kawa z ekspresu jest zimna, zimna kawa z ekspresu, kawa z ekspresu jest letnia

Każdy poranek rozpoczynasz od filiżanki dobrej kawy? Tym razem jednak coś poszło nie tak i kawa z ekspresu jest zimna? To dość powszechny problem, dlatego, jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego kawa z ekspresu nie jest gorąca, przeczytaj nasz dzisiejszy wpis.

Kawa z ekspresu jest zimna – uszkodzony termostat

Termostat w ekspresie do kawy sygnalizuje, czy woda uzyskała odpowiednią temperaturę zaparzania. Jeśli dojdzie do uszkodzenia tego podzespołu, może dawać błędne odczyty. Z tego powodu woda nie osiągnie pożądanej temperatury, a kawa będzie zimna i niesmaczna.

Kawa z ekspresu nie jest gorąca – awaria bojlera

Bojler w ekspresie podgrzewa wodę do zaparzenia kawy. Czasami dochodzi do tego, że zatykają się przewody doprowadzające wodę i pomocne może okazać się odkamienianie ekspresu, o którym pisaliśmy w naszym innym wpisie na blogu (link znajdziesz pod tekstem). Niekiedy zdarza się, że uszkodzeniu ulegają przewody zasilające bojler. Innym elementem, którego działanie ściśle łączy się z bojlerem, jest grzałka. Spalona grzałka uniemożliwia bowiem podgrzanie wody w bojlerze, dlatego będzie konieczna jej wymiana.

Kawa z ekspresu nie jest gorąca – problemy z modułem sterującym

W przypadku problemów z modułem nie zostanie wysłany do grzałki sygnał o rozpoczęciu grzania, a tym samym grzałka przepływowa nie przekaże temperatury do przepływającej wody. W konsekwencji kawa z ekspresu jest zimna, a tym samym niesmaczna. Konieczna może okazać się wymiana całego modułu sterującego, którą powinien przeprowadzić elektryk.

Już wiesz, dlaczego kawa z ekspresu nie jest gorąca. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka, dlatego jeśli elektronika to dla Ciebie czarna magia, nie próbuj naprawiać urządzenia na własną rękę i zleć to zadanie fachowcowi. Nasz serwis AGD z chęcią pomoże Ci w naprawie ekspresu do kawy, dlatego nie czekaj i już teraz zarezerwuj termin wizyty.

 

Przeczytaj również:

Jak odkamienić ekspres do kawy?

Kwaśna kawa z ekspresu?

Twój ekspres do kawy nie spienia mleka? Poznaj przyczyny!

Dlaczego ekspres nie pobiera wody?

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa ekspresów do kawy, Serwis AGD