jak usunąć kamień z tolaety, jak pozbyć się kamienia z WC, jak usunąć kamień z dna muszli klozetowej, Jak usunąć kamień z obrzeży muszli klozetowej, kamień w toalecie, się jak usunąć kamień z WC poniżej linii wody

Pomimo dokładnego czyszczenia toalety, kamień w WC spędza Ci sen z powiek? Czym i jak usunąć kamień z toalety, aby muszla w końcu świeciła czystością? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się więcej!

Jak usunąć kamień z toalety? – przyczyny problemu

Zanim przejdziemy do tego, jak usunąć kamień z muszli klozetowej, skupmy się na przyczynie problemu. Kamień i żółte zacieki są efektem działania twardej wody, składającej się z soli wapnia, manganu, żelaza i magnezu. Zwykle osad kumuluje się na obrzeżach muszli klozetowej, poniżej linii wody oraz na dnie. W przypadku występowania kamienia ważne jest regularne sprzątanie, ponieważ z czasem osad staje się coraz twardszy i trudniejszy do usunięcia. Poniżej przedstawimy sposoby, jak pozbyć się kamienia z WC.

Jak usunąć kamień z toalety? – chemiczne środki

Oczywiście większość osób zmagających się z problemem kamienia w WC skieruje swoje kroki do sklepu, w którym można znaleźć mnóstwo preparatów usuwających kamień. Oczywiście jest to jedna ze skutecznych metod, ale polecamy ją jedynie w przypadku usuwania grubego osadu kamienia, z którym nie poradzą sobie bardziej delikatne środki. Preparaty chemiczne nie są obojętne dla środowiska, a ponadto mogą działać drażniącą na układ oddechowy.

Jak usunąć kamień z toalety? – postaw na domowe sposoby

Sięgaj po środki chemiczne, gdy domowe sposoby zawodzą, ponieważ osad jest bardzo twardy, np. w zaniedbanych, starych łazienkach. Czym usunąć kamień z toalety bez użycia chemii? Poniżej znajdziesz ciekawe pomysły na usunięcie kamienia z WC przy pomocy ogólnodostępnych produktów.

Jak pozbyć się kamienia z toalety? – użyj ocet

Jeśli częściej zaglądasz na naszego bloga wiesz, jak uniwersalnym środkiem do czyszczenia jest ocet. Na niewielkie zabrudzenia warto wylać ocet po ściankach, pozostawić go na 15-20 minut, po czym spłukać wodą. Jeśli zastawiasz się jak usunąć kamień z WC poniżej linii wody, ocet również poradzi sobie z tym zadaniem, wystarczy po prostu pozostawić go na dłużej, nawet na kilka godzin, a jego kwaśny odczyn zdziała cuda. Dodatkowo warto potraktować dno toalety szczotką do WC.

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Jak usunąć kamień z toalety? – z pomocą przychodzi coca-cola

Coca-cola zawiera kwas fosforowy, który usuwa rdzę i osady. Dlatego jest to skuteczny środek, jeśli zastanawiasz się, jak usunąć kamień z dna muszli klozetowej. Wlej coca-colę do muszli i pozostaw ją na około godzinę. Po tym czasie osad powinien zniknąć, spłucz colę wodą.

Jak usunąć kamień z obrzeży muszli klozetowej?

Kamień często tworzy się pod kołnierzem muszli i ciężko usunąć go przy pomocy płynnych preparatów. Dlatego nieocenioną pomocą jest soda oczyszczona. Połącz sodę z odrobiną wody i tak przygotowaną papkę rozprowadź dokładnie na nagrodzonym osadzie. Pozostaw na minimum godzinę, a w przypadku mocnych zabrudzeń na całą noc. Soda ma właściwości wybielające, dlatego jest w stanie poradzić sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Po godzinie lub nad ranem usuń sodę i resztki osadu przy pomocy szorstkiej strony gąbki, a następnie spłucz wodą, np. z dodatkiem octu, dzięki czemu dodatkowo zdezynfekujesz toaletę.

Jak usunąć kamień z toalety? Mycie toalety myjką ciśnieniową

To bardzo skuteczna i prosta metoda usuwania kamienia bez użycia żadnych środków. Para wodna pod dużym ciśnieniem powinna poradzić sobie z osadem. Wcześniej można zmiękczyć go przy pomocy sody, aby uzyskać lepsze efekty, bez konieczności zdrapywania resztek brudu gąbką.

Już wiesz, jak usunąć kamień z toalety. Nie zawsze konieczne jest stosowanie środków chemicznych. Pamiętaj także o regularnym sprzątaniu WC, a kamień zejdzie bez trudu.

Jeśli interesuje Cię wymiana i montaż toalet, skontaktuj się z nami. Nasz hydraulik pojawi się u Ciebie w wyznaczonym terminie i wykona zleconą usługę, pozostawiając po sobie należyty porządek. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi fachowcami, dlatego możesz mieć pewność, że praca zostanie wykonana z najwyższą dokładnością, a przede wszystkim trwale.

Przeczytaj również:

Najlepsze domowe sposoby na kamień w pralce

Zapchana toaleta – jak sobie radzić z awarią?

Potrzebujesz pomocy?Zamów fachowca

Jaka miska toaletowa do łazienki?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Hydraulik, Wymiana i montaż toalet