dlaczego ekspres do kawy nie spienia mleka, ekspres nie spienia mleka, czemu ekspres nie spienia mleka

Wielu użytkowników ekspresów z funkcją spieniania mleka skarży się na problemy z uzyskaniem pysznej, delikatnej pianki w mlecznej kawie. Na szczęście z tego rodzaju usterką można poradzić sobie bez większego trudu samodzielnie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego ekspres do kawy nie spienia mleka.

Ekspres nie spienia mleka? – być może jest zabrudzony układ mleczny

Najczęstszą przyczyną problemów ze spienianiem mleka jest zanieczyszczenie silikonowych rurek dostarczających mleko do pojemnika, czyli tzw. cappucinatore. Wystarczy przepłukać układ mleczny i szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w instrukcji obsługi Twojego urządzenia. Jeśli nie, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę frazę „jak wyczyścić system spieniacz mleka w ekspresie” i znajdziesz wiele porad i filmików, dzięki którym skutecznie wyczyścisz układ mleczny. Niekiedy to nie pomaga i konieczne może okazać się ręczne czyszczenie. W Tym celu należy rozkręcić cappucinatore na części. Po dokładnym wysuszeniu i zamontowaniu należy przetestować czy układ działa prawidłowo.

Ekspres Krups nie spienia mleka – zatkana dysza do spieniania

W przypadku problemów ze spienianiem warto również skontrolować dyszę, czyli podłużny element w kształcie cygara, przytwierdzony do rurki pary. Jej wylot może się zapychać, jeśli zapominasz o regularnej pielęgnacji. Dyszę należy czyścić po każdym spienieniu, tak, aby nie tworzył się kożuch mleczny. Niekiedy zdarza się, że dysza jest zużyta i należy wymienić ją na nową.

Ekspres do kawy nie spienia mleka – awaria elektrozaworu

Jeśli Twój ekspres DeLonghi nie spienia mleka, może to wskazywać na awarię elektrozaworu. Ten element odpowiada za pobieranie wody oraz zasysanie mleka. Otrzymuje sygnał od modułu sterującego, kiedy włączyć funkcję spieniania mleka lub przygotowywania kawy. W tym przypadku wizyta serwisanta AGD będzie najrozsądniejszą opcją, ponieważ samodzielna naprawa elektrozaworu może grozić zwarciem.

Problemy ze spienianiem – skontroluj układ elektroniczny

Inną przyczyną zablokowania funkcji spieniania może być usterka ze strony modułu sterującego. Należy sprawdzić, czy wszystkie elementy są prawidłowo podłączone lub nie poluzowały się oraz, czy prąd prawidłowo przechodzi przez wszystkie obwody w ekspresie.

 

Już wiesz, czemu ekspres nie spienia mleka. Bez wątpienia istotna jest odpowiednia pielęgnacja. Jeśli gruntowne wyczyszczenie urządzenia nie przynosi oczekiwanych efektów i ekspres do kawy nie spienia mleka, skorzystaj z pomocy naszego serwisu ekspresów do kawy!

 

Sprawdź również:

Dlaczego ekspres nie pobiera wody?

 

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa ekspresów do kawy, Serwis AGD