elektryk z uprawnieniami Bielany Wrocławskie
Elektryk i hydraulik Wrocław

Elektryk Wrocław

Dobry elektryk we Wrocławiu i okolicy. Dlaczego warto zatrudnić fachowca?

Instalację elektryczną bez większej przesady można nazwać krwioobiegiem energii w naszym domu. Jeśli działa bez zarzutu, zapominamy o niej. Jeśli jednak pojawiają się usterki, ich konsekwencje mogą być bardzo poważne. Dlatego wszelkie prace należy zlecać wyłącznie profesjonalistom. Dobry elektryk we Wrocławiu w ciągu maksymalnie kilku godzin powinien poradzić sobie z drobnymi usterkami. Poważniejsze przeróbki instalacji mogą już zająć kilka dni. 

Stara instalacja elektryczna to zagrożenie dla życia

Mnóstwo instalacji elektrycznych w Polsce pochodzi jeszcze z lat 70-tych i 80-tych. W tamtych czasach projektowano je pod zupełnie inne zapotrzebowanie. Przyjmowano wtedy, że na jedno mieszkanie bez kłopotu wystarczy 4 kW. Zdarzały się nawet instalacje projektowane na 2 kW. To tyle, ile w dzisiejszych czasach potrzebuje jedno solidne urządzenie AGD. Ten przykład dobrze prezentuje, jak przeciążona może być sieć w obecnych gospodarstwach domowych.

Ponadto w czasach PRL-u nagminnym zjawiskiem była niska ilość i jakość obwodów elektrycznych, a także niedobór gniazdek i źródeł światła w pomieszczeniach. W przewodach (najczęściej dwużyłowych) często stosowano aluminium zamiast miedzi. Tego typu instalacja po upływie wielu lat łatwo się kruszy i łamie. Do tego dochodzi zjawisko utleniania materiału, które także osłabia przewody. W konsekwencji może to powodować porażenia prądem lub pożary.

Warto wiedzieć, że Polska ma nadal bardzo wysoki wskaźnik wypadków spowodowanych przez użytkowanie wadliwych instalacji elektrycznych. Z tego powodu w naszym kraju wybucha ponad sześć tysięcy pożarów rocznie. 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Dobry elektryk we Wrocławiu – nowe standardy i materiały

Niezależnie do tego czy chcemy zlecić poważniejsze prace czy też drobne, takie jak montaż lamp i naprawa gniazdek, warto wiedzieć, jakie standardy musi spełniać nowoczesna instalacja. 

Remontując dom, warto zacząć od oszacowania zapotrzebowania naszego domu na moc. W tym przypadku wszystko zależy od tego, jakie urządzenia będziemy w nim wykorzystywać. Najwięcej „ważą” tu przepływowe ogrzewacze wody i kuchenki elektryczne. W ich przypadku często wymaga są instalacji zasilania trójfazowego, co oznacza konieczność doprowadzenia do nich kabli 5-żyłowych zamiast typowych 3-żyłowych. Jeśli tego typu urządzeń nie będziemy używać, to w przybliżeniu można uznać, że zapotrzebowanie przeciętnego domu na energię wynosi od 10 do 15 kW.

Jeśli chodzi o drobne prace wykończeniowe, pamiętajmy, że wszystkie obecnie montowane gniazdka powinny być uziemione (posiadać bolec). Mają być również zasilane przewodami trójżyłowymi z osobną żyłą ochronną. Tego typu żyłę powinny też mieć kable zasilające różnego rodzaju lampy. 

Dobry elektryk we Wrocławiu – podsumowanie

Jeśli jest Tobie potrzebny dobry elektryk we Wrocławiu i okolicach, warto poświęcić nieco więcej czasu i wynająć osobę, która zagwarantuje bezawaryjne działanie instalacji przez długie lata. Nie obawiajmy się, że fachowcy nie będą chcieli się podejmować drobnych prac, takich jak wymiana bezpieczników, czy podbijanie gwarancji płyty indukcyjnej. Osobom z odpowiednimi kwalifikacjami tego typu prace zajmują kilka chwil. Ponadto mogą je wykonać nawet, gdy zajęte są realizacją większych zleceń. 

Pamiętajmy, że profesjonalnie wykonana instalacja elektryczna to nie tylko komfort dla wszystkich domowników, ale też pewność, że zadbaliśmy o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

Obsługujemy wszystkie dzielnice Wrocławia, w tym Krzyki, Ołtaszyn, Kleczków, Klecina, Stare Miasto, Śródmieście, Nadodrze, Popowice, Zakrzów, Psie Pole, Fabryczna, Brochów i inne. Już dziś dokonaj rezerwacji terminu wizyty!

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Elektryk