Piekarnik Siemens IQ700 HN678G4S6

Czeka Cię wymiana piekarnika i zastanawiasz się nad wybraniem jednego z produktów marki Siemens? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się, co skrywa w sobie piekarnik Siemens IQ700 oraz czy warto go kupić!

Piekarnik Siemens HN678G4S6 – technologie

Piekarnik Siemens IQ700 to urządzenie do zabudowy z funkcją pary i mikrofali. Funkcja varioSpeed łączy tradycyjne działanie piekarnika z mikrofalą, umożliwiając szybsze przygotowywanie potraw. Piekarnik pozwala zaoszczędzić czas i energię dzięki 15 funkcjom grzania. Na uwagę zasługuje między innymi Fast Preheat, która ogranicza czas nagrzewania urządzenia do minimum. Z kolei funkcja coolStart pozwala na podgrzewanie mrożonek bez wcześniejszego nagrzewania piekarnika.

Piekarnik Siemens HN678G4S6 posiada wiele ciekawych opcji dla miłośników pieczenia. Warto wspomnieć tu o funkcji pulseSteam, umożliwiającej dodanie pary do różnych rodzajów grzania. Ze względu na większą wilgotność wewnątrz komory wypiekane potrawy są bardziej soczyste i posiadają chrupiącą skórkę. Z kolei system cookControl dobiera odpowiednią temperaturę, sposób oraz czas grzania po wprowadzeniu rodzaju dania i jego wagi, zapewniając optymalne warunki pieczenia. Zastosowanie termoobiegu 4D ze zmiennym kierunkiem obrotów wentylatora pozwala osiągnąć podobne efekty pieczenia na wszystkich poziomach w komorze urządzenia. Nad odpowiednim stopniem wypieczenia oraz optymalną temperaturą wewnątrz potrawy czuwa termosondaPlus, którą można łączyć z mikrofalą i funkcją pulseSteam. Ponadto piekarnik Siemens HN678G4S6 posiada również czujnik bakeSensor, który informuje, kiedy wypiek jest gotowy.

Piekarnik Siemens IQ700 – czyszczenie

Czyszczenie piekarnika Siemens IQ700 to czysta przyjemność. Posiada on bowiem system samoczyszczący activeClean, wykorzystujący pyrolizę. Za pomocą jednego przycisku resztki jedzenia zamieniają się w pył i w prosty sposób można usunąć je ściereczką.

Dodatkowo drugim sposobem czyszczenia jest zastosowanie funkcji humidClean. Na dno piekarnika wystarczy wylać 400ml wody z kroplą detergentu i rozgrzać go do temperatury 80 stopni Celsjusza. Po ostygnięciu wystarczy przetrzeć ścianki piekarnika ściereczką, ponieważ para wodna rozmiękcza wszelkie zanieczyszczenia. Producent zaleca stosowanie tej metody pomiędzy kolejnymi cyklami czyszczenia pyrolitycznego.

Piekarnik do zabudowy Siemens HN678G4S6 – dane techniczne

Pojemność piekarnika wynosi 67 litrów, a regulacja temperatury jest możliwa w zakresie od 30 do 300 stopni Celsjusza. Dzięki zastosowaniu systemu SoftMove, drzwi piekarnika otwierają się i zamykają cicho i lekko, bez trzaskania czy konieczności dociskania drzwi. Lepszą widoczność pieczonych potraw zapewnia wielopoziomowe oświetlenie LED.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Obsługa piekarnika jest niezwykle prosta dzięki dużemu wyświetlaczowi TFT Touchdisplay Plus. Aplikacja Home Connect umożliwia zdalne przygotowywanie potraw, znalezienie ciekawych przepisów oraz diagnostykę urządzenia. Ponadto piekarnik Siemens IQ700 docenią również rodziny z dziećmi, dzięki chłodnym drzwiczkom piekarnika oraz zastosowaniu elektronicznej blokady drzwi.

Piekarnik Siemens IQ700 HN678G4S6 – opinie

Przed wyborem urządzenia zawsze warto przeczytać o nim opinie. W przypadku piekarnika Siemens są one bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają wysoką jakość wykończenia oraz łatwość czyszczenia i obsługi. Ponadto urządzenie sprawdza się w przypadku wypieku trudnych ciast, takich jak biszkopt czy beza.

Piekarnik Siemens IQ700 HN678G4S6 – cena

Piekarnik Siemens IQ700 nie należy do najtańszych urządzeń. Jednak biorąc pod uwagę jego wykończenie i zastosowane technologie, pieniądze wydane na jego zakup to dobra inwestycja. Urządzenie kupimy od 7950 złotych, warto również śledzić promocje, które pozwolą zdobyć piekarnik w korzystniejszej cenie.

 

To może Cię zainteresować:

Czyszczenie piekarnika – pyroliza, kataliza czy para?

Piekarnik grzeje cały czas? – sprawdź przyczyny!

Zepsuty termoobieg?

Piekarnik koło lodówki

 

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa piekarników, Serwis AGD