jaka miska toaletowa

Dla nas również jest to zaskoczeniem, ale pytanie o miskę toaletową do łazienki wciąż bije rekordy popularności. Na całe szczęście, prostota, z którą wiążemy wyposażanie łazienki jest jedynie pozorna. Rynek urządzeń sanitarnych ma do zaproponowania naprawdę wiele, a odpowiedź na pytanie jaka miska toaletowa do łazienki nie jest, aż tak banalna. Przeczytaj nasz artykuł i dokonaj idealnego wyboru!

Nie wiesz, jak uporać się z remontem łazienki? Nie masz pomysłu na jej przyszłość? Zapoznaj się z naszym artykułem o najlepszym wyposażeniu łazienek!

Jaka miska toaletowa? – WC kompakt czy miska zawieszana?

Wybór idealnej miski WC zacznie się od przebrnięcia przez setki, jeśli nie tysiące, propozycji w różnych stylach. Zaskoczą nas owalne kształty z kolekcji CASPIA, klasyczne opływowe miski WC od firmy Cersenit oraz skandynawskie wykończenie, które podbije nie jedno serce minimalisty. Poza wyglądem, liczy się również technologia. Podczas wyboru miski toaletowej pamiętaj o docelowym zużyciu wody, technologii bezkołnierzowej, a nawet prostocie sprzątania. Tak, jest tego sporo, zatem, jaka miska toaletowa do łazienki?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Urządzanie toalety po swojemu!

Toaleta to przede wszystkim użyteczność. Większość z nas rozgląda się za połączeniem strefy kompania i strefy toaletowej. Klasycznym wyborem są oczywiście toalety zawieszane lub WC kompakt w akompaniamencie bidetu. Owalny kształt toalety zaprezentuje się idealnie w przestrzeniach, które stawiają na harmonię i chłodny styl. Zaokrąglone bryły WC to jeden z podstawowych elementów składowych stylu skandynawskiego, który zyskuje u nas coraz to większą popularność. Jaka miska toaletowa do łazienki z bielonym drewnem? Również w tym miejscu najlepszym wyborem będzie klasyczna, naturalna stylistyka miski.

Jaka miska toaletowa do nowoczesnej łazienki?

Nowoczesny styl łazienek charakteryzuje się obecnie mocnym przywiązaniem do geometrycznych kształtów. Kanciaste miski toaletowe zawieszone nad posadzką połączą minimalizm wyposażenia z jasnymi barwami otoczenia. Jakie style łazienkowe odbierane są obecnie jako nowoczesne?

  • Łazienka w styli industrialnym;
  • Styl skandynawski, czyli harmonia i estetyka;
  • Aranżacja łazienki w styli vintage;
  • Połączenie stylu skandynawskiego ze stylem vintage.

Idealna miska toaletowa musi się wpasować w ogólny styl łazienki, w który celujemy. Ceramika o wyrazistej i nietuzinkowej formie nada się do łazienek nawiązujących do dawnych czasów. Kanciaste, proste miski to natomiast domena surowego stylu industrialnego. Łazienki w styli industrialnym to często połączenie przeszkleń na ścianach i pofabrycznego, loftowego klimatu.

Jaka miska toaletowa, aby sprzątanie było przyjemnością?

Masz serdecznie dosyć intensywnego machania ręką podczas sprzątania miski toaletowej? Zdajemy sobie sprawę, że wielu z nas przyzwyczaiło się do setek różnych środków chemicznych do czyszczenia toalet, ale istnieją inne sposoby na błysk w łazience. Miska bezkołnierzowa to specjalny rodzaj toalety, który znacząco ułatwia sprzątanie jej wnętrza. Profilowany kształt muszli i wyjątkowo gładka powierzchnia miski sprawia, że wszelki brud zmywa się bez konieczności ekstremalnego szorowania.

Niektóre nowocześniejsze miski toaletowe są również wyposażane w specjalne strumienie czyszczące. Woda spływająca z każdej strony miski sprawia, że czyszczenie brudnej toalety sprowadza się jedynie do leniwego przetarcia miski szmatką lub gąbką. Niewątpliwym liderem w tej tej technologii jest firma Cersenit, która z roku na rok zaskakuje klientów nowym, pozwalającym na oszczędności sposobem na czyszczenie ich toalet.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Wymiana i montaż toalet