pralka skacze przy wirowaniu

Jedną z najczęściej występujących usterek pralki, która nadal dla niektórych pozostaje zagadką, jest jej… skakanie. Co zrobić, gdy pralka skacze przy wirowaniu? Jak zatrzymać urządzenie, które budzi i denerwuje nie tylko domowników, ale i sąsiadów? Większość przyczyn skakania pralki sprowadza się do nierównego ustawienia sprzętu względem podłoża. Zapoznaj się z innymi czynnikami, które mogą powodować “tańczenie” pralki.

Jeśli szukasz fachowca od naprawy pralek, z pewnością zainteresuje Cię nasz profesjonalny serwis AGD. Przejrzyj i wypełnij wygodny formularz online i zapisz się na wizytę jeszcze tego samego dnia.

Pralka skacze przy wirowaniu? – regulacja nóżek

Jeśli skacząca pralka spędza Ci sen z powiek, a sąsiedzi mają dość ciągłego stukania, sprawdź podłoże, na jakim postawiłeś pralkę. Jeżeli podłoże jest ruchome (m.in.: deski czy drewniane panele), nic dziwnego, że intensywna praca pralki powoduje ich poruszanie. Kiedy pralka skacze przy wirowaniu, wyposaż się w specjalną matę wyrównującą lub wyciszającą pod pralkę. Koszt takiego gadżetu nie przekracza kwoty 50 złotych, a urządzenie nie tylko przestanie skakać, ale zacznie pracować dużo ciszej niż kiedykolwiek.

Problem z przeładowaną pralką?

Zawsze się znajdzie ktoś, kto ma tendencję do przeciążania pralki. Czy to z powodu chęci przyspieszenia całego procesu prania, czy ze zwykłego lenistwa. Pranie ciężkich rzeczy, takich jak koce, kołdry czy pluszaki, to często niemałe wyzwanie w kwestii poprawnego ułożenia prania w urządzeniu. Pamiętaj, żeby nie przekraczać maksymalnego wsadu w pralce, ponieważ nasiąknięte wodą ubrania są niemal kilkukrotnie cięższe niż te suche. Przeładowana pralka zacznie podskakiwać i “wyjeżdżać” ze swojego miejsca. Nie zapominaj natomiast, że każda skrajność spowoduje niechciany rezultat. Jeśli w pralce będzie zbyt mało prania, bęben zacznie wirować.

Pralka skacze przy wirowaniu? – sprawdź czy sprężyny bębna nie są rozciągnięte

Jeżeli jesteś pewny, że skakanie pralki nie jest spowodowane złym ustawieniem lub jej przeciążeniem, prawdopodobnie masz do czynienia z konkretną usterką urządzenia. Sprężyny bębna to jedne z najbardziej podatnych na eksploatacje części pralki, które z biegiem lat mogą utracić swoją funkcję. Wymiana lub serwis sprężyn nie należą do najłatwiejszych zadań, a do diagnozy wymagane jest rozkręcenie pralki. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z renomowanym serwisem AGD. Specjaliści od pralek w sprawny sposób zbada stan sprężyn i zasugerują co robić dalej.

Uszkodzenie amortyzatorów pralki

Bęben pralki zwykle jest mocowany od dołu i polega na specjalnych amortyzatorach. Większość nowszych modeli pralek korzysta z wymienialnych amortyzatorów, więc naprawa awarii jest równie prosta, co tania. Kiedy stwierdzić błąd w działaniu amortyzatorów? Jeżeli podczas pracy pralki słyszysz głośne trzaski, które nie są zwykłym stukaniem o podłoże lub ściany, możesz mieć całkowitą pewność, że winnymi są właśnie amortyzatory lub łożyska. Pralka skacze przy wirowaniu, ponieważ bęben urządzenie nie ma odpowiedniego zabezpieczenia przed drganiami. Wymianę amortyzatorów z pewnością przeprowadzisz sam, ale jeśli nie lubisz bawić się w złotą rączkę, skontaktuj się z serwisem AGD.

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD