suszarka kurczy ubrania, skurczone ubrania po suszeniu

Suszarka do ubrań niezwykle ułatwia życie. Zdarza się jednak, że po wyjęciu rzeczy z bębna, ubrania są skurczone. Czy zawsze jest to efekt awarii? Dlaczego suszarka kurczy ubrania? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się więcej na ten temat!

Zwróć uwagę na metki

Aby uniknąć problemu, należy czytać informacje na metkach ubrań. Dzięki temu dopasujesz odpowiedni program do danego rodzaju tkanin. Jeśli nie masz pewności, w jakiej temperaturze suszyć odzież, ponieważ informacje na metce starły się lub są dla Ciebie nieczytelne, najbezpieczniejsze będzie suszenie w niskiej temperaturze. Dodatkowo sortuj ubrania według tych, które potrzebują podobnego traktowania, np. oddzielnie bawełnę, ręczniki czy dżinsy.

Dlaczego suszarka kurczy ubrania? Przeładowany bęben suszarki

Każda suszarka ma określony maksymalny załadunek. Nie należy wrzucać do bębna zbyt dużej ilości ubrań. Przeładowany bęben powoduje, że odzież może ulec uszkodzeniu lub skurczeniu. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej!

Dlaczego suszarka kurczy ubrania? Awarie podzespołów

Zdarza się, że suszarka kurczy ubrania nie z powodu niewłaściwego użytkowania urządzenia. Niekiedy przyczyną problemów jest awaria jednego z podzespołów. Co powoduje problemy z kurczeniem się ubrań najczęściej?

Dlaczego suszarka kurczy ubrania? Uszkodzona grzałka

Grzałka odpowiada za suszenie ubrań i załącza się okresowo. W przypadku jej awarii, a dokładnie ciągłego grzania, program nie działa jak należy. To powoduje, że stale wysoka temperatura kurczy ubrania. Grzałkę możesz sprawdzić samodzielnie, rozkręcając suszarkę i sprawdzając ją miernikiem. Jeśli wolisz zlecić to zadanie fachowcowi, wybierz nasz serwis AGD.

Dlaczego suszarka kurczy ubrania? Awaria czujnika temperatury

Czujnik temperatury przekazuje informację o temperaturze podczas pracy suszarki. W przypadku jego awarii, dokona błędnego pomiaru. To z kolei spowoduje, że ustalona temperatura suszenia dla danego programu nie może zostać osiągnięta, a wręcz będzie zbyt wysoka. Stałe gorące powietrze niszczy tkaniny i powoduje ich kurczenie. Najprawdopodobniej konieczna będzie wymiana czujnika temperatury.

Powodów skurczonych ubrań po suszeniu może być kilka. Jeśli wykluczysz nieprawidłowe ustawianie cyklu suszenia oraz ograniczysz wrzucanie zbyt dużej ilości ubrań do bębna, a problem powraca, zapewne konieczna będzie wymiana grzałki lub czujnika temperatury. Jeśli chcesz, aby tym zadaniem zajął się dobry serwis AGD, wybierz nasze usługi. Gwarantujemy szybką pomoc, wsparcie najlepszych fachowców i wygodną rezerwację wizyt online.

Przeczytaj również:

Dlaczego suszarka głośno pracuje?

Pralka dziurawi ubrania – najczęstsze przyczyny

Suszarka kondensacyjna czy z pompą ciepła?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa suszarek do ubrań, Serwis AGD