sprzątanie po remontach, jak sprzątać po remoncie, czym sprzątać po remoncie, wynajem firmy sprzątającej, ekipa sprzątająca po remontach

Euforia związana z zakończeniem remontu szybko znika, gdy przychodzi moment sprzątania. Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się czym i jak sprzątać po remoncie oraz dlaczego warto zlecić sprzątanie po remontach profesjonalnej firmie.

Sprzątanie po remoncie – jak zacząć?

Trudne do usunięcia plamy, wszędobylski kurz i walające się po kątach resztki materiałów budowlanych oraz gruzu skutecznie zniechęcają do sprzątania. Przede wszystkim już przed rozpoczęciem remontu warto zabezpieczyć za pomocą folii budowlanej, gazet czy taśmy malarskiej meble, podłogi, sprzęt AGD, w zależności od skali i rodzaju wykonywanych prac. Główną zasadą, jaką powinniśmy się kierować przy porządkach, jest sprzątanie po remontach od góry do dołu. Czyli zaczynamy o sufitów, ścian, oświetlenia parapetów i okien. Ma to sens, ponieważ jeśli zaczniemy od podłóg, a następnie zajmiemy się ścianami, cały kurz opadnie na podłogę i nasza praca pójdzie na marne. Ponadto kolejną ważną wskazówką jest zaczęcie prac od sprzątania na sucho. Co to oznacza? W pierwszej kolejności przeprowadzamy takie prace jak wycieranie kurzu, odkurzanie i zamiatanie i dopiero później myjemy powierzchnie wodą oraz detergentami. Dzięki temu unikniemy tworzenia się błota.

Czym najlepiej sprzątać po remoncie?

Decydując się na samodzielne sprzątanie po remontach, należy przygotować wiadra, mopy, zmiotkę, szufelkę, rękawice, worki na śmieci, ściereczki z mikrofibry oraz różne detergenty. Warto wyposażyć się w takie produkty jak płyn do mycia podłóg, płyn do mycia szyb czy rozpuszczalniki, gdy konieczne jest usunięcie farby czy cementu. Warto używać delikatnych materiałów i produktów, które nie porysują czyszczonej powierzchni. Drobny gruz oraz pył najlepiej usuwać odkurzaczem przemysłowym, który można wypożyczyć od profesjonalnych firm. Ma one różne nakładki, dzięki czemu można dotrzeć bez problemu do wszystkich zakamarków.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Sprzątanie po remontach z usterka.pl

Prace porządkowe po remoncie to żmudne i pracochłonne zadanie. Jeśli wolisz zlecić to zadanie firmie, wybierze wynajem pracowników na godziny od usterka.pl. Przede wszystkim decydując się na to rozwiązanie, nie tracisz czasu na poszukiwanie odpowiedniej osoby. Dodatkowo zyskujesz pewność, ze praca zostanie wykonana z dbałością o szczegóły, ponieważ opinie naszych klientów, które możesz znaleźć w Internecie, mówią same za siebie. Współpracując z nami masz możliwość wybrania opcji dopasowanej do Twoich potrzeb, ponieważ oferujemy pomoc w pakietach 4- lub 8-godzinnych. Nasi pracownicy na godziny to osoby dokładne, pracowite i sumienne, dlatego bez trudu poradzą sobie ze zleconymi zadaniami. Jakie prace wykonuje nasza ekipa sprzątająca po remontach? Przede wszystkim prace wymagające siły fizycznej, takie jak wynoszenie gruzu, śmieci, przenoszenie materiałów budowlanych czy wnoszenie mebli. Ponadto zapewniamy odkurzanie i zamiatanie, bez gruntownych prac porządkowych.

Już wiesz jak sprzątać po remoncie, aby prace przebiegały sprawniej. Jeśli wolisz zlecić to zadanie firmie, wybierz sprzątanie po remontach od usterka.pl, a z pewnością się nie zawiedziesz.

To może Cię zainteresować:

Wynajem pracowników na godziny – dlaczego warto wybrać outsourcing pracowniczy?

Drobne prace w ogrodzie – dlaczego warto wynająć do nich pracownika?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Dobry hydraulik – jak go znaleźć i na co zwrócić uwagę?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Sprzątanie po remontach, Wynajem pracowników na godziny