Naprawa pralek, serwis pralek LG, pralki LG, pralka LG

Na naszym blogu pojawiły się już wpisy serwis pralek Beko, serwis pralek Amica oraz serwis pralek Whirlpool. Dziś przychodzi kolej na azjatyckiego producenta, którego sprzęty pokochały miliony konsumentów na całym świecie. Oczywiście mowa o marce Samsung. Pralki Samsung cieszą się dużą popularnością także w Polsce. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o producencie, funkcjach pralek Samsung, opiniach konsumentów oraz najczęstszych awariach w sprzęcie tej marki, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Kilka słów o marce

Grupa Samsung powstała w 1938 roku w Korei Południowej jako firma transportowa. Jej założycielem jest Lee Byung-chula. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Suwon. Dyrektorem generalnym firmy jest Kim Ki Nam, zaś prezesem Kim Hyun Suk. Samsung Group to jedna z największych południowokoreańskich grup biznesowych, która zatrudnia na całym świecie ponad 400 tysięcy pracowników. Grupa Samsung działa między innymi w przemyśle lotniczym, stoczniowym, chemicznym, tekstylnym, spożywczym, samochodowym i elektronicznym. Ostatnią z wymienionych gałęzi przemysłu, grupa Samsung zajmuje się od 1969 roku. Po azjatyckim kryzysie finansowym, który rozpoczął się w 1997 roku, poszczególne sektory stały się osobnymi firmami podlegającymi grupie Samsung. Samsung Electronics to największy członek grupy Samsung, zajmujący się branżą elektroniczną. Zatrudnia ponad 208 tysięcy pracowników w 58 krajach i znajduje się na liście 10 najlepszych marek świata.

Pralki Samsung – dane techniczne

Pralki tego producenta posiadają głębokość od 46 do 60 cm. Producent oferuje zarówno rozwiązania do niewielkich pomieszczeń, jak również dla bardziej licznych rodzin. Sprzęty tej marki mają ładowność od 6 do 12 kg. Urządzenia posiadają od 1000 do 1200 obrotów na minutę. Pralki Samsung charakteryzuje najwyższa klasa energetyczna A+++.

Funkcje

Urządzenia marki Samsung posiadają ogromną liczbę funkcji, które wpływają na efekty cyklu prania oraz usprawniają codziennie czynności domowe. Jakie funkcje są najbardziej godne uwagi?

QuickDrive

Innowacyjna technologia QuickDrive pozwala skrócić czas prania nawet o 50% oraz zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o 20%. Bęben QuickDrive składa się z głównego bębna, pulsatora  oraz z płyty, które obracają się w różnych kierunkach. Dzięki temu umożliwiają przede wszystkim bardziej skuteczne i szybsze usunięcie brudu oraz ochronę kolorów i tkanin. Specjalny kształt bębna skraca czas wirowania, a dodatkowa dysza czas płukania.

AddWash

Wiele modeli pralek Samsung posiada dodatkowe drzwi, które umożliwiają dodanie ubrań w trakcie cyklu prania, na przykład tylko na czas płukania lub wirowania.

EcoBubble

Funkcja aktywnej piany EcoBubble pomaga usunąć trudne plamy w niskiej temperaturze, oszczędzając energię i chroniąc delikatne tkaniny. Technologia jeszcze przed rozpoczęciem prania łączy wodę, powietrze i środek piorący tworząc delikatną pianę, która wnika w ubrania 40 razy szybciej niż w tradycyjnych pralkach.

Technologia Diamond Drum

Wnętrze bębna posiada specjalne otwory, przypominające swoim kształtem diamenty. Chronią one tkaniny przed uszkodzeniem oraz gwarantują skuteczność i delikatność prania.

Szuflada StayClean

Pralki Samsung posiadają specjalny system przepłukiwania szuflad na detergenty, usuwając resztki środków piorących i zapewniając bardziej higieniczne użytkowanie urządzenia.

Programy z użyciem pary

Wybierając programy z parą, pralka uwalnia parę z dołu bębna, usuwając do 99,9% bakterii i alergenów. Zmniejsza także nieprzyjemny zapach i zagniecenia.

Super płukanie+

Wybierając tę opcję, pralki Samsung wykorzystują więcej wody oraz zapewniają szybsze wirowanie, dzięki czemu z ubrań zostają usunięte resztki detergentu mogącego wywołać reakcję alergiczną lub sztywność tkanin.

Czyszczenie bębna+

Ekologiczne czyszczenie bębna umożliwia usunięcie bakterii dzięki wysokiej temperaturze wody oraz dużym obrotom wirowania. Korzystając z tej opcji nie musimy kupować detergentów przeznaczonych do pielęgnacji pralek. Dodatkowo pralka przypomina o konieczności wyczyszczenia bębna, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Smart Control/pranie optymalne

Dzięki aplikacji możemy dopasować najbardziej odpowiedni program do konkretnego rodzaju i ilości prania oraz intensywności zabrudzeń. W przypadku, gdy pralka wykryje większy poziom zabrudzenia odzieży, automatycznie dodaje więcej detergentu i wydłuża cykl prania.

Program super szybki

Dzięki programowi możemy skrócić czas prania do zaledwie 39 minut. Cykl programu kończy wirowanie o zwiększonych obrotach.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca
Ciche pranie

Technologia VRT Plus ogranicz hałas i wibracje do 73 dB podczas prania. Obręcz składa się ze specjalnych łożysk kulkowych, które dbają o odpowiednią równowagę bębna, minimalizując wibracje niezależnie od wsadu.

Autodozowanie

Automatyczny dozownik dobiera odpowiednią ilość płynu do płukania i detergentu, aby zapewnić lepsze efekty prania.

Pamięć ostatniego cyklu

Dzięki funkcji pamięci ostatniego cyklu, urządzenie zapamiętuje ustawienia poprzedniego prania, nawet jeśli pralka została wyłączona. Aby rozpocząć pranie, wystarczy nacisnąć włącznik.

Oświetlenie bębna

Pralka wyposażona w oświetlenie bębna pozwala dokładnie sprawdzić jego zawartość i wyjąć z niego wszystkie wyprane ubrania.

Grzałka ceramiczna

Specjalna grzałka z powłoką ceramiczną zmniejsza osadzanie się kamienia i zwiększa żywotność grzałki.

Silnik Digital Inverter

Silnik Digital Inverter wykonano z najwyższej jakości podzespołów bez szczotek, które zwykle przyspieszają zużycie silnika w innych pralkach. Wykorzystuje mniej energii oraz zapewnia cichą, wydajną i wieloletnią pracę bez awarii, która została potwierdzona 10-letnią gwarancją.

Smart Check

System Smart Check wykrywa wszelkie problemy i dostarcza rozwiązania za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu jesteśmy w stanie usunąć samodzielnie niektóre awarie.

Ochrona przed przepięciami

Urządzenia wykrywają nagłe skoki napięcia i automatycznie odcinają zasilanie, chroniąc urządzenie przed uszkodzeniami spowodowanymi wahaniami napięcia elektrycznego.

Pralki Samsung – opinie i najpopularniejsze modele

Pralki Samsung są bardzo popularne na polskim rynku oraz doceniane za najnowocześniejsze technologie, których nie można znaleźć w pralkach innych marek, jak na przykład EcoBubble. Opinie o pralkach Samsung są bardzo pozytywne. Konsumenci doceniają kulturę pracy urządzeń, są wyjątkowe ciche, niemal niesłyszalne. Cechuje je również niskie zużycie energii, nowoczesny, niepowtarzalny design oraz duża efektywność prania.

Poniżej prezentujemy popularne pralki Samsung, które cieszą się wysokimi ocenami oraz pozytywnymi opiniami konsumentów. Przede wszystkim, jak można zauważyć, w porównaniu do innych producentów pralek prezentowanych do tej pory na naszym blogu, urządzenia marki Samsung są stosunkowo drogie. Wysoka cena wiąże się jednak w tym przypadku z wysoką jakością wykonania oraz bogatym wachlarzem funkcji. Jakie pralki Samsung są najbardziej godne uwagi konsumentów?

Pralka Samsung EcoBubble WW70K42101W, cena od 1549 złotych,

Samsung EcoBubble  WW90J5346MW, cena od 1529 złotych;

Pralka Samsung EcoBubble WW60J4060LW1, cena od 1577 złotych;

Pralka QuickDrive WW10M86INOA, cena od 5038 złotych;

Osoby, które szukają tańszych urządzeń, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem o dobrych i tanich pralkach do 1300 złotych.

Pralki Samsung – najczęstsze awarie

Podobnie jak urządzenia innych marek, również sprzęty tego producenta mogą ulec awarii. Jakie usterki zdarzają się najczęściej?

Pralka Samsung nie odprowadza wody i wyświetla się kod 5C? Powodem usterki może być zatkany wąż odprowadzający. Warto także wyczyścić filtr, w którym mogą osadzać się drobne elementy, takie jak włosy, guziki, monety itp. Powinniśmy zwrócić również uwagę, czy wąż nie jest nigdzie zagięty.

Innym często występującym kodem, jest błąd 5E. Wskazuje on na uszkodzony czujnik wykrywania wody, uszkodzenie pompy, uszkodzenie wirnika. Przyczyną tego stanu rzeczy jest często twarda woda, odpowiedzialna za powstawanie kamienia. Innym powodem jest zapchanie kanału spustowego drobnymi przedmiotami. Czasami wystarczy wyczyścić filtr, aby kod przestał się wyświetlać.

Pralka Samsung nie pobiera płynu do płukania? Częstą przyczyną jest zwyczajnie brudna i zapchana pozostałościami detergentów szuflada zasobnika lub zapchany dozownik detergentów. Jeśli po oczyszczeniu problem nadal się pojawia, można upatrywać przyczyny w wężu dopływowym. Prawdopodobnie powodem jest jego zapchanie lub uszkodzenie sitka. W bardziej zaawansowanych modelach przyczyną pozostawania płynu w szufladzie może być usterka elektrozaworu, który kieruje wodę do odpowiednich komór.

W pralkach Samsung Ecobubble może pojawić się kod błędu 5UD lub SUD. Sygnalizuje problem ze zbyt dużą ilością piany w zbiorniku na proszek oraz zapienienie bębna pralki. W tym przypadku pralka automatycznie przerywa cykl prania, należy odczekać kilka godzin, aż piania opadnie. Przyczyną błędu jest dodanie zbyt dużej ilości detergentu.

Błąd E3/OE pojawia się w przypadku przepełnienia zbiornika, gdy poziom wody przewyższa 2/3 wysokości drzwiczek. Aby usunąć błąd, czasami wystarczające jest wyłączenie urządzenia.

Bardzo często pojawiającym się sygnałem jest błąd DC/DE, który wiąże się także z brakiem rozpoczęcia cyklu prania. Jest to jednak bardzo prosty do usunięcia komunikat, który nie świadczy o żadnej usterce, a jedynie o tym, że drzwiczki do pralki nie zostały prawidłowo zamknięte. Po dokładnym zamknięciu drzwi, komunikat powinien zniknąć, a pralka rozpocząć pranie.

Serwis Samsung – kontakt

W ramach standardowej, 24-miesięcznej gwarancji, możemy skorzystać z serwisu producenta. Autoryzowane centra serwisowe Samsung są zlokalizowane na terenie całej Polski, przeważnie w największych miastach. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Samsung. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z naszych usług po wygaśnięciu gwarancji. Oferujemy naprawy pogwarancyjne pralek najpopularniejszych marek.

Serwis pralek Samsung Gdańsk

Naprawa pralki na własną rękę może spowodować jeszcze większą usterkę, dlatego jeśli nie czujemy się na siłach, powinniśmy skorzystać z usług fachowca. Oferujemy serwis pralek w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Bydgoszczy, Katowicach, Opolu, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Lublinie oraz okolicach tych miast. Serwisanci usterka.pl posiadają większość części od ręki, jak również oferują zamienniki. Umów termin wizyty już dziś i przekonaj się, jak sprawnie usuniemy każdą usterkę w Twojej pralce, gwarantując przy tym fachowe doradztwo i najwyższą jakość usług.

 

 

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD