Biurko regulowane Ikea Skarsta, Biurko z regulacją wysokości Bekant, biurko z regulacją wysokości elektryczne, biurko regulowane korbką, biurko z regulacją wysokości na korbkę

Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem komputera w szkole i w pracy lub po prostu oddając się rozrywkom. Zbyt długie siedzenie przy biurku wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie, dlatego warto zadbać o komfortowe warunki pracy i odpoczynku. Z pewnością zapewni je biurko z regulacją wysokości. Na co zwrócić uwagę wybierając biurko regulowane?

Biurko z regulacją wysokości – dlaczego warto?

Biurka z regulacją wysokości są znane od pół wieku w krajach skandynawskich. Dzięki regulacji wysokości pozwalają dopasować wysokość blatu do wzrostu użytkownika, zapewniając lepszą ergonomię pracy. Ponadto dają możliwość pracy na stojąco, co ma zbawienny wpływ na zdrowie. Wymuszona pozycja siedząca sprzyja dyskopatii, powoduje bóle kręgosłupa, karku, głowy, brzucha, a nawet może mieć wpływ na trudności w oddychaniu. Warto zatem wprowadzić do swojej codzienności biurko z regulacją wysokości, które będzie stymulować Cię do pracy w pozycji stojącej.

Na rynku znajdziesz modele biurek o różnych wymiarach, wykonane z różnych materiałów. To, jakie biurko z regulacją wysokości wybierzesz, zależy od indywidualnych preferencji, wystroju pomieszczenia oraz budżetu. Podstawowe biurka są regulowane przy pomocy korbki, bardziej zaawansowane, a tym samym droższe rozwiązania, steruje się elektrycznie.

Biurko z regulacją wysokości – jakie wybrać?

Poniżej przedstawiamy kilka biurek z regulacją wysokości, które bez trudu znajdziesz w sieci sklepów IKEA. Cieszą się one dobrymi opiniami oraz są dostępne w przystępnej cenie.

Biurko regulowane Ikea Skarsta

Jest to biurko o wymiarach 160×80 cm. Kosztuje 949 zł i jest objęte 10-letnią gwarancją. To biurko regulowane na korbkę – wysokość można wyregulować za pomocą korbki w zakresie od 70 do 120 cm, co pozwala zarówno na pracę w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Biurko Ikea z regulacją wysokości stworzono z myślą o osobach prawo- i leworęcznych, ponieważ umożliwia montaż korbki po prawej i po lewej stronie. Dzięki regulacji wysokości nóżek, biurko może stanąć również na nierównym podłożu. Blat wykonany z płyty biurowej i pilśniowej, dodatkowo został pokryty farbą akrylową.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Biurko z regulacją wysokości Bekant

Jest to biurko o wymiarach 160×80 cm, objęte 10-letnią gwarancją. Znajdziemy je w wielu wariantach – z okleiną dębową bejcowaną na biało lub czarno, okleiną jesionową bejcowaną na biało lub czarno czy w standardowym kolorze białym, lub czarnym. To biurko z regulacją wysokości elektryczne umożliwiające zmianę wysokości w zakresie od 65 do 125 cm. Posiada dużą i trwałą powierzchnię z melaminy, pozwalającą na wygodną pracę. Pod blatem znajduje się siatka na kable, co zapewni porządek i pomoże utrzymać biurko w czystości. Podstawa biurka jest stalowa, pokryta epoksydową powłoką proszkową. Mebel spełnia wymagania trwałości i stabilności EN 527-2 i ANSI/BIFMA X5.5.. Cena biurka to 1999 zł.

Biurko regulowana wysokość IKEA Trotten

Biurko o wymiarach 120×70 cm jest dostępne w kolorze białym, beżowym i antracytowym. Podobnie jak poprzednie modele, otrzymamy na nie 10-letnią gwarancją. Jest to biurko z regulacją wysokości na korbkę w zakresie od 70 do 120 cm. Blat wykonano z płyty wiórowej i melaminy, a podstawę ze stali, którą dodatkowo pokryto proszkową powłoką epoksydową. Biurko kosztuje 899 złotych.

Biurko z regulacją  to dobre rozwiązanie zarówno do domu, jak i do biura. Zachęca do większej aktywności fizycznej, co wpływa korzystnie na zdrowie. Dobre biurko regulowane korbką kupisz już za kilkaset złotych. Jeśli planujesz zakup biurka sterowanego elektronicznie, musisz liczyć się z większym wydatkiem

Szukasz fachowca do montażu biurka z regulacją? Wybierz zatem pomoc naszego specjalisty. Pan złota rączka pojawi się u Ciebie w wyznaczonym terminie i złoży mebel według zaleceń producenta.

 

Przeczytaj również:

Skrzypiące drzwi – jak pozbyć się uporczywego problemu?

Regulacja drzwi i okien – dlaczego należy ją przeprowadzać?

Okno się nie otwiera? Sprawdź porady i popularne usterki

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Składanie mebli, Złota rączka