Czas na większe zakupy? Skorzystaj z promocji Allegro
Miska WC bezkołnierzowa, toalety bezrantowe, miska WC bezrantowa, miska bez kołnierza, miska rimless

Decydując się na remont łazienki, właściciele mieszkania stoją przed zakupem odpowiedniego WC. Częstym wyborem jest miska bezkołnierzowa. Dlaczego toalety bezkołnierzowe cieszą się taką popularnością? Czy faktycznie jest to lepsze rozwiązanie niż tradycyjna misa WC z kołnierzem? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się więcej na ten temat.

Miska bezkołnierzowa – co to takiego?

Miski WC bezkołnierzowe, jak wskazuje sama nazwa, nie mają ceramicznego kołnierza, czyli rantu. Zamiast kanału ceramicznego posiadają jedynie wgłębienie. Inne jej nazwy to miską WC bezrantowa lub misa WC Rimless. Takie rozwiązanie niesie za sobą szereg korzyści. Należą do nich przede wszystkim oszczędność wody i łatwe czyszczenie, dlatego toalety bezrantowe znajdziemy w ofercie niemal każdego producenta.

Miska bezkołnierzowa – łatwe czyszczenie

Bez wątpienia miski WC bezrantowe zapewniają większy komfort sprzątania oraz higienę użytkowania. Bezkołnierzowe WC nie posiadają żadnych zakamarków, które mogłyby stanowić idealne środowisko dla rozwoju drobnoustrojów. Łatwiej również wyczyścić misę, ponieważ w każde miejsce można dotrzeć specjalną szczotką do mycia toalet oraz równomiernie rozprowadzić wybrany detergent. Taka budowa misy zmniejsza również ryzyko osadzania się kamienia, który jest niestety zmorą toalet z kołnierzem.

Ubikacje bezkołnierzowe posiadają również często specjalną powłokę antybakteryjną Easy Clean, która chroni przed rozwojem bakterii i grzybów oraz pojawianiem się kamienia. Tego rodzaju miska bez kołnierza nie wymaga w zasadzie korzystania ze szczotki ani detergentów. Wystarczy użyć gąbki lub ściereczki oraz ciepłej wody, ponieważ agresywne środki chemiczne mogłyby naruszyć polimerową warstwę misy.

Miska bezkołnierzowa – wydajność i ekologia

WC Rimless to ekologiczne rozwiązanie, które do precyzyjnego płukania misy zużywa od 2,5 do 4 litrów wody. Woda jest rozprowadzana wzdłuż wnętrza misy, co przeciwdziała również jej rozchlapywaniu. Obniżenie zużycia wody przekłada się z kolei na niższe rachunki za wodę oraz przyczynia się do większej ochrony środowiska.

Toalety bezkołnierzowe – atrakcyjny design

Miska bezkołnierzowa jest nie tylko nowoczesnym rozwiązaniem ze względu na walory użytkowe. Charakteryzuje ją nowoczesna, uniwersalna forma, która pasuje niemal do każdego wnętrza. Co ważne, z czasem na misie nie pojawią się nieestetyczne zacieki z kamienia, co pozwala cieszyć się jej nienagannym wyglądem przez wiele lat.

Miska bezkołnierzowa – cena

Cena toalety bezkołnierzowej nie odbiega znacznie od kosztu tradycyjnego modelu z rantem. Najtańsze modele można kupić już za około 300 zł.

Miska WC bezkołnierzowa posiada wiele plusów, dlatego remontując mieszkanie, warto zdecydować się na to rozwiązanie. Łatwość czyszczenia, higiena, aspekty prozdrowotne i możliwość zaoszczędzenia nawet do 30% wody ze spłukiwania to kuszące zalety mis bez kołnierza, dlatego coraz częściej goszczą w domach nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jeśli szukasz dobrego hydraulika do montażu nowo zakupionego WC, skorzystaj z naszej oferty.

 

To może Cię zainteresować:

Jaka miska toaletowa do łazienki?

Brodzik przecieka

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Wymiana i montaż toalet