okap kuchenny głośno pracuje, głośny okap, okap głośno chodzi, głośna praca okapu

Okap jest niewątpliwie jednym z najważniejszych urządzeń w każdej kuchni. Pozwala pozbyć się pary oraz zapachów powstających w trakcie gotowania. Częsta eksploatacja okapu może prowadzić do różnego rodzaju awarii urządzenia. Wiele osób skarży się na to, że okap kuchenny głośno pracuje. Głośny okap może wskazywać na kilka przyczyn awarii, dlatego, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem.

Zapchane filtry w okapie kuchennym

Jeśli Twój okap pracuje głośniej niż zwykle, być może konieczna będzie wymiana filtrów. Zwykle okapy wyposażone są w filtr przeciwtłuszczowy, do którego można dokupić filtr węglowy. Pierwszy z nich należy myć regularnie, ponieważ gromadzi się na nim tłuszcz, który z czasem bardzo ciężko usunąć. Filtr węglowy należy wymieniać cyklicznie. Od dłuższego czasu nie myłeś lub nie wymieniałeś filtrów? Zajmij się tym koniecznie, ponieważ przepływ powietrza przez zabrudzone filtry jest utrudniony i może powodować, że okap kuchenny głośno pracuje, a przy tym jest mniej wydajny.

Niedrożny komin

W przypadku gdy Twój okap jest podłączony do komina, za głośną pracę może odpowiadać niedrożny komin wentylacyjny. Jeśli nie ma odpowiedniego odpływu powietrza, może wydawać się nam, że okap głośno chodzi. Aby pozbyć się problemu, należy go wyczyścić.

Okap kuchenny głośno pracuje – nieodpowiednie dopasowanie średnicy

Wybierając okap z podłączeniem do komina, niezwykle istotną kwestią jest dopasowanie średnicy okapu do rozmiarów komina wentylacyjnego. Złe dopasowanie może skutkować głośną pracą oraz nieprzyjemnymi dla ucha świstami. Przy wyborze należy zatem kierować się nie tylko wysoką jakością oraz estetyką, ale również warunkami panującymi w naszym mieszkaniu. Nie bez znaczenia jest także wybór odpowiedniej rury. Najlepszym rozwiązaniem będzie gładka rura z PCV.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Miejsce montażu

Niewiele osób zwraca uwagę na rodzaj ścian przy urządzaniu kuchni, a to duży błąd, który może powodować, że okap głośno pracuje. Urządzenie powinno zostać zamontowane na ścianie betonowej, z pustaków lub cegieł. W przypadku ścian regipsowych istnieje ryzyko, że spotęgują hałas działającego okapu, ponieważ są puste w środku i rezonują dźwięki.

Okap kuchenny głośno pracuje-niska jakość wykonania

Głośny okap to zwykle problem tańszych modeli, choć nie tylko. Przy wyborze okapu warto kierować się jakością wykonania oraz opiniami. Należy sprawdzać również parametry techniczne, ponieważ na rynku są dostępne  okapy charakteryzujące się stosunkowo cichą pracą, co ma szczególne znaczenie, jeśli korzystamy z aneksu kuchennego znajdującego się w salonie.

Głośna praca okapu może być spowodowana wieloma czynnikami, jednak rzadko kiedy tego typu problemy wynikają z awarii podzespołów. W przypadku, gdy Twój okap kuchenny głośno pracuje i chcesz zasięgnąć opinii specjalisty, skorzystaj z naszej usługi serwis okapów kuchennych.

 

To Cię zainteresuje:

Jaki okap kuchenny kupić?

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa okapów, Serwis AGD