Obecnie wiele osób decyduje się na wykonanie kuchni w projekcie. Takie rozwiązanie wiąże się zwykle z zastosowaniem sprzętu AGD do zabudowy. Urządzając kuchnię, często zastanawiamy się nad zakupem zmywarki, która pozwala zaoszczędzić czas spędzony przy zlewie ze stertą naczyń. O popularności tego sprzętu świadczy fakt, że ich montaż jest jedną z najczęściej wybieranych usług na naszej stronie. Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać? Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne modele według strony Ceneo.pl poniżej 1300 złotych. Produkty posiadają bardzo wysoką ocenę oraz wiele pozytywnych opinii użytkowników.

Zmywarka Whirlpool WBC3C26B

Wysoko ocenianą zmywarką jest Whirlpool WBC3C26B. Dzięki wymiarom 59,5 x 82 x 57 cm oraz ciekawym rozwiązaniom, umożliwia umycie 14 kompletów naczyń. Zmywarka jest wyposażona w regulowany górny kosz, który pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń na brudne naczynia. Składane grzebienie w dolnym koszu umożliwiają zmywanie większych patelni czy garnków. Urządzenie zapewnia wysoką kulturę pracy ze względu na nowoczesny silnik inwerterowy. Redukuje on wibracje i hałas oraz zmniejsza zużycie energii. Poziom hałasu generowanego przez sprzęt wynosi 46 dB. Zmywarka posiada odkryty panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem cyfrowym, który ułatwia obsługę, a ponadto wyświetla czas pozostały do końca programu. Dno zmywarki wykonane jest ze stali nierdzewnej. Dostępnych jest 8 automatycznych programów zmywania – automatyczny, codzienny, delikatny, ekonomiczny, intensywny, mycie wstępne, nocny oraz szybki. Zakres temperatur, w zależności od programu, wynosi od 40 do 70 stopni Celsjusza.

Efektywność energetyczna

Produkt marki Whirlpool charakteryzuje klasa energetyczna A++. Zmywarka pobiera średnio od 9 do 11 litrów wody na cykl, a rocznie około 2520 litrów. Zużycie prądu na cykl wynosi 0,93 kWh. W skali roku to 265 kWh, czyli około 145 złotych. Urządzenie posiada klasę efektywności suszenia i zmywania A.

Funkcje

Zmywarka Whirlpool jest wyposażona w wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają korzystanie z urządzenia i zapewniają bardziej efektywną pracę.

 • Program 6. Zmysł – gwarantuje dokładną pracę, usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Czujnik 6. Zmysłu wykrywa poziom zabrudzenia naczyń, automatycznie dobiera temperaturę, czas oraz moc zmywania.
 • Multizone – funkcja umożliwia zmywanie bez konieczności wypełnienia całej zmywarki brudnymi naczyniami. Istnieje możliwość wybrania jednego kosza, dzięki czemu można zaoszczędzić wodę, energię oraz czas.
 • Opóźnienie startu – funkcja pozwala ustawienie najbardziej dogodnego momentu zmywania.
 • Aquastop – zmywarka Whirlpool WBC3C26B posiada specjalny system ochrony przed zalaniem. W przypadku awarii, automatycznie odcina on dopływ wody do urządzenia.

Zmywarka Whirlpool WBC326B – opinie i cena

Użytkownicy polecają zmywarkę Whirlpool ze względu na pojemność, łatwą obsługę oraz dokładne mycie naczyń. Na uwagę zasługuje solidna komora wykonana ze stali, jak również ciche działanie. Według wielu posiadaczy zmywarki, minusem jest program szybki, który nie domywa naczyń. Produkt jest dostępny już od 1259 złotych. Kupując zmywarkę Whirlpool do 31.12.2019 roku i rejestrując zakup na stronie w ciągu 14 dni od zakupu, można otrzymać zapas kapsułek Fairy Platinum Plus, wystarczający na 12 miesięcy użytkowania.

Zmywarka Bosch SPV44IX00E

Wymiary zmywarki 44,8 x 81,5 x 55 cm umożliwiają dopasowanie jej nawet do niewielkich wnętrz. Z jej pomocą można umyć do 9 kompletów naczyń. Zmywarka Bosch SPV44IX00E posiada system regulacji górnego kosza Rackmatic. System umożliwia zmianę ustawienia kosza aż do 5 cm na 3 poziomach, nawet wtedy, gdy zmywarka jest pełna. Urządzenie posiada również składane półki w górnym i dolnym koszu. Zmywarka jest wyposażona w mechaniczne zabezpieczenia przed otworzeniem przez dzieci i steruje się ją elektroniczne. Duży wyświetlacz LED informuje o czasie pozostałym do końca programu. Jeśli o programach mowa, mamy do wybory cztery opcje – garnki, eco, auto i cichy, które wykorzystują temperaturę od 45 do 70 stopni Celsjusza. Dzięki cichemu programowi 50 stopni, zmywarka obniża głośność pracy urządzenia i myje naczynia przy poziomie hałasu 48 dB.

W urządzeniu został zamontowany energooszczędny, trwały i cichy silnik bezszczotkowy. Wnętrze komory zmywarki jest wykonane ze stali szlachetnej. Bosch SPV44IX00E jest wyposażony w wymienniki ciepła, które pozwalają uniknąć nagłych zmian temperatury. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zmywania delikatnej porcelany i kieliszków. Wymienniki oszczędzają również energię, ponieważ wykorzystują ogrzaną wodę do dalszych etapów zmywania.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Efektywność energetyczna

Zmywarka Bosch SPV44IX00E posiada klasę efektywności energetycznej A+. W przypadku programu Eco, zużycie energii w jednym cyklu wynosi 0,78 kWh. Roczne zużycie to 220 kWh, czyli około 121 złotych. Zużycie wody w programie Eco w trakcie jednego cyklu to 8,5 litrów, co w skali roku daje około 2380 litrów. Zmywarka ma klasę efektywności suszenia i zmywania A.

Funkcje

W porównaniu do produktu marki Whirlpool, zmywarka Bosch, posiada więcej funkcji, wpływających na pracę urządzenia i finalny efekt zmywania. Znajdziemy tu takie opcje, jak:

 • ActiveWater – funkcja zapewnia niskie zużycie wody i energii. Jest to możliwe dzięki lepszemu rozprowadzaniu wody, wyższej wydajności pompy, szybszemu nagrzewaniu i opatentowaniu lepszej technologii filtrów.
 • Program MachineCare – umożliwia cyklicznie czyszczenie zmywarki z osadów tłuszczu i wapnia. Program trwa 90 minut i zapewnia dłuższą żywotność sprzętu.
 • Aquastop – system Aquastop zapewnia dożywotnią ochronę przed zalaniem mieszkania. W skład systemu wchodzi wyświetlacz oraz wąż doprowadzający wodę z zabezpieczeniem mechanicznym. Woda zbiera się w obudowie węża i powoduje pęcznienie znajdującej się w nim gąbki, która zatrzymuje mechanicznie przepływ wody.
 • Suszenie Extra – zmywarka podnosi temperaturę końcowego płukania i wydłuża czas suszenia, co umożliwia dokładne wysuszenie trudno schnących naczyń, nawet tych wykonanych z plastiku.
 • Infolight – czerwona wiązka światła emitowana na podłogę, sygnalizuje o pracy zmywarki. Po zakończeniu programu, światło wyłącza się automatycznie i nie ma konieczności uchylania drzwi urządzenia, aby sprawdzić, czy zmywarka umyła naczynia.
 • Asystent dozowania – funkcja optymalizuje działanie tabletek do mycia naczyń. Specjalny pojemnik znajdujący się w górnym koszu kontroluje rozpuszczenie tabletki i gwarantuje bardziej dokładne zmywanie.
 • AquaSensor – czujniki AquaSensor badają stopień zabrudzenia wody i kontrolują jej zużycie.
 • VarioSpeed – funkcja umożliwia skrócenie czasu pracy zmywarki o połowę, przy zachowaniu tych samych rezultatów zmywania i suszenia.
 • Programowanie czasu startu – funkcja umożliwia zaplanowanie zmywania w najbardziej optymalnym momencie.
 • Sensor załadunku – zmywarka dostosowuje optymalną ilość wody do wielkości załadunku, zapewniając bardziej oszczędne zmywanie.

Zmywarka Bosch SPV44IX00E – opinie i cena

Przeglądając opinie na temat zmywarki Bosch, wielu użytkowników docenia dokładne zmywanie naczyń, cichą, bezproblemową pracę oraz sygnalizator Infolight. Według niektórych osób instrukcja obsługi jest niedokładna oraz zmiana programów w sprzęcie zbyt mało intuicyjna. Cena sprzętu rozpoczyna się od 1274 złotych. Producent zapewnia 10 lat gwarancji przed przerdzewieniem. Warunkiem jej uzyskania jest rejestracja zamówionej zmywarki online w ciągu 8 tygodni od dnia zakupu.

Zmywarka Amica DIM404H

Zmywarka Amica DIM404H posiada zestaw inteligentnych rozwiązań Flexispace, takich jak dodatkowa szuflada na sztućce czy składane elementy w koszu, ułatwiające zmywanie większych naczyń. Nawet przy pełnym załadunku górnego kosza, jest możliwa jego regulacja. Urządzenie posiada czytelny, zintegrowany wyświetlacz LED, który zapewnia prostą obsługę i informuje o parametrach zmywania. Zmywarka posiada silnik Twin-Speed o dwóch prędkościach. Silnik dopasowuje ciśnienie wody do naczyń w zależności od poziomu, na którym zostały umieszczone. Trzyczęściowy układ filtrów zapewnia dokładniejsze zmywanie i usuwanie nawet najdrobniejszych resztek jedzenia. Dostępne są programy zmywania takie jak ekonomiczny, krótki, intensywny oraz 90 minut.

Kompaktowe wymiary 44,8 x 81,5 x 55 cm umożliwiają wstawienie urządzenia nawet do niewielkiego pomieszczenia i pozwalają na pozmywanie 9 kompletów naczyń. Dno zmywarki zostało wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest trwałe i wytrzymałe. Poziom hałasu w przypadku produktu marki Amica wynosi 49 dB.

Efektywność energetyczna

Zmywarka Amica DIM404H posiada klasę energetyczną A++. Pobór energii na jeden cykl wynosi 0,69 kWh, a w skali roku 197 kWh. Oznacza to, że zużycie prądu w skali roku to koszt około 108 złotych. Pobór wody na cykl to zaledwie 9 litrów, a rocznie sprzęt pobiera 2520 litrów. Zmywarka posiada klasę suszenia i zmywania A.

Funkcje

W zmywarce Amica DIM404H można znaleźć wiele przydatnych funkcji, które wpływają na pracę sprzętu oraz efekt zmywania. O jakie funkcje zadbał polski producent?

 • HotAir System – w procesie suszenia wykorzystano zjawisko kondensacji, polegające na skraplaniu pary wodnej w komorze zmywarki. Zapewnia to dokładniejsze wysuszenie naczyń i nie wymaga ich przecierania po wyjęciu z urządzenia.
 • HalfLoad – funkcja umożliwia włączenie zmywarki nawet wtedy, gdy urządzenie zapełnione jest tylko w połowie.
 • Opóźnienie startu pracy – dzięki tej funkcji możliwe jest zaplanowanie rozpoczęcia pracy zmywarki w dogodnym momencie.
 • System Wash Restart – w przypadku chwilowego braku prądu, zmywarka zapamięta moment, w którym przerwała cykl i wznowi pracę.
 • IntenseClean – funkcja przeznaczona do zmywania bardzo brudnych naczyń.
 • System zabezpieczeń przed zalaniem – jeśli w urządzeniu nagromadzi się zbyt dużo wody, zmywarka odetnie automatycznie jej dopływ, chroniąc mieszkanie przed zalaniem.

Zmywarka Amica DIM404H – opinie i cena

Wysoka ocena i pochlebne opinie dotyczące produktu marki Amica związane są z oszczędną pracą urządzenia, a także dokładnym zmywaniem naczyń. Sprzęt zapewnia stosunkowo cichą pracę i ma duże możliwości załadunku. Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na zbyt ogólną instrukcję obsługi oraz awaryjność po kilku latach pracy. Zmywarkę Amica można zakupić już od 1066,99 złotych.

Podsumowanie

Wszystkie z powyższych urządzeń posiadają dobre opinie oraz wysoką ocenę użytkowników w rankingach internetowych. W przypadku większych rodzin, zdecydowanym faworytem będzie zmywarka Whirlpool WBC3C26B, ponieważ jest szersza i pozwala na umycie większej liczby kompletów. Biorąc pod uwagę różnorodność funkcji i bezusterkową pracę, zdecydowanie wygrywa zmywarka Bosch SPV44IX00E. Jeśli zależy nam na niskiej cenie, jak również na energooszczędnym sprzęcie, najlepszą opcją będzie Amica DIM404H. Bez względu na to, które urządzenie wybierzemy, należy pamiętać o jego prawidłowym podłączeniu. W celu przeprowadzenia sprawnego montażu zmywarki do zabudowy, zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych hydraulików. Podłączamy sprzęty we Wrocławiu, w Poznaniu, Warszawie, Trójmieście i Krakowie, jak również w okolicy tych miast.

 

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa zmywarek, Serwis AGD