede wszystkim w montażu urządzeń elektrycznych. Podgrzewacze ogrzewane gazem, to domena gazowników. 

Typ bojlera, który powinniśmy wybrać, zależy przede wszystkim od intensywności, z jaką będziemy korzystać z ciepłej wody. Podgrzewacze pojemnościowe to duże zbiorniki, które gromadzą w sobie wodę. Popularne modele mogą jednorazowo podgrzać od 30 do 100 litrów. W takich urządzeniach mamy więc gwarancję, że od razu napełnimy wannę pod gorącą kąpiel. Jeśli jednak zużyjemy zapas zgromadzonej wody, trzeba będzie poczekać, aż bojler znów się napełni i nagrzeje. 

Z kolei podgrzewacze przepływowe zapewnią nam nieograniczone ilości ciepłej wody, ale jej temperatura będzie zależeć od mocy grzałki. Słabsze modele przy dużym przepływie mogą nie zapewnić odpowiednio wysokiej temperatury. 

Wymiana bojlera zajmuje zwykle około kilku godzin. Dobry hydraulik w Warszawie bez kłopotu wykona tego typu usługę.

Dobry hydraulik w Warszawie – wymiana i montaż armatury

Pomoc hydraulika często przydaje się też przy okazji wymiany armatury łazienkowej. Mogą to być zarówno drobne elementy (montaż toalety, czy wymiana umywalki), jak i większe akcesoria. Fachowcy przydadzą się najczęściej przy takich pracach, jak wymiana wanny i kabiny prysznicowej.

Montaż wanny obejmuje zarówno jej przymocowanie do podłoża, jak i podłączenie do systemu wodno-kanalizacyjnego. Zwykle zaczyna się od przymocowania do jej dna ceowników stelaża, do których przymocowane zostaną stopki. Następnie wannę należy zamocować i wypoziomować. Przy instalacji odpływu pamiętajmy, że rura odpływowa powinna być wsunięta w kielich na głębokość co najmniej 5-6 cm. Po zamocowaniu wanny nie zapomnijmy też uszczelnić miejsc styku ze ścianami za pomocą silikonu sanitarnego. 

Montaż kabiny prysznicowej także warto zlecić hydraulikowi, szczególnie jeśli przy okazji wymieniamy też brodzik lub decydujemy się na rozwiązanie bez brodzika. Amatorsko wykonana instalacja może powodować gromadzenie się wody w okolicach odpływu, co szybko będzie skutkować pojawieniem się pleśni. Zachęcamy także do przeczytania naszego artykułu o deszczownicach.

Dobry hydraulik w Warszawie – ocena instalacji w kupowanym domu

Kupno domu to często inwestycja naszego życia. W ostatnich latach coraz częstszym zwyczajem jest korzystanie z wiedzy fachowców w celu oceny stanu technicznego instalacji elektrycznych i hydraulicznych. W ten sposób nie musimy się obawiać, że kilka lat po zakupie będziemy musieli wydać dodatkowe pieniądze na kosztowne naprawy. 

Wezwany na miejsce hydraulik oceni, czy poszczególne elementy będą wymagać naprawy. Może okazać się choćby, że kaloryfery nadają się tylko do demontażu, albo konieczna jest wymiana zlewu lub WC. Wprawne oko specjalisty szybko też wychwyci objawy nieszczelności rur, czy korozji na armaturze. Takie informacje mogą spowodować, że zrezygnujemy z zakupu lub też mogą być podstawą do negocjacji ceny. 

Dobry hydraulik w Warszawie – podsumowanie

Jak widać, nie w każdym przypadku potrzebne jest pogotowie hydrauliczne. Dobry hydraulik w Warszawie? Możemy znaleźć go praktycznie w każdej dzielnicy stolicy. Może to być choćby Mokotów, Praga, czy Saska Kępa. Zadbajmy jedynie o możliwie wczesny kontakt z fachowcem i umówienie terminu, najlepiej na kilka dni do przodu. W pilnych sprawach nasza firma jest dostępna nawet na ten sam dzień. Opiszmy też w zleceniu dokładny zakres prac, jakie chcemy wykonać – formularz rezerwacji wizyt on-line usterka.pl pozwala również dodać zdjęcia.

Obsługujemy Bemowo, Wola, Praga Południe, Praga Północ, Mokotów, Ursus, Wola i wiele innych dzielnic Warszawy. Sprawdź swoją w systemie rezerwacji terminów.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik